Рейтинг теми:
  • Голосів: 3 - Середня оцінка: 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Екзерсис. Що ви розумієте під словом "дискусія"?
(01-03-2013, 00:02 )nykyta писав(ла): Але ж Ви відпочатку казали про ставлення саме до незнайомих людей. І я думаю, що у цьому ставленні тут присутнє саме це: елемент поваги до людини як до особи. Поки вона не довела зворотнього (тобто не продемонструвала, що на повагу не заслуговує).

А якщо Ви знаєте, за що саме поважати людину - це вже знайома людина.

Ну я і кажу, що принаймні в англосаксонській традиції, яка мені добре відома через щоденне спілкування з носіями, respect не виникає до незнайомих людей.
Відповісти
(28-02-2013, 23:41 )Kohoutek писав(ла): Класика: http://bible.cc/1_peter/2-17.htm

Show proper respect to everyone:

Не respect everyone, а show respect.

Різницю відчуваєте?

(28-02-2013, 23:41 )Kohoutek писав(ла): Сучасність:
http://equal-opportunities.web.cern.ch/e...kPlace.php
Treating each other with respect and dignity is everyone's responsibility.

Тут йдеться про ситуацію на роботі. Це апріорі не незнайомі люди.

(28-02-2013, 23:41 )Kohoutek писав(ла): http://www.mmajunkie.com/news/2013/02/re...ive-in-mma
Respect Your Opponent? Alex Davis Says It's Imperative In MMA

Йдеться про спорт. Супротивник в спорті не є незнайомцем апріорі.

(28-02-2013, 23:41 )Kohoutek писав(ла): http://www.guardian.co.uk/commentisfree/...s-humanity
We must respect our opponents' humanity
Being right is not the same as being better. That should be the starting point of civil discourse

По суті йдеться про повагу до людської гідності. Та про заклик до цього.

(28-02-2013, 23:41 )Kohoutek писав(ла): http://www.ehow.com/how_8184957_address-...ebate.html
Show due respect to your opponent throughout the debate process.

Там далі вони це чітко пояснюють.

Show due respect to your opponent throughout the debate process.

Що повертає нас до першої цитати.

Поводити себе поважно і поважати когось - це дві великі різниці.
Відповісти
(01-03-2013, 00:13 )pani писав(ла):
(01-03-2013, 00:02 )nykyta писав(ла): Але ж Ви відпочатку казали про ставлення саме до незнайомих людей. І я думаю, що у цьому ставленні тут присутнє саме це: елемент поваги до людини як до особи. Поки вона не довела зворотнього (тобто не продемонструвала, що на повагу не заслуговує).

А якщо Ви знаєте, за що саме поважати людину - це вже знайома людина.

Ну я і кажу, що принаймні в англосаксонській традиції, яка мені добре відома через щоденне спілкування з носіями, respect не виникає до незнайомих людей.
Думаю, тут без визначення понять не обійтися.
Якщо пристати до думки, що повага (респект) не стосується до незнайомих людей, то й сперечатися нема про що (на нєт і суда нєт, як то кажуть росіяни).
Чисто інтуїтивно я відчуваю повагу до себе ( як до окремої від інших особи) саме від незнайомих людей у повсякденному житті. Повагу, але не респект. Виходить - це два різні поняття.
І ще хочу сказати таке: різниця між українцями і французами НМД проявляється у ставленні саме до незнайомих людей.
Тому що у ставленні до знайомих (друзів, родичів, співробітників) принципової різниці я не побачив.
Все це НМД (IMHO)
Відповісти
How To Be Respectful

Listen harder. We already know that proactive listening should be your first social skill. We know this because we love when people listen to us, so we find it safe to assume that other people love when we listen to them.

Be considerate. Once you’ve listened, it’s time to act accordingly. If there was anything about the persons tone of voice or body language that gave a hint as to how they were feeling, use that information in your interaction.

Keep your promise. By keeping your word to someone, you not only establish yourself as a person of integrity, but make the other person feel as though you value them.

Be on time. Another way to demonstrate that you value someone, is by treating their time as though it is valuable. Nothing says this better than being punctual. If you have a problem with being chronically late, read my post Always Late? Let’s fix it.

Have manners. This is pretty simple. Do not interrupt a conversation, be polite and watch your ‘please’ and ‘thank you’. By showing manners towards someone, you make them feel valuable.

Encourage. Sometimes when we hear a silly idea, it’s easy to shoot down someone’s hopes and dreams, or otherwise make them feel unimportant. Genuinely encouraging someone could be very empowering and liberating.

Be fair. We often find ourselves in a position of power over someone else; to some extent. Having power enables the opportunity to be corrupt. Avoid corruption, give people what they earn-deserve, and they’ll appreciate it.

Go out of your way. You don’t have to always do the bare minimum. If you want to show someone that they’re valuable, and that you respect them, go the extra mile without expecting a reward.

Preserve dignity. When wronged, mistreated, or otherwise upset in some way handle the dispute with finesse. This means approaching the person in such a way as to preserve their dignity. The best way to handle it is via a calm and private conversation, as opposed to a public screaming match.

Do Not Assume. They say when you ASSUME, you make an AS$- out of -U- and -ME. So don’t assume anything about a person based on their race, income level, or gender. Start off each interaction by thinking of the other person as your equal.

http://www.alexshalman.com/2007/09/18/10...w-respect/

Ви бачите, що це про СЕБЕ, про поведінку самої людини, а не про оцінку іншої?????
Відповісти
(01-03-2013, 01:13 )nykyta писав(ла): Думаю, тут без визначення понять не обійтися.
Якщо пристати до думки, що повага (респект) не стосується до незнайомих людей, то й сперечатися нема про що (на нєт і суда нєт, як то кажуть росіяни).
Чисто інтуїтивно я відчуваю повагу до себе ( як до окремої від інших особи) саме від незнайомих людей у повсякденному житті. Повагу, але не респект. Виходить - це два різні поняття.
І ще хочу сказати таке: різниця між українцями і французами НМД проявляється у ставленні саме до незнайомих людей.
Тому що у ставленні до знайомих (друзів, родичів, співробітників) принципової різниці я не побачив.
Все це НМД (IMHO)

Я тут поруч написала про "show respect" та "respect". Я думаю воно десь так різниця і є.

Йдеться про демонстративну поведінку, чи етикет, як вище написав Сич.

Зараз напишу прикол. Про повагу тут.

Я взагалі людина антисистемна по життю, тому останнє, що я планувала носити в житті так це норкова шуба. Але так трапилося, що дуже близька людина подарувала і ніяк не можна було відмовитися. Довелося піти до неї в гості в тому. І в перший же раз я бачу, що ... мені уступають місце. Зі мною підкреслено ввічливо говорять в сервісах. Переді мною відкривають двері.

Різниця - в шубі.

Далі я неодноразово це спостерігала ще.

От скажіть - ці люди вони мене що? Поважали????? Чи що це було?
Відповісти
(01-03-2013, 01:30 )pani писав(ла):
(01-03-2013, 01:13 )nykyta писав(ла): Думаю, тут без визначення понять не обійтися.
Все це НМД (IMHO)

Я тут поруч написала про "show respect" та "respect". Я думаю воно десь так різниця і є.

Йдеться про демонстративну поведінку, чи етикет, як вище написав Сич.

Зараз напишу прикол. Про повагу тут.

Я взагалі людина антисистемна по життю, тому останнє, що я планувала носити в житті так це норкова шуба. Але так трапилося, що дуже близька людина подарувала і ніяк не можна було відмовитися. Довелося піти до неї в гості в тому. І в перший же раз я бачу, що ... мені уступають місце. Зі мною підкреслено ввічливо говорять в сервісах. Переді мною відкривають двері.

Різниця - в шубі.

Далі я неодноразово це спостерігала ще.

От скажіть - ці люди вони мене що? Поважали????? Чи що це було?
У шубі - респект, однозначно.
Жінка в гарній шубі виглядить респектабельно Smile
Відповісти
(01-03-2013, 01:35 )nykyta писав(ла): У шубі - респект, однозначно.
Жінка в гарній шубі виглядить респектабельно Smile

Ви розумієте, що це ставлення до ШУБИ, а не до людини Smile))))
Відповісти
(01-03-2013, 01:08 )pani писав(ла): Не respect everyone, а show respect.
Різницю відчуваєте?

Не. Не чувствую. Увы мне и ах. Соответствующего органа восприятия мыслей собеседника не имею. Как-то не владею телепатией, знаете ли. Искренне удовлетворён, когда мне просто демонстрируют уважение и не допытываюсь у собеседника "Ты меня ПРАВДА уважаешь?"

Господи, да когда же у нас избавятся от старого доброго обычая непременно требовать искренних чувств! Чтобы обязательно делить людей на тех, с кем пошёл бы в разведку, а с кем - нет. Я понимаю, что такое отношение - непременный атрибут западного цивилизованного подхода, вы мне всё замечательно разъяснили, но вот душа как-то не лежит. До сих пор, несмотря на все ваши объяснения, предпочитаю неискреннее дружелюбие искренней ненависти.

Цитата:Тут йдеться про ситуацію на роботі. Це апріорі не незнайомі люди.
...
Йдеться про спорт. Супротивник в спорті не є незнайомцем апріорі.
...
По суті йдеться про повагу до людської гідності. Та про заклик до цього.

Вам бы адвокатом работать Rolleyes
Разумеется, уважение к человеческому достоинству - это и не уважение по сути. Просто слова одинаковые, а чувства и действия совершенно разные. Здесь читать, здесь не читать, а тут рыбу заворачивали.
Відповісти
(01-03-2013, 11:00 )Kohoutek писав(ла): Разумеется, уважение к человеческому достоинству - это и не уважение по сути. Просто слова одинаковые, а чувства и действия совершенно разные. Здесь читать, здесь не читать, а тут рыбу заворачивали.

Дивно якось. В іншому місці ви кажете про "прикидаються релігійними" і "істінно вірять". А тут ви не можете зробити такої абстракції.

Чи мені вам знайти якісь мовознавчі студії на предмет show respect and respect.

Спробую ще раз. Перше show respect - то поведінка людини (по відношенню до практично всіх), ознака цивілізації. Друге respect - це відношення людини до іншої конкретної людини.
Відповісти
(01-03-2013, 13:32 )pani писав(ла):
(01-03-2013, 11:00 )Kohoutek писав(ла): Разумеется, уважение к человеческому достоинству - это и не уважение по сути. Просто слова одинаковые, а чувства и действия совершенно разные. Здесь читать, здесь не читать, а тут рыбу заворачивали.

Дивно якось. В іншому місці ви кажете про "прикидаються релігійними" і "істінно вірять". А тут ви не можете зробити такої абстракції.

Чи мені вам знайти якісь мовознавчі студії на предмет show respect and respect.

Спробую ще раз. Перше show respect - то поведінка людини (по відношенню до практично всіх), ознака цивілізації. Друге respect - це відношення людини до іншої конкретної людини.

Давайте подумаємо: як це сказати українською?
Відповісти
(01-03-2013, 13:32 )pani писав(ла): Дивно якось. В іншому місці ви кажете про "прикидаються релігійними" і "істінно вірять". А тут ви не можете зробити такої абстракції.

Не могу. Когда животное выглядит как кошка и мяукает, как кошка, я его считаю кошкой. Когда человек демонстрирует мне уважение, я считаю его отношение ко мне уважением. Вот когда человек говорит, что уважает меня, а потом начинает оскорблять, или, скажем, я вижу на клетке надпись "кошка", а внутри - кролика, то тут наступает некоторый когнитивный диссонанс. Когда человек говорит, что он - православный, но в Бога не верит, то он демонстрирует нечто противоположное понятию "православный". Ну, в его общепринятом смысле, который в словарях записан.

Цитата:Спробую ще раз. Перше show respect - то поведінка людини (по відношенню до практично всіх), ознака цивілізації. Друге respect - це відношення людини до іншої конкретної людини.

Да я уже понял, что до того, как прийти к согласию по поводу понятия "дискуссия", следует вначале прийти к согласию по поводу понятия "уважение", а для этого, веротяно, ещё что-то нужно... Cool

А, пустое это всё. Never mind. Несмотря на все теоретические разногласия, люди как-то ухитряются договориться.
Відповісти
цивілізований світ ділиться на дві частини:
- в одній співрозмовника поважають за замовчуванням, доки він не повів себе у спосіб, що виключає повагу. Себе я відношу до цієї частини світу;
- в другій поважають того, хто чимось довів своє право на повагу; це теж цивілізація, але якась... деформована навіть за київськими мірками.

Там, где нет цветовой дифференциации штанов, у людей нет цели (с)

(28-02-2013, 19:22 )Kohoutek писав(ла): Отже, маємо
1) Російський совок: дискусія передбачає повагу до співрозмовника
2) Традиція вільного aka цивілізованого світу: незнайомі люди не заслуговують на повагу default.

Перевірте, будь ласка - я нічого не переплутав? Big Grin

А може, то не я плутаю?
Відповісти
(28-02-2013, 19:56 )pani писав(ла): Що це просто обмін думками, який не імплікує навіть ніякого пошуку спільного чогось, навіть в ідеалі.

Але ж бачите.... Тут є інші думки.

Хтось виправив свій допис? Адже цілком очевидно, що відповіді бракує, а "обмін думками" ще не є дискусією. Ви даремно не бажаєте користуватися "зовнішніми" джерелами знань, хоч би й тією ж вікіпедією.

- цей квадрат є надто вже м'яким та солодким
- а цей видається надто заокругленим та довгим, аби бути синім

Це, по-вашому, дискусія? Cool
Відповісти
(01-03-2013, 13:40 )Kohoutek писав(ла): Не могу. Когда животное выглядит как кошка и мяукает, как кошка, я его считаю кошкой. Когда человек демонстрирует мне уважение, я считаю его отношение ко мне уважением.

А я вважаю його вихованою людиною. Вся різниця.
Відповісти
(01-03-2013, 17:55 )pani писав(ла): А я вважаю його вихованою людиною. Вся різниця.

Себто, виховання і повага - дві несумісні речі? Вихована людина виказує не повагу, а ... що?
Відповісти

Схожі теми
Тема: Автор Відповідей Переглядів: Ост. повідомлення
  Лінгвоінвалідність: історія хвороби? Тотем і табу української мови. Публічна дискусія pani 203 35550 24-12-2015, 22:31
Ост. повідомлення: hrushka
Question "Як описати нас, українців, одним словом, одним поняттям, щоб усім зрозуміло було? nykyta 34 2676 31-08-2015, 08:54
Ост. повідомлення: nykyta
  2 квітня. Дискусія «Агресія. Окупація. Анексія. Старі дефініції та нові виклики» Майдан-Інформ 1 829 23-08-2014, 09:14
Ост. повідомлення: Guest

Перейти до форуму: