Рейтинг теми:
  • Голосів: 0 - Середня оцінка: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Духовність. Що це таке?
#81
(25-05-2017, 17:41 )Вільнодум писав(ла):
(25-05-2017, 17:32 )Василь Васьківський писав(ла):
(25-05-2017, 16:42 )Вільнодум писав(ла):
(24-05-2017, 04:12 )Василь Васьківський писав(ла):
(24-05-2017, 03:10 )Вільнодум писав(ла): Де докази, що занепад інтересу до “Філософії духу“ Гегеля має відношення до розвитку фізики?  НЕМА.  Роботи Гегеля не цікавлять тепер так, як тоді, бо є пізніші роботи по філософії, які увібрали ідеї Гегеля і розвинули далі. Так само мало тепер цікавляться роботами по фізиці, які вже увійшли в інші, більш пізніші теорії фізики. Ви можете самі знайти приклади.  

Фізика є досить важливою наукою. Між іншим, я хотів стати фізиком після школи. Я ним не став по дуже цікавим обставинам, за які довго розказувати. Проте, фізика має своє поле діяльності, яке не покриває ВСІ науки. Ваша заява просто смішна.

Я не розумію, що Вас так смішить, принаймні, я не помітив, щоб хтось тут сміявся...

Були спроби розвивати ідеї Гегеля, але вони цікавлять вузьке коло людей, які ще не знайшли крітерію об'єктивности своїх знань та адекватної форми маніфестації своїх ідей на глобальній арені світового духу, оскільки лише світовий дух усіх людей планети Земля має історичне значення...

Я не міг підібрати краще слово для англійського слова ridiculous.  Гугль дав мені переклад “смішне“.  Зараз, подумавши, я думаю що кращим словом буде АБСУРДНЕ.  Тому виправляюсь і кажу:

Вважати фізику всіма науками є АБСУРДОМ!!!  Smile

 (.)

Ну, так не вважайте собі! До чого тут я?

Ви читаєте лише свої думки, а не мої. Насправді, я написав, що лише фізика є точною наукою, бо лише у фізиці є точні теорії! Ви цього не знаєте? Отже ніякі знання Вас не цікавлять в принципі...

Фізика є точною наукою, а всі інші науки - ні! Лише застосовуючи фізику до описання об'єктів, які до вчорашнього дня досліджувались іншими науками неточно, можна отримати їх точне описання завтра, післязавтра, або через тисячу літ!

Немає ніякого іншого методу отримати точну науку, ніж застосовувати фізичну теорію та методи фізики до тих об'єктів, до яких раніше вони не застосовувались!

Не викручуйтесь. Ви написали ізначально, цитую:
“...не існує законів природи, а лише закони фізики...“

Це означає, що всі інші науки не несуть знань про закони природи, лише фізика. Навіть більше того - нема законів природи! 

Проте, наш диспут дійшов до каламбуру і нема змісту його продовжувати. Краще побалакаємо за ЗАКОНИ ПРИРОДИ, які є, і за ті закони, які відносяться до Духовності. 

(.)
Ні, не означає! Просто існують закони фізики, а все інше, що Ви вважаєте законами, не є справжніми законами, оскільки з допомогою цих "законів" Ви ніколи не зможете отримати точного описання досліджуваного об'єкту!

Як отримати точне описання, я вже написав у своєму попередньому дописі. Наразі, не маю чим його доповнити...

Щодо законів природи, то я втретє напишу: лише закони фізики є точними!
Відповісти
#82
По-перше, слова та тексти: електрон, протон, кулонівська пара, нейтрон, позитрон, антипротон, нейтріно, лептон, баріон, фотон, квантова теорія поля, атом, іон, молекула, клітина, живий організм, особистість... - все це слова, які замінюють та означають томи й томи точного їх описання...

По-друге, символи, імена, прапори, маніфестації, Майдан Незалежности, Київ, Україна, університети, церкви, палаці культури, стадіони...
Відповісти
#83
(19-05-2017, 02:34 )gvp писав(ла): Духовність. Що це таке?

У США я часто чую від людей, "I am not religious, I am spiritual" ("я не релігійний, я духовний"). Але що це таке?

Почну, як кажуть учьоні люде (математики, статистики) з "нульової гіпотези:" ніякої так званої духовності просто не існує.

Є два типи так званих "духовних людей." Одні вважають себе духовними (а не релігійними чи віруючими) тому, що вони прагнуть жити не тільки для своїх "матеріалістичних" вигод, а і для інших - зокрема для дітей, онуків, інших родичів і взагалі для тих, хто потребує їх любові, підтримки, допомоги. Такі люди можуть бути налаштовані проти всякої "організованої релігії," тому що, на їх думку, важливим є тільки "дух" альтруїзму, який є "загальнолюдською цінністю," незалежною ні від якого віросповідання.

Добре. Але я знаю людей (наприклад, моїх техасських родичів - переконаних атеїстів), які живуть саме таким не-егоїстичним життям. Вони вивели в люди п"ятьох дітей, приклали величезних зусиль полегшити життя своїм стареньким батькам, роблять багато роботи для своєї місцевої громади. Але якби я сказав їм, "ви, мабуть, дуже духовні," вони б викотили на мене очі і посміялися б. Вони б відповіли, "та ми просто звичайні люди."

Другий тип - це ті, хто весь час шукає якихось внутрішніх психологічних подразників, чогось такого, що дає їм почуття певного "духовного" кайфу. Такі "духовні" люди часто стрибають від однієї "духовної" "развлєкухі" до іншої, без кінця: їм служить таким психологічним стимулятором то Рідна Віра, то Вікка, то Каббала, то тантричний секс, то теософія - і так без кінця. Чому це зветься "духовністю," я теж не розумію. Ці люди пояснюють, що їх "духовні" пошуки допомагають їм зрозуміти якісь вищі істини; але які саме є ці істини, вони пояснити не можуть, як не стараються.

Моє власне ставлення до цього таке: ми всі, без виключення, є звичайні люди. Ніхто з нас не є ані "духовним," ані "бездуховним." Ділення проходить по чомусь зовсім іншому. Я спробую це пояснити в подальших дописах на цю тему. А поки що ласкаво прошу інших висловити свої думки.

Хотів було, шановний пане Георгію, одразу дати відповідь на поставлене Вами запитання (а чи -- скоріш--не відповідь,а, радше власну точку зору), потім вирішив почекати, поки висловляться інші бажаючі.

Зараз бачу що кожен (з тих хто відписався тут), так і лишається на своїх "позиціях". Що, власне, природньо (для нашого віку?)... Скоріш за все, мені, напевно, "найближча" позиція шановного пана Вільнодума. Може, навіть, не "позиція" (як щось "стале"), а ... "наповненість терміну" (Духовність)... Хоча практично з кожним, хто висловився, є --  десь -- "точки дотику"

Тепер, як я відповів би на, винесене Вами в заголовок, запитання

"І був я в Дусі...." 
Як Ви, особисто, це сприймаєте? Дозволю собі припустити, що приблизно, так -- Особа відчувала, що знаходилася в відмінному, від звичайного, Стані (умовно кажучи, було "Зовнішнє Втручання")

Але, за моіми уявленнями, Дух відчувають далеко не всі люди, до яких він "Навідується в гості"... Проте, його Присутність, впливає на думки, прагнення, дії кожного, хто є "приймаючою (повторюся -- часто-- без усвідомлення самого факту Візиту) стороною"... Якась частина з цих людей починає жити за описаними Вами... "принципами" (може точніше -- Покликом, Відчуттям...)
Тут немає, зазвичай, якихось "Надвимог" --- нелукавство, добросовісність, альтруїзм... 

Які ще "симптоми"?
Ну, я б сказав що, отримання задоволення від виконаної ( на 100% власних можливостей ) роботи. Відчуття "внутрішньої гармонії"...Власне -- їм так "комфортно" (жити і діяти)

Ці люди ( Духовні. Іноді, не стабільно -- "періодично". Оскільки існують Сили, що прагнуть внесення "дисбалансу") просто живуть таким життям, не замислюючись над причинами й "спонукаючими (Впливаючими) факторами"...

Інша категорія людей -- з більш розвинутими відчуттями -- десь "ловить"/відчуває ці зміни Стану ( без видимих причин ) і намагається розібратися: -- А що Це?

З них, одна "підгрупа" може вдовольнитися поясненнями якоїсь з релігій... Інша -- пускається у "вільне (точніше -- власне) плавання"...

Проте, якщо будь-хто, своїми думками, діями/вчинками, емоційним станом сприяють Всесвітній Гармонії (а в кожного з нас, є , умовно кажучи "внутрішній резонатор", який дозволяє це відчувати) -- для мене, особисто -- є людиною духовною ( в цей період Smile )

Так що в переддень дня Святого Духа -- Будьмо!

Ну й з Святою Трійцею Вас! 

(доречі -- не зовсім в тему, але так співпало... Вже багато десятилітть спостерігаю, що оці 50 днів -- між Паскою та Трійцею, є періодом найкращого самопочуття. Це лише у мене так?)
Відповісти
#84
What a good approach to the subject, also think so.
Відповісти


Схожі теми
Тема: Автор Відповідей Переглядів: Ост. повідомлення
  Що таке Бог? Що таке душа? Вільнодум 0 475 28-03-2017, 06:51
Ост. повідомлення: Вільнодум
  Не бути лохом - що таке Оперативне Тіло (відео) Alba 1 1265 26-10-2016, 05:32
Ост. повідомлення: alien
  Форум "Філософія, релігія та духовність" знову відкритий. gvp 0 507 29-08-2015, 04:04
Ост. повідомлення: gvp

Перейти до форуму: