Рейтинг теми:
  • Голосів: 0 - Середня оцінка: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Борислав місто газу, нафти та озокериту
My Father's History
Що я можу сказати про ДСВ(1939-45рр). Мій тато 2 роки відсидів в німецькому концтаборі.
3-й рік підземний авіазавод біля ЛІНЦа(Австрія).4-й рік - поселення у БАУЕРШИ (Австрія). Пiсля звільнення АВСТРІЇ совєцькими та американськими військами він міг лишитися в АВСТРІЇ(вільно володів польською та німецькою мовами).
Документи були перевірені СМЕРШ'eм (після ҐЕСТАПО) за 4 години.
БАУЕРШ'а хотіла аби він оженився з нею(чоловiк її- майор Люфт-Ваффе загинув під Сталінґрадом).Я питав батька, чому він ЦЬОГО НЕ ЗРОБИВ?.
- 1.Я патріот УКРАЇНИ.
2.Хотів помститися СТАРОСТІ, який відправив мене в КОНЦТАБІР.
- Ну і що, ти порахувався з старостою?
- Ні.
- Чому?
- Коли я повернувся в грудні 1945р. додому, бандерівці уже старосту ПОВІСИЛИ.
---
Р.S.Через 5 днів після перевірки документів батька, йому присвоїли звання ст.сержанта і призвали в Сов.Армію, де він прослужив до 25 грудня 1945р., після чого приїхав в нафто-газовий БОРИСЛАВ, де йому негайно дали роботу слюсаря 7розряду ГАЗОЛІНОВОГО заводу(тоді це був військовий об"єкт) і квартиру.На заводі він відпрацював 35 років.
----
До сих пір НЕВІДОМО, чому йому так ПОВЕЗЛО. Бо сотні тисяч, а то і більше людей з СССР з концляґерів грузили в грузові ваґони і відправляли на СОЛОВКи, в МАГАДАН і т.п. Добра частина з них
померла по дорозі.
...
Мабуть батько був ВІЙСЬКОВИМ РОЗВІДНИКОМ. Але про це він НІКОЛИ НЕ розказував.
МіЙ молодший брат в ДУБНІ(під Москвою) писав і захищав докторську дис-цію з фунд. математики і батько НІЯКОЇ лишньої інформації НЕ видавав.Деякі листи і документи ЗАКОПАВ у лісі.
- Інакше, Анатолій, ТИ НІКОЛИ не захистиш ДИСЕРТАЦІЮ.
Ось уже 20 років, як брат відряджений в ПОЛЬЩУ Академією Наук
України. Працює в Краківському Університеті, profesor, doktor habilitowany. Був удостоєний Ордена Хреста Республіки Польща в 2003р. Заробив там і житло-
2-кімн. кв-ру в новому домі(з гаражом в підвалі). Його син Я. також
працює в тому ж Унів-ті, також доктор ф.-мат.наук.Невістка їхня - закінчила англ.філологію в Львівському
Унів-ті, працювала викладачем в Львівській Політехніці. У Кракові в Ягелонському Унів-ті закінчила асп-ру і дістала доктора філології(Еnglish).

Слава Україні!
Героям Слава!
"All Safety Rules Are Written By Blood"
Відповісти

Повідомлення в цій темі
Борислав місто газу, нафти та озокериту - Автор stryjko_bojko - 24-02-2014, 12:49

Схожі теми
Тема: Автор Відповідей Переглядів: Ост. повідомлення
  Музей нафти і газу УКРАЇНИ stryjko_bojko 2 1278 07-04-2014, 14:37
Ост. повідомлення: stryjko_bojko

Перейти до форуму: