Рейтинг теми:
  • Голосів: 0 - Середня оцінка: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Коли Різдво - не Різдво. Злобна пропаганда.
#1
Ото вже я здивувався, коли Зінченко - й той перейшов в касту любителів логіки - відкидачів традицій: http://www.istpravda.com.ua/columns/2017/12/24/151819/

Чомусь ці всі не дуже здорові на голову мудрагелі вважають, що розбираються в питанні краще за народ. Цікаво, що камлання ці їхні відбуваються кожного року, і кожного ж року народ традиційно посилає їх лісом. А до них, бачте, все одно не доходить. Мабуть, дійде хіба тоді, коли їм цвяха в голову заб’ють.

Але я таки спробую ще раз.

ІДіоти! Якщо вже ви взялися виправляти дату Різдва - то ставте його чітко туди, де воно, за вашими уявленнями, знаходиться. Тобто, на 20, або 21 грудня - дату астрономічного сонцестояння. Цього року це, якщо не помиляюся, 21-ше було.

Бо сьогодні ви, ідіоти, також святкуєте ТРАДИЦІЙНЕ, зміщене зі свого часу свято. Лиш традиція ця вже не наша, українська, а західно-європейська. Та й там прижилася зі значними потрясіннями. Звідкіля три лишніх дні взялося у вас, га?

Тому, придурки, якщо бажаєте святкувати сонцестояння плюс три дні - це ваше право. Але збивати зі шляху народ український він вам не дозволить. Він вас просто проігнорує всіх. Тому ви й залишитеся в історії чимось на кшталт минулих совкодрочерів, які нав’язували нам чужі свята, тільки західно-орієнтованими.

Справжнє ж Різдво святкується саме тоді, коли українці його і святкують. І якщо вже переносити його кудись, разом з календарем - то лише на основі чітких наукових даних.

Григоріанська реформа, до вашого відома, дурні, чіткого наукового обгрунтування як не мала, так і не має. Бо досі вони не можуть визначитися з датою народження Христа, ці європопи. А нема дати точної - не може бути і відліку точної кількості днів, на який потрібно зсовувати календар задля корекції.

Для розуміння (хто ще може і має чим думати) пропоную логічну вправу. Христос, припустимо, народився в 1345-му році нашої ери. На скільки днів зсовувати календар у цьому випадку?

Завершуючи: проституювання має різні форми. І ця форма, яку ви вибрали, торгівля українським, далеко не найкраща в сенсі наслідків. Шкода мені вас, ідіотів. Але туди вам і дорога, мабуть.
Втім, може ще встигнете виправитися - діло ваше. Шанс - величина універсальна, вона навіть у дурних баранів буває.
Відповісти
#2
За Юліянським календарем ("старим стилем") Різдво нині припадає на 7 січня. Причиною є те, що він є вкрай недокладний, тому відстає від реальних астрономічних подій приблизно на 1 добу що 400 років.
Поправлений відлік дат має назву Григоріянського календаря.
За Григоріянським календарем Рідво припадає на 25 грудня, і так його святкують як католики, так і православні. Підкреслю, всі православні теж, за вийнятком сфери впливу московської церкви, тобто колишнього Великосовка (СССР).
Греки, булґари, навіть серби святкують 25 грудня.

Той, хто наполягає на 7 січні (в майбутньому воно буде вже 8 січня), свідомо чи несвідомо підтримує МПЦ ГБ (Маасковская Праваславная Церкафь Государствєннай Бєзапаснасті).

P.S. Різдво Христове є християнське свято, i з зимовим сонцестоянням воно не пов'язано.
Відповісти
#3
(26-12-2017, 19:58 )Max писав(ла): За Юліянським календарем ("старим стилем") Різдво нині припадає на 7 січня. Причиною є те, що він є вкрай недокладний, тому відстає від реальних астрономічних подій приблизно на 1 добу що 400 років.
Поправлений відлік дат має назву Григоріянського календаря.
За Григоріянським календарем Рідво припадає на 25 грудня, і так його святкують як католики, так і православні. Підкреслю, всі православні теж, за вийнятком сфери впливу московської церкви, тобто колишнього Великосовка (СССР).
Греки, булґари, навіть серби святкують 25 грудня.

Той, хто наполягає на 7 січні (в майбутньому воно буде вже 8 січня), свідомо чи несвідомо підтримує МПЦ ГБ (Маасковская Праваславная Церкафь Государствєннай Бєзапаснасті).

P.S. Різдво Христове є християнське свято, i з зимовим сонцестоянням воно не пов'язано.

Календар посунули безпідставно на 13 днів (спочатку на 10, потім, через сотню років, в Англії, на 11, потім на 13) - але ми продовжуємо його святкувати у той самий день, що і раніше, 25-го грудня, лише за сучасним стилем.

Тобто, це католики перенесли свято на десять днів назад, на підставі міркувань про те, що, раз набігає лишній день у століття (не у 400 років, як всі чомусь помилково вважають) - то необхідно його назад зсунути. Та ще й відлік зсуву повели не від конкретно відомої дати, а від дати умовної, першого року н.е. Дата ця не має ніяких підтверджень, про що вони самі ведуть безкінечні дискусії, але залишимо це на їхній совісті.

Тому, оскільки свято це має саме традиційний, а не астрономічний характер - його й потрібно святкувати за традиційним відліком. Без непотрібних корегувань, та ще й на підставі необгрунтованих даних. Завтра, якщо, наприклад, Земля змінить орбіту свою на, скажімо, 360-денну, ви кудою його переносили б? На початок року + 3 дні? Просто на початок? Які ще варіанти?

Або ще простіше: післязавтра ми на Марс виїдемо дехто. На Марсі Різдво святкувати будемо, чи це виключно місцеве земне свято?
А якщо будемо, то коли? І чому?
Бо, якщо це універсальне свято - то воно універсально мало б і святкуватися, чи не так? І саме через якийсь універсальний проміжок часу, мабуть. А який?

Оце вам масштаб питання. І не рівня він пропагандонського про довжину ночі, чи про патріархати різні.

Ну і останнє, перевірочне питання: а впевнені ви, що Земля аж так стабільно зберігала швидкість свого обертання усі ці 2000 років (якщо вони були, ці дві тисячі)? Що, не падали на неї ніякі метеорити у цей період, не пролітали поряд масивні комети, астероїди і т.д? Звідкіля така впевненість, можете навести дані відповідного рівня досліджень якихось?
Відповісти
#4
(26-12-2017, 20:40 )sqrt писав(ла): Календар посунули безпідставно на 13 днів (спочатку на 10, потім, через сотню років, в Англії, на 11, потім на 13) - але ми продовжуємо його святкувати у той самий день, що і раніше, 25-го грудня, лише за сучасним стилем.

Не безпідставно. Підставою було те, що наприкінці XVIст. старий юліянський календар, впроваджений Юлієм Цезарем (і ще поправлений Октавіаном Авґустом), накопичив 10 діб відставання порівняно з реальним ходом часу (10 діб назбиралось від остаточного встановлення дат християнських свят наприкінці ІІІст.)

Реальний хід часу час (обраховуваний за спостереженнями астрономів) тоді був вже добре відомий (розвинута астрономія в Європі).
Англійцям знадобилась корекція на -11 діб, бо анґліканська церква перейшла на новий календар пізніше, тож якраз набігла ще доба.
Московська церква на "новий" ґриґоріянський (за іменем реформатора - Папи Ґриґорія ХІІІ) не перейшла і досі, тобто тримається застарілого юліянського календаря. Помилка у відліку діб в ньому продовжує накопичуватись і на сьогодні становить вже -13 діб.

(26-12-2017, 20:40 )sqrt писав(ла): Тобто, це католики перенесли свято на десять днів назад, на підставі міркувань про те, що, раз набігає лишній день у століття (не у 400 років, як всі чомусь помилково вважають) - то необхідно його назад зсунути.

Так, помилки належить виправляти. Стосується теж і мене: з неясної мені самому причини я написав про відставання на добу за 400 років, тоді як насправді ж доба набігає за 128 років.

Гадаю, 400 років я написав був через певного роду ментальну контамінацію одним правилом ґриґоріянського календаря. В ньому високосні роки, які припадають на "круглі" роки, є високосними лише тоді, коли перші дві цифри року є подільні на 4, тобто 1600-ий, 2000-ий і т.д.; тобто раз на 400 років. Натомість інші круглі високосні роки юліянського календаря (як 1700 чи 1900) у ґриґоріянському календарі високосними вже не є.

Між ін., ґриґоріянський відлік дат теж містить похибку. Якщо цивілізація (і календар) проіснує до XLIXст., то наші далекі нащадки зіткнуться вже із помилкою в 1 добу. Це не так довго -- вже через 2800 років всього-навсього Shy

(26-12-2017, 20:40 )sqrt писав(ла): Та ще й відлік зсуву повели не від конкретно відомої дати, а від дати умовної, першого року н.е. Дата ця не має ніяких підтверджень, про що вони самі ведуть безкінечні дискусії, але залишимо це на їхній совісті.

Не треба плутати. Це початкова дата календаря є умовна (від Р.Х.). А зсув був розрахований від конкретної дати в ІІІст. (як було написано вище). Після цієї дати і до ґриґоріянської реформи якраз і набігла похибка -10 діб.

(26-12-2017, 20:40 )sqrt писав(ла): Тому, оскільки свято це має саме традиційний, а не астрономічний характер - його й потрібно святкувати за традиційним відліком. Без непотрібних корегувань, та ще й на підставі необгрунтованих даних.

"Традиційний" та "астрономічний" то в даному контексті є те саме. Не пізніше, як з IVст. всі християни почали відзначати Різдво Христове кілька діб після зимового сонцестояння. Дати деяких інших свят обраховують не за сонячним, а за місячним календарем (як Паска), але Різдво традиційно святкують за сонячним календарем, і воно традиційно є прив'язане до конкретної єдиної дати того календаря.

Розходження у визначенні дня Різдва в таких обставинах може бути лише в єдиному випадку: коли хтось користується математично (а відтак астрономічно) хибним календарем.

Оскільки всі дати юліянського календаря (МПЦ), в тому теж Різдво, кожні 128 років відсуваються на 1 день пізніше, від зимового сонцестояння в бік весняного рівнодення, то тут цілком ясно, котрий календар "плаває" (є недокладний). Предмету для спору нема, досить подивитись в телескоп і заміряти кути.

(26-12-2017, 20:40 )sqrt писав(ла): Завтра, якщо, наприклад, Земля змінить орбіту свою на, скажімо, 360-денну, ви кудою його переносили б? На початок року + 3 дні? Просто на початок? Які ще варіанти?

Це неможливо. Небесна механіка проти Cool

(26-12-2017, 20:40 )sqrt писав(ла): Або ще простіше: післязавтра ми на Марс виїдемо дехто. На Марсі Різдво святкувати будемо, чи це виключно місцеве земне свято?
А якщо будемо, то коли? І чому?
Бо, якщо це універсальне свято - то воно універсально мало б і святкуватися, чи не так? І саме через якийсь універсальний проміжок часу, мабуть. А який?

Оце вам масштаб питання. І не рівня він пропагандонського про довжину ночі, чи про патріархати різні.

Чи і наскільки Різдво є універсальне, коли його святкувати на Марсі (Тау Кита, Альдебарані) це суто богословські питання. Ба, навіть схоластичні.

Але ще вкінці ІІІ ст. всі без вийнятку християни визначились, що Різдво припадає на 25 грудня.
І з тим непорозумінь нема. Розходження були лише щодо того, як правильно відраховувати дні в календарі.
За даними об'єктивної науки (астрономіїї) найдокладніший на цей час спосіб - це ґриґоріянський календар. Більш докладних методів підрахунку дат наразі нема.

Християни, як люди назагал раціональні, прийняли то до відома і користають з нього.

А окрема думка маленької і темної частини східних християн з теренів Великосовка по-суті нікому і не цікава. Новий рік 13 січня то така собі екзотика, в (совко)папуасів ще є багато подібних дивацтв.

(26-12-2017, 20:40 )sqrt писав(ла): Ну і останнє, перевірочне питання: а впевнені ви, що Земля аж так стабільно зберігала швидкість свого обертання усі ці 2000 років (якщо вони були, ці дві тисячі)? Що, не падали на неї ніякі метеорити у цей період, не пролітали поряд масивні комети, астероїди і т.д? Звідкіля така впевненість, можете навести дані відповідного рівня досліджень якихось?

Швидкість обертання Землі довкола власної осі жодною мірою не є стабільна, а постійно падає внаслідок припливного тертя. За останні 2 більйони років вона зменшилась приблизно вдвічі, за достовірними оцінками фахівців-планетологів.
А звідси з певністю зрозуміло, що при змінах такого порядку величини ту швидкість за останні кількасот тисяч років слід розглядати як незмінну (похибка менше 0.01%).

Евентуальні падіння болідів-комет-астероїдів тут нічого до речі мати не можуть. Аналогічно як навіть лобове зіткнення з великою мухою нездатне вплинути на швидкість автомобіля. Просто не ті порядки величин. Маса навіть гігантського астероїда (понад 100км, а таких вельми мало) є в кілька мільйонів разів менша за масу Землі (образно: це як 15-грамова пташка проти 50-тонного танка).
Відповісти
#5
(27-12-2017, 23:34 )Max писав(ла):
(26-12-2017, 20:40 )sqrt писав(ла): Календар посунули безпідставно на 13 днів (спочатку на 10, потім, через сотню років, в Англії, на 11, потім на 13) - але ми продовжуємо його святкувати у той самий день, що і раніше, 25-го грудня, лише за сучасним стилем.

Не безпідставно. Підставою було те, що наприкінці XVIст. старий юліянський календар, впроваджений Юлієм Цезарем (і ще поправлений Октавіаном Авґустом), накопичив 10 діб відставання порівняно з реальним ходом часу (10 діб назбиралось від остаточного встановлення дат християнських свят наприкінці ІІІст.)

Реальний хід часу час (обраховуваний за спостереженнями астрономів) тоді був вже добре відомий (розвинута астрономія в Європі).
Англійцям знадобилась корекція на -11 діб, бо анґліканська церква перейшла на новий календар пізніше, тож якраз набігла ще доба.
Московська церква на "новий" ґриґоріянський (за іменем реформатора - Папи Ґриґорія ХІІІ) не перейшла і досі, тобто тримається застарілого юліянського календаря. Помилка у відліку діб в ньому продовжує накопичуватись і на сьогодні становить вже -13 діб.

(26-12-2017, 20:40 )sqrt писав(ла): Тобто, це католики перенесли свято на десять днів назад, на підставі міркувань про те, що, раз набігає лишній день у століття (не у 400 років, як всі чомусь помилково вважають) - то необхідно його назад зсунути.

Так, помилки належить виправляти. Стосується теж і мене: з неясної мені самому причини я написав про відставання на добу за 400 років, тоді як насправді ж доба набігає за 128 років.

Гадаю, 400 років я написав був через певного роду ментальну контамінацію одним правилом ґриґоріянського календаря. В ньому високосні роки, які припадають на "круглі" роки, є високосними лише тоді, коли перші дві цифри року є подільні на 4, тобто 1600-ий, 2000-ий і т.д.; тобто раз на 400 років. Натомість інші круглі високосні роки юліянського календаря (як 1700 чи 1900) у ґриґоріянському календарі високосними вже не є.

Між ін., ґриґоріянський відлік дат теж містить похибку. Якщо цивілізація (і календар) проіснує до XLIXст., то наші далекі нащадки зіткнуться вже із помилкою в 1 добу. Це не так довго -- вже через 2800 років всього-навсього Shy

(26-12-2017, 20:40 )sqrt писав(ла): Та ще й відлік зсуву повели не від конкретно відомої дати, а від дати умовної, першого року н.е. Дата ця не має ніяких підтверджень, про що вони самі ведуть безкінечні дискусії, але залишимо це на їхній совісті.

Не треба плутати. Це початкова дата календаря є умовна (від Р.Х.). А зсув був розрахований від конкретної дати в ІІІст. (як було написано вище). Після цієї дати і до ґриґоріянської реформи якраз і набігла похибка -10 діб.

(26-12-2017, 20:40 )sqrt писав(ла): Тому, оскільки свято це має саме традиційний, а не астрономічний характер - його й потрібно святкувати за традиційним відліком. Без непотрібних корегувань, та ще й на підставі необгрунтованих даних.

"Традиційний" та "астрономічний" то в даному контексті є те саме. Не пізніше, як з IVст. всі християни почали відзначати Різдво Христове кілька діб після зимового сонцестояння. Дати деяких інших свят обраховують не за сонячним, а за місячним календарем (як Паска), але Різдво традиційно святкують за сонячним календарем, і воно традиційно є прив'язане до конкретної єдиної дати того календаря.

Розходження у визначенні дня Різдва в таких обставинах може бути лише в єдиному випадку: коли хтось користується математично (а відтак астрономічно) хибним календарем.

Оскільки всі дати юліянського календаря (МПЦ), в тому теж Різдво, кожні 128 років відсуваються на 1 день пізніше, від зимового сонцестояння в бік весняного рівнодення, то тут цілком ясно, котрий календар "плаває" (є недокладний). Предмету для спору нема, досить подивитись в телескоп і заміряти кути.

(26-12-2017, 20:40 )sqrt писав(ла): Завтра, якщо, наприклад, Земля змінить орбіту свою на, скажімо, 360-денну, ви кудою його переносили б? На початок року + 3 дні? Просто на початок? Які ще варіанти?

Це неможливо. Небесна механіка проти Cool

(26-12-2017, 20:40 )sqrt писав(ла): Або ще простіше: післязавтра ми на Марс виїдемо дехто. На Марсі Різдво святкувати будемо, чи це виключно місцеве земне свято?
А якщо будемо, то коли? І чому?
Бо, якщо це універсальне свято - то воно універсально мало б і святкуватися, чи не так? І саме через якийсь універсальний проміжок часу, мабуть. А який?

Оце вам масштаб питання. І не рівня він пропагандонського про довжину ночі, чи про патріархати різні.

Чи і наскільки Різдво є універсальне, коли його святкувати на Марсі (Тау Кита, Альдебарані) це суто богословські питання. Ба, навіть схоластичні.

Але ще вкінці ІІІ ст. всі без вийнятку християни визначились, що Різдво припадає на 25 грудня.
І з тим непорозумінь нема. Розходження були лише щодо того, як правильно відраховувати дні в календарі.
За даними об'єктивної науки (астрономіїї) найдокладніший на цей час спосіб - це ґриґоріянський календар. Більш докладних методів підрахунку дат наразі нема.

Християни, як люди назагал раціональні, прийняли то до відома і користають з нього.

А окрема думка маленької і темної частини східних християн з теренів Великосовка по-суті нікому і не цікава. Новий рік 13 січня то така собі екзотика, в (совко)папуасів ще є багато подібних дивацтв.

(26-12-2017, 20:40 )sqrt писав(ла): Ну і останнє, перевірочне питання: а впевнені ви, що Земля аж так стабільно зберігала швидкість свого обертання усі ці 2000 років (якщо вони були, ці дві тисячі)? Що, не падали на неї ніякі метеорити у цей період, не пролітали поряд масивні комети, астероїди і т.д? Звідкіля така впевненість, можете навести дані відповідного рівня досліджень якихось?

Швидкість обертання Землі довкола власної осі жодною мірою не є стабільна, а постійно падає внаслідок припливного тертя. За останні 2 більйони років вона зменшилась приблизно вдвічі, за достовірними оцінками фахівців-планетологів.
А звідси з певністю зрозуміло, що при змінах такого порядку величини ту швидкість за останні кількасот тисяч років слід розглядати як незмінну (похибка менше 0.01%).

Евентуальні падіння болідів-комет-астероїдів тут нічого до речі мати не можуть. Аналогічно як навіть лобове зіткнення з великою мухою нездатне вплинути на швидкість автомобіля. Просто не ті порядки величин. Маса навіть гігантського астероїда (понад 100км, а таких вельми мало) є в кілька мільйонів разів менша за масу Землі (образно: це як 15-грамова пташка проти 50-тонного танка).

що ж, цілком розумні аргументи чую від вас (чуть не вперше за останній час, на відміну від цих проплачених грантоїдів). Але перед тим, як переходити до подальшої дискусії, варто б уточнити дату 25-го. Що воно таке і чому на три дні зсув йде, від дати сонцестояння зимового. Чи не свідчить це саме про нестабільшість орбіти Землі у часі, більшу, ніж нам це пробують нав’язати? Звідкіля лишні три дні взялося? Бо самі християни аргументують вибране число, як відомо, тим, що у цей день "найдовша ніч". Тобто, це таки день сонцестояння.

Втім, це усе додаткова інформація і до календаря не має відношення. Зараз трохи зайнятий, тому звиняйте, трохи пізніше відповім на решту текстів.

Здивований вашою здатністю визнавати помилки, хоч і механічні. Це приємно в наш час бачити. Теж вважаю тепер, що чифра 400 - саме звідти, звідки ви й зауважили, взялася.
Відповісти
#6
Отже, спочатку даю пару перших-ліпших цитат, де доступно викладена історія питання, щоб всім було зрозуміло, про що мова:

1) З хрещенням Київської русі почали впроваджувати візантійську систему християнського літочислення, відправною точкою якого вважалося 1 вересня 5509 року до нашої. Це було затверджено VI Вселенським собором 681 року. Західні церкви в той же час користувалися літочисленням від Різдва Христового, дату якого в VI сторіччі вирахував монах Діонісій Малий. В обох випадках вживали юліанський календар. В 1582 році відбулося одне з останніх його корегувань: вчені і богослови переконали керівництво католицької церкви, що з часу започаткування календаря Юлія Цезаря облік часу відстає (тоді на десять днів) від кількості днів, що обрахували небесні світила. Згідно з нововведенням папи, одразу ж після 4 жовтня 1582 року настало 15 жовтня. Цього дня в Італії, Франції, Іспанії, Португалії та Речі Посполитій, зокрема, й на території України, один місяць став на один раз коротшим на 10 днів. Так світ отримав новий досконаліший Григоріанський календар.
(с) https://volynua.com/2017/12/25/news/svya...ke-rizdvo/

2) Цікаву реформу календаря запропонував учений монах, скіф за походженням, Діонісій Малий. Він провів розрахунки для встановлення християнського свята Паски на багато років наперед. Підрахувавши, що 532 роки тому було затемнення Сонця, яке збігалося з весняним рівноденням, він зробив висновок, що саме в цей час воскрес Ісус Христос. Знаючи за легендами, скільки років було Ісусу, Діонісій встановив рік його народження. Хоча сама дата Різдва Христового була досить умовною, проте число 532 випливало з наукових спостережень: воно є добутком від множення 28 на 19. А ці числа не випадкові: через кожні 28 років числа місяців випадають на ті ж самі дні тижня. Це так зване «Коло Сонця». Через кожні 19 років повторюються всі фази місяця — вони випадають на ті ж самі числа місяця. Це називається «Колом Місяця».

Слід зауважити, що Діонісій Малий не сподівався на таке довге життя свого календаря. Він створив його тільки для розрахунку Пасхалії. Напевно, про календар скіфа-мудреця забули б назавжди, якби в VIII ст. на нього не натрапив один з англійських монахів, який вирішив відновити літочислення від Різдва Христового.

У церковній літературі перша офіційна згадка про Різдво Христове з'явилася в 742 p., хоча до переходу на нове літочислення було ще дуже далеко. Лише з XV ст. всі папські документи мали два паралельні типи датування: від «Сотворіння світу» і від «Різдва Христового».

На нашій землі з незапам'ятних часів існувала система літочислення від «Сотворіння світу», а еру від «Різдва Христового» запроваджено в Україні після Указу Петра І — в 1699 р. Це за українським літочисленням був 7208 р. Отже, різниця між цими календарями складає 5508 років.

Складність обрахунків історичних дат для України полягає ще й у тому, що з 988 р. Новий рік починався 1 березня, а з 1492 р.— 1 вересня. Ці дві системи існували паралельно. Лише в 1582 р. почали Новий рік вважати тільки з 1 вересня. Тому для переведення літописної дати на сучасний календар треба:

1) за березневого обчислення часу, тобто до 1492 р. для подій, які відбувалися з березня по січень, відняти число 5507, бо березневе обчислення відставало від січневого на 2 місяці;

2) за вересневого обчислення подій, які відбувалися з січня по серпень, віднімається 5508;

3) коли йдеться про події з вересня по грудень, віднімається 5509.

Прийнявши християнство, Україна взяла календар з Візантії. Він був прийнятий Юлієм Цезарем у 46 р. до н.е. Тому він зветься Юліанським. У ньому рік складається з 365 днів і 6 годин. Це перевершує астрономічний рік на 11 хвилин і 14 секунд. Ця розбіжність щороку збільшується. У 1582 р. папа Григорій XIII реформував цей календар і новий стиль отримав назву Григоріанського. Українці довго дотримувалися Юліанського календаря (старого стилю), хоча було кілька спроб запровадження нового стилю, який уже вживався в католицькому світі: в 1773, 1798, 1812 — за панування Польщі, Австрії, але ці спроби не вдалися.

У Росії новий стиль було прийнято відразу після відділення церкви від держави: після 31 січня (1918) настало 14 лютого. У нас в Україні Григоріанське літочислення було введено Центральною Радою 1 березня 1918 р. для цивільного вжитку, а в церковному житті залишилося старе літочислення. Нині різниця в цих календарях складає 13 днів.

Але при обчисленні історичних дат слід враховувати, що в XIX ст. ця різниця становила 12 днів, у XVIII ст.— 11 днів, у XVII ст.— 10 днів і т.д. Так, наприклад, Переяславська Рада за літописом відбулася 8 січня 1654 р. За сучасним календарем це 18 січня. Тарас Шевченко народився 25 лютого 1814 року, отже, за новим стилем маємо (+12) — 9 березня.
(с) http://readbookz.com/book/190/7036.html

Думаю, цих двох достатньо для узагальненого розуміння теми.
З цього бачимо, що:
1) українці хоч і змінили календар світський на григоріанський - не змінювали свята церковні. Зміни проводили католики на основі своїх міркувань певних. Тобто, якщо ці міркування вірні (а це потрібно довести агрументовано) - лише тоді можна вести мову про таке, чи інакше корегування дат

2) уся логіка григоріанського календаря тримається на двох міфічних датах, ніяк і нічим не підтверженими. На звичайному співпадінні затемнення, рівнодення, і новітніх на той момент ("таємничих", "божествених") знаннях про сароси і т.п, тобто про повторення різноманітних астрономічних подій через певні проміжки часу.

3) вся ця "календарна" тема - політизована і спроституйована мабуть чи не більше, ніж історія. Крутили ними хто хотів і як хотів.
У 1492 році, як вище зазначено москалі "для авторитету" тупо накинули собі 7000 років. (7000 мінус 5508 дає рівно 1492). Тепер це вважається "дуже давнім" календарем. Втім, я схиляюся до думки, що вони просто переплутали одиничку з сімкою, з якоїсь причини. А лишня тисяча з’явилася уже пізніше, як результат хаосу у наступних переписах (переписувачі, імовірно, пробували скорегувати абсурдні дати у якийсь, як їм виглядало, "логічний" бік).


Тепер, вертаючись до вашої логіки. Так, ми цілком можемо відняти ці тринадцять днів від календаря і повірити "джентельменам" на слово. Але давайте тоді вже визначимося, від якої дати точно вести відлік. Якщо це перший рік н.е. - то це 13 днів. Якщо це третє століття - усі 15. А якщо це 1492-й рік - то лише тиждень набігає.

І взагалі, Рождество і Різдво - це два різні свята. Перше - це народження (рождення), друге - обрізання. Воно на 7-й, або на 8-й день проводиться, в залежності від типу їбанатства (я б тих придурків, які дітей психічно і фізично у несвідомому віці калічать - садив би, і надовго, але це вже інша тема).
У старих календарях (які мудаки люблять палити і ховати) це свято так і називається, Обрізання Господнє. А тепер воно стало просто Різдвом, сплутавши усі карти.
Тобто, спочатку іде народження, потім обрізання, через тиждень. Спочатку Рождество, потім Новий Рік. Новий Рік, таким чином - це не початок року, а саме свято обрізання. А новий рік у нас у зовсім інший час, в українців. Це також інша тема.

Тому я, мабуть, залишу вам право святкувати що завгодно і коли завгодно. Власне, кожен може вбитися любим доступним йому способом, весело і з піснею. Головне у цій справі - не заважати ближньому. Тобто, НЕ ПРОПАГУВАТИ своїх деструктивних поглядів. Основний деструктивний посил у темі "переносу Різдва", як зрозуміло, зводиться до знищення залишків й так понищених наших народних традицій. У цьому й полягає їхня, корисних дурнів, функція.

п.с. можна було б вивести цю дискусію ще на порядок вище, але навіщо? По-моєму, аргументів достатньо для вибору. Якщо ні - сигналізуйте )
Відповісти
#7


Відповісти
#8
Мабуть, я все ж таки радий, що в цілій Україні виявилася АЖ одна адекватна людина. Мабуть, це все ж таки добре, що хоч одна.
І це, на жаль, не Корчинський. Хоч він і не дурний дядько, але вірус його ззів також. Що ж, такі зараз часи, всепожираючі.

А скільки раз говорилося, скільки повторювалося: не вибирайте між сортами гімна, казали! Меншого і більшого зла не буває, казали! Від москаля втікати до ще гіршого москаля (до його господаря, тобто) - не вирішення ситуації, казали!

І, нарешті, як квітка на гімнотортик, Проні Прокопівни повилазили, з їхнім "по модньому" новим вірусом уніятства, старим-давнім. Воювали-воювали, потім сіли й всралися посеред хати. Молодці. Їдьте тепер до відня, там вас нагодують.

Кільце в ніс собі вставити, одне з другим, не забудьте. Золоте.
Відповісти
#9
(29-12-2017, 01:38 )sqrt писав(ла): Мабуть, я все ж таки радий, що в цілій Україні виявилася АЖ одна адекватна людина. Мабуть, це все ж таки добре, що хоч одна.
І це, на жаль, не Корчинський. Хоч він і не дурний дядько, але вірус його ззів також. Що ж, такі зараз часи, всепожираючі.

А скільки раз говорилося, скільки повторювалося: не вибирайте між сортами гімна, казали! Меншого і більшого зла не буває, казали! Від москаля втікати до ще гіршого москаля (до його господаря, тобто) - не вирішення ситуації, казали!

І, нарешті, як квітка на гімнотортик, Проні Прокопівни повилазили, з їхнім "по модньому" новим вірусом уніятства, старим-давнім. Воювали-воювали, потім сіли й всралися посеред хати. Молодці. Їдьте тепер до відня, там вас нагодують.

Кільце в ніс собі вставити, одне з другим, не забудьте. Золоте.

Втім, давайте зробимо тако: оскільки роль Лота, чи Ноя, етц, - вона з віком трішки набридає, яка б гарна не була - я дам вам іще один шанс, мудрагелям-самогубцям.

Ви можете:
1) узяти мої критичні зауваження за основу, розібратися з питанням самостійно (покопатися, нарешті, в відповідної якості матеріалах, а не так, як сьогодні, залізти на дерево і жерти банани, бо усі жеруть).
2) написати відповідної якості роботу науково-популярного рівня. Можна й класично-наукового, але там вас не буде кому читати. Бо якщо тут заказник - то там заповідник інтелектуальних рабів уже. А з рабами нам не по дорозі.
Був тут один професор, шкода, не витримав тиску реальності. От він, мабуть, зміг би був. Шкода дурнів, але реальність є реальність, а Закон є Закон. З часів Ноя і Лота він, така річ, не змінився ні на йоту. Ось хіба іще одна крапка добавилася )
3) отримати профіт. У вигляді: а) я перестану називати вас дурними мавпами і ідіотами. б) нас стане двоє уже, на усю 35-мільйонну армію злодіїв і злочинців (бо ідіоти - це потенційні злодії, які лише починають реалізовувати свій потенціал самогубський, тягу до могилки внутрішню).

Ось такий у вас, шановні "інтелектуали", сьогодні вибір. Не густо, мабуть, але у нього ви себе самі усі загнали, тупістю своєю.
Тому, коли (якщо) почне працювати Закон у цьому аспекті - ви вже не ображайтесь, добре? Він дав вам Вибір. Ви його просрали (найімовірніше так буде).

А я за цим усім поспостерігав і отримав задоволення. Бо як іще розважатися адекватній людині у цьому гадюшнику, як не за придурками спостерігати.

Адьос, ага?*
Відповісти
#10
(28-12-2017, 18:56 )sqrt писав(ла): З цього бачимо, що:
1) українці хоч і змінили календар світський на григоріанський - не змінювали свята церковні. Зміни проводили католики на основі своїх міркувань певних. Тобто, якщо ці міркування вірні (а це потрібно довести агрументовано) - лише тоді можна вести мову про таке, чи інакше корегування дат

З яких міркувань було проведено календарну реформу за папи Ґригорія ХІІІ, я вже написав.

Постійне зсування всіх дат за юліянським календарем від зими до весни, від весни до літа - це просто факт дійсности. І як такий, оцінці "правильний/неправильний" не підлягає. Факт є фактом, як його не оцінювати.

До речі: жити за двома календарями одночасно, то попахує шизоїдною психопатією (певне роздвоєння свідомости).

(28-12-2017, 18:56 )sqrt писав(ла): 2) уся логіка григоріанського календаря тримається на двох міфічних датах, ніяк і нічим не підтверженими. На звичайному співпадінні затемнення, рівнодення, і новітніх на той момент ("таємничих", "божествених") знаннях про сароси і т.п, тобто про повторення різноманітних астрономічних подій через певні проміжки часу.

Календар як система відрахунку дат то одне, а початковий пункт відліку на осі часу то інше.
Початковий пункт то умовна дата, вона може бути й мітична, зовсім ("створення світу") чи певною мірою ("Різдво Христове").

Натомість логіка календаря (кожного!) як системи рахунку дат випливає з астрономічних даних.

(28-12-2017, 18:56 )sqrt писав(ла): Тепер, вертаючись до вашої логіки. Так, ми цілком можемо відняти ці тринадцять днів від календаря і повірити "джентельменам" на слово. Але давайте тоді вже визначимося, від якої дати точно вести відлік. Якщо це перший рік н.е. - то це 13 днів. Якщо це третє століття - усі 15. А якщо це 1492-й рік - то лише тиждень набігає.

13 діб - таким наразі є розходження між недокладним юліянським та докладнішим ґриґоріянським календарем. Ось його і треба зліквідувати при переході на ґриґоріянський.

А що хочете ще рахувати ви, то зовсім не зрозуміло. Ґриґоріянський календар прийнято вже всюди, і того ніхто вже не змінить. Тему закрито. Крапка

(28-12-2017, 18:56 )sqrt писав(ла): І взагалі, Рождество і Різдво - це два різні свята. Перше - це народження (рождення), друге - обрізання. Воно на 7-й, або на 8-й день проводиться, в залежності від типу їбанатства (я б тих придурків, які дітей психічно і фізично у несвідомому віці калічать - садив би, і надовго, але це вже інша тема).
У старих календарях (які мудаки люблять палити і ховати) це свято так і називається, Обрізання Господнє. А тепер воно стало просто Різдвом, сплутавши усі карти.
Тобто, спочатку іде народження, потім обрізання, через тиждень. Спочатку Рождество, потім Новий Рік. Новий Рік, таким чином - це не початок року, а саме свято обрізання. А новий рік у нас у зовсім інший час, в українців. Це також інша тема.

Фантазії на буцім-релігійні теми полишаю без коментаря.

Новий Рік українці святкують тоді ж, коли і всі люди нашої цивілізації (тобто більшість людства).
Опівночі, в ніч з 31 грудня на 1 січня. І це не релігійне свято.

(28-12-2017, 18:56 )sqrt писав(ла): Тому я, мабуть, залишу вам право святкувати що завгодно і коли завгодно. Власне, кожен може вбитися любим доступним йому способом, весело і з піснею. Головне у цій справі - не заважати ближньому. Тобто, НЕ ПРОПАГУВАТИ своїх деструктивних поглядів. Основний деструктивний посил у темі "переносу Різдва", як зрозуміло, зводиться до знищення залишків й так понищених наших народних традицій. У цьому й полягає їхня, корисних дурнів, функція.

Перевід візантійських правовірних (ортодоксальних) церков Греції, Болгарії, Сербії, Чорногорії, Румунїї на ґриґоріянський календар жодним чином традиціям тих народів не зашкодив. Якщо він же зашкодить традиціям українським, значить така їм ціна, тим традиціям.

Наразі видно лише одну таку традицію: святкувати разом із мишебраттями з Кацапстану. От ТАКА традиція нам безумовно не потрібна. Гасло "Геть від Москви" як ніколи начасі.
Відповісти
#11
(30-12-2017, 01:19 )Max писав(ла):
(28-12-2017, 18:56 )sqrt писав(ла): З цього бачимо, що:
1) українці хоч і змінили календар світський на григоріанський - не змінювали свята церковні. Зміни проводили католики на основі своїх міркувань певних. Тобто, якщо ці міркування вірні (а це потрібно довести агрументовано) - лише тоді можна вести мову про таке, чи інакше корегування дат

З яких міркувань було проведено календарну реформу за папи Ґригорія ХІІІ, я вже написав.

Постійне зсування всіх дат за юліянським календарем від зими до весни, від весни до літа - це просто факт дійсности. І як такий, оцінці "правильний/неправильний" не підлягає. Факт є фактом, як його не оцінювати.

До речі: жити за двома календарями одночасно, то попахує шизоїдною психопатією (певне роздвоєння свідомости).

(28-12-2017, 18:56 )sqrt писав(ла): 2) уся логіка григоріанського календаря тримається на двох міфічних датах, ніяк і нічим не підтверженими. На звичайному співпадінні затемнення, рівнодення, і новітніх на той момент ("таємничих", "божествених") знаннях про сароси і т.п, тобто про повторення різноманітних астрономічних подій через певні проміжки часу.

Календар як система відрахунку дат то одне, а початковий пункт відліку на осі часу то інше.
Початковий пункт то умовна дата, вона може бути й мітична, зовсім ("створення світу") чи певною мірою ("Різдво Христове").

Натомість логіка календаря (кожного!) як системи рахунку дат випливає з астрономічних даних.

(28-12-2017, 18:56 )sqrt писав(ла): Тепер, вертаючись до вашої логіки. Так, ми цілком можемо відняти ці тринадцять днів від календаря і повірити "джентельменам" на слово. Але давайте тоді вже визначимося, від якої дати точно вести відлік. Якщо це перший рік н.е. - то це 13 днів. Якщо це третє століття - усі 15. А якщо це 1492-й рік - то лише тиждень набігає.

13 діб - таким наразі є розходження між недокладним юліянським та докладнішим ґриґоріянським календарем. Ось його і треба зліквідувати при переході на ґриґоріянський.

А що хочете ще рахувати ви, то зовсім не зрозуміло. Ґриґоріянський календар прийнято вже всюди, і того ніхто вже не змінить. Тему закрито. Крапка

(28-12-2017, 18:56 )sqrt писав(ла): І взагалі, Рождество і Різдво - це два різні свята. Перше - це народження (рождення), друге - обрізання. Воно на 7-й, або на 8-й день проводиться, в залежності від типу їбанатства (я б тих придурків, які дітей психічно і фізично у несвідомому віці калічать - садив би, і надовго, але це вже інша тема).
У старих календарях (які мудаки люблять палити і ховати) це свято так і називається, Обрізання Господнє. А тепер воно стало просто Різдвом, сплутавши усі карти.
Тобто, спочатку іде народження, потім обрізання, через тиждень. Спочатку Рождество, потім Новий Рік. Новий Рік, таким чином - це не початок року, а саме свято обрізання. А новий рік у нас у зовсім інший час, в українців. Це також інша тема.

Фантазії на буцім-релігійні теми полишаю без коментаря.

Новий Рік українці святкують тоді ж, коли і всі люди нашої цивілізації (тобто більшість людства).
Опівночі, в ніч з 31 грудня на 1 січня. І це не релігійне свято.

(28-12-2017, 18:56 )sqrt писав(ла): Тому я, мабуть, залишу вам право святкувати що завгодно і коли завгодно. Власне, кожен може вбитися любим доступним йому способом, весело і з піснею. Головне у цій справі - не заважати ближньому. Тобто, НЕ ПРОПАГУВАТИ своїх деструктивних поглядів. Основний деструктивний посил у темі "переносу Різдва", як зрозуміло, зводиться до знищення залишків й так понищених наших народних традицій. У цьому й полягає їхня, корисних дурнів, функція.

Перевід візантійських правовірних (ортодоксальних) церков Греції, Болгарії, Сербії, Чорногорії, Румунїї на ґриґоріянський календар жодним чином традиціям тих народів не зашкодив. Якщо він же зашкодить традиціям українським, значить така їм ціна, тим традиціям.

Наразі видно лише одну таку традицію: святкувати разом із мишебраттями з Кацапстану. От ТАКА традиція нам безумовно не потрібна. Гасло "Геть від Москви" як ніколи начасі.

За григоріанським календарем живуть держави. І деякі церкви.
Український народ живе за традиційним календарем. Який, на відміну від нетрадиційних, не втратив безпідставно 13 днів.
Те, що більшість мавп вважає кількість ознакою істинності - лише їхня проблема. Істина, насправді, з кількістю має скоріше зворотню залежність. Тобто, чим вищий рівень точності - тим менша кількість тих, хто її здатен розуміти.

Щодо шизоїдності -  це про фанатиків, які не здатні розуміти елементарного. Наприклад того, що в році - 13 місяців, а не 12. Бо "місяць" - походить від назви того тіла, яке кругом Землі літає. А воно має свій власний період обертання. Тому ці малоумні не здатні навіть зрозуміти того, що в них цілу зарплату місячну крадуть раз в рік, не кажучи вже про щось складніше.
Я ж живу за календарем ще іншим. Який описує реальність точно, наскільки це можливо, а не міфічні світи.
У цій самій реальності живе народ. Який, як вже не раз ставалося, послав всіх горе-реформаторів його традицій на три веселі букви і святкує так, як вважає вірним. Тож ті, хто бажає вчергове ділити й властвувати, можуть поцілувати його, знов же ж, у гузицю. Це їхній на сьогодні максимум.

І про "фантазії". Якщо новий рік - не релігійне свято, то яке? Що воно значить?
Чому не в день сонцестояння тоді святкується? Хочете з січня починати рік - прекрасно. Але чому січень тоді не в той самий день сонцестояння теж початок бере?

Ви не дурний чоловік, виглядає. Але поверхневість суджень - воно риса, все ж, не дуже. Наприклад, ви ніяк не можете зрозуміти, що, щоб змінювати календар, необхідна АБСОЛЮТНО точна точка відліку. Від якої відраховують сумарну похибку вимірів.
Тобто, необхідно володіти, крім цієї точки, іще двома показниками: стабільністю попередніх календарних вимірів та характеристику самої похибки в часі необхідно підтвердити, або ж знати. Аж тоді можна про щось говорити.

Що з цього у вас є сьогодні, фанатики релігійні, крім вашої релігійної зашореності і агресивності?

Тому я й стверджую, що сьогодні для кожного народу є вірними його, цього народу, традиції. Доки не доведено зворотнє. А з фанатичними плакатами і банерами - це не до мене. Це мені ще за совка остозвизділо.

Отже, давайте зробимо тако: якщо ви вважаєте себе розумною людиною, яка користується здоровим глуздом, спробуємо класичну наукову методу. Візьмемо попередню фразу: "щоб змінювати календар, необхідна АБСОЛЮТНО точна точка відліку. Від якої відраховують сумарну похибку вимірів.

Тобто, необхідно володіти, крім цієї точки, іще двома показниками: стабільністю попередніх календарних вимірів та характеристику самої похибки в часі необхідно підтвердити, або ж знати", узгодимо позиції і почнемо звідси.
Чи розумієте ви, ще раз, що УСІ ТРИ заявлені логічні блоки необхідні, щоб корегувати календар? А у католиків є лише один із трьох, та й те з натяжкою.
Можете це усвідомити, чи розмова не має сенсу далі?
Відповісти
#12
(27-12-2017, 23:34 )Max писав(ла): ... Не пізніше, як з IVст. всі християни почали відзначати Різдво Христове кілька діб після зимового сонцестояння.
Оскільки ніхто не знає, коли народився Ісус, то й немає суттєвого значення, хто коли святкує, на мою думку...
Відповісти
#13
Цитата:Наприклад, ви ніяк не можете зрозуміти, що, щоб змінювати календар, необхідна АБСОЛЮТНО точна точка відліку. Від якої відраховують сумарну похибку вимірів.

З якого це дива? Ми можемо створити новий календар і взяти за точку відліку будь-яку, навіть неточну, точку відліку. Більш того, ця точка може бути навіть "плаваючою". Існує безліч різних календарів і те, що ми користуємось григоріанським - це просто випадковість. Перемогли б нас аборигени Америки і можливо ми зараз користувались би зовсім іншим календарем.

А що стосується дати святкування Різдва - це взагалі питання не до науковців. Як на мене, то можна цю дату вибрати випадковим чином і це буде абсолютно науковим підходом в даному випадку Smile
Відповісти


Схожі теми
Тема: Автор Відповідей Переглядів: Ост. повідомлення
  Анатоль, чим державна пропаганда відрізняється від ідеології? Sych 120 3952 09-06-2017, 23:16
Ост. повідомлення: Василь Васьківський
  Пропаганда диверсии в Украине... Николай Шевченко 0 568 12-11-2016, 02:51
Ост. повідомлення: Николай Шевченко
  "Розіп’ята дівчинка" (російська пропаганда в Німеччині) nykyta 1 448 20-01-2016, 17:06
Ост. повідомлення: Torr

Перейти до форуму: