Рейтинг теми:
  • Голосів: 0 - Середня оцінка: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Венеціанська комісія не має заперечень щодо збільшення президентської влади."(/)
#1
"Венеціанка" схвалила політреформу, але критикує Порошенка за закритість

Понеділок, 27 жовтня 2014, 14:15

В розпорядженні "Європейської правди" є копія висновку комісії Ради Європи "За демократію через право" (Венеціанська комісія; ВК) щодо конституційної реформи, яка була запропонована президентом Петром Порошенком.

Цей документ був затверджений на засіданні ВК ще 10 жовтня, але його вирішили не публікувати, щоб уникнути впливу на парламентську кампанію. Відсьогодні документу наданий статус публічного, він поширений для ознайомлення громадськості, повідомили ЄвроПравду в Раді Європи.

Як відомо, 2 липня президент Порошенко запропонував Верховній раді внести зміни до Конституції, зареєструвавши в ВР відповідний законопроект. Однак досі його не було виносили на голосування.

12-сторінковий висновок ВК починається зі схвальних відгуків на адресу законопроекту. Зазначено також, що проект пропонує передати частину повноважень від парламенту до президента. Венеціанська комісія не має заперечень щодо збільшення президентської влади.

"У певних сферах запропоновані конституційні зміни враховують попередні рекомендації Венеційської комісії", - стверджує висновок ВК. Зокрема, експерти Ради Європи привітали скасування імперативного мандату для народних депутатів, позбавлення Генпрокуратури функції загального нагляду.

Окрему увагу приділено децентралізації влади. "Принцип субсидіарності (переваги нижчої ланки при прийнятті рішення) дотримано. Додано позитивні елементи, які вітаються (Радою Європи)", - зазначає Венеціанська комісія.

Водночас у висновку ВК є також критика на адресу дій президента Порошенка з підготовки змін до Конституції.

"З громадянським суспільством не консультувалися, його не інформували про підготовку даного документа", - обурюються представники Ради Європи. ВК зазначила, що складність ситуації в Україні та нагальна необхідність провести термінову політреформу в жодному разі не можуть використовуватися як виправдання для спрощеної процедури.

"Венеційська комісія хоче знову повторити, що для того, щоби конституційна реформа була успішною, її необхідно готувати із залученням різних сил, та, особливо важливо – з проведенням широкого обговорення", - йдеться в документі.

Також ВК розкритикувала той факт, що президентські пропозиції не містять норм щодо реформи судової системи.

З текстом виcновку Венеціанської комісії, який поширений даною інстритуцією, можна ознайомитися за посиланням, у pdf-файлі.

http://www.eurointegration.com.ua/news/2...7/7027200/
#цинічнийбандера #цинічнібандери #cynicalbanderites http://coub.com/view/5lw0m
Відповісти


Схожі теми
Тема: Автор Відповідей Переглядів: Ост. повідомлення
  ненависть до злочинної влади у цифрах Torr 0 114 20-02-2019, 18:14
Ост. повідомлення: Torr
  Головна реформа України - це звільнення українця від рабства влади! Бойко 18 1368 12-05-2017, 21:59
Ост. повідомлення: Slavix
  Дальші санкції проти Росії можуть викликата збільшення російських нападів hrushka 7 783 02-05-2017, 03:18
Ост. повідомлення: hrushka

Перейти до форуму: