Рейтинг теми:
  • Голосів: 0 - Середня оцінка: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Великі мислителі Середн. Азії та Бл. Сходу
#1
Авіценна
Ал-Біруні
Абу-ль-Фарадж Аль-ІсфаханІ
Омар Хайям
Мухаммед ібн Муса аль-Хорезмі
Мухаммед Тарагай Улугбек
Брати Бану Муса
Сабіт ібн Корра
130678=1*105+3*104+0*103+6*102+7*101+8
...
[Зображення: Avicenna.jpg]
Абу́ Алі́ аль-Хусе́йн ібн Абдалла́х ібн Сі́на, латинізоване — Авіце́нна, (араб. ابو علی حسین بن عبدالله بن سینا‎, лат. Avicenna, 980 — †1037) — перський вчений-енциклопедист, філософ, лікар, хімік, астроном, теолог, поет. Вважається найвпливовішим поліматом Золотої доби Ісламу.

Ібн Сіна написав близько 450 трактатів на теми з різних галузей науки, з них збереглося близько 240. Більшість з його праць (близько 150) присвячені філософській тематиці, 40 — медицині. Найвідомішими роботами є «Книга зцілення», обширна філософська і наукова енциклопедія, і «Канон лікарської науки», який був основним підручником для вивчення медицини у багатьох середньовічних університетах.

Був лікарем і візирем правителів середньоазіатських держав тих часів.
...
[Зображення: 47990ae438.jpg]
Абу-ль-Фарадж Аль-ІсфаханІ (897—967) — арабский учений, письменник, музикант. Трактати з древньої історії, філологии. Складач «Книги пісень» — фундаментальної антології арабської та арабомовної поезії VII—X віків.

Народився в місті Малатья, Мала Азія, в сім"ї лікаря-сирійця. Був главою місцевої общини монофізитів-християн, які вважали, слідом за одновірцями з Візантії, що Христу притаманна тільки божественна природа, а людська йому чужа. Абу-ль-Фараджу належать праці з медицини, філософії, астрономії, теософії і риторики.
...
[Зображення: 11330.jpg]
Ома́р Хайя́м (перс. عمر خیام‎, Omar Khayyám; 18 травня 1048 — 4 грудня 1131) — перський поет, математик, філософ. Представник жанру рубаї.
Місце народження і смерті: Нішапур, Сельджуцька імперія, тепер Іран
...
[Зображення: 375px-Nizami_Rug_Crop.jpg]
Нізамі́ Гянджеві́ Абу Муха́мед Ілья́с ібн-Юсу́ф, (перс. نظامی گنجوی‎) (бл. 1141 — 1203, Гянджа)

Класик персидської поезії, мислитель, один з найбільших поетів середньовічного Сходу, писав перською (на основі арабського алфавіту). Його спадщину цінують як національну в Ірані, Азербайджані, Афганістані й Таджикистані. Основний його твір «П'ятериця» («Хамсе») складається з п'яти поем. У поемі «Сім красунь» змалював образ сміливої і мужньої руської дівчини, виявив велику повагу до Русі. Похований Нізамі біля міста Гянджі (донедавна — Кіровобад).

На його честь названо астероїд 3770 Нізамі.
------------------------------------

[Зображення: ulugbek.jpg]
Улугбе́к Мухаммед Тарагай (Улуг Бег, *22 березня 1394 — 27 жовтня 1449) — узбецький астроном і математик, онук Тимура.

У 1409 році був проголошений володарем Самарканда, а з 1447 року, після смерті батька Шахруха, — главою династії Тімуридів.

Улугбек створив у Самарканді медресе-вищу школу, запросив викладати у ній видатних учених, побудував астрономічну обсерваторію, що своїми розмірами і обладнанням перевершувала всі відомі обсерваторії Сходу.

В Самаркандській обсерваторії велась велика робота; тут складено т.зв. «Нові Гураганські таблиці», що містили виклад теоретичної астрономії і каталог 1018 зірок, визначених з великою для того часу точністю.

Улугбек розробив алгебраїчний метод, за яким створено майже точні тригонометричні таблиці.

Праці Улугбека стосуються також історії, поезії тощо.

Улугбека було по-зрадницькому вбито, а його обсерваторію зруйновано.

На честь вченого названо астероїд 2439 Улугбек.
"All Safety Rules Are Written By Blood"
Відповісти


Перейти до форуму: