Рейтинг теми:
  • Голосів: 0 - Середня оцінка: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Медицина й Мова
#1
Шизофренія -- це галузь медицини. Поговорімо про тиху шизофренію. В попередніх темах вже не раз звучали слова "шизоінфопростір", "хвороба", "лікування"... Поговорімо ще ось про таке: В нашому інфопросторі люди, які постійно або майже постійно там труться, чомусь страшенно бояться деяких звичайних, нічим не примітних слів...  Помічали ви таке?  Мало не на першому місці в цьому списку "страшних" слів стоїть слово "удова". Таке страшне слово, наче "відьма". Або "удав". Особливо бояться цього слова на Українському радіо. Майже фізично відчувається через приймач, як бояться й уникають слова "удова" журналісти, ведучі, майже завжди постійні гості студії, які завжди й неухильно називають удів дружинами. Це хоча й тихий, але феномен...
Мабуть, це меншовартість... Мабуть, це переляк...  Мабуть, це розумова мізерність...  Можна шукати відповідь далі ...  Але ж це ВСЕУКРАЇНСЬКЕ явище. Хіба ці десятки (либонь і сотні, тисячі) душ змовлялися між собою? Звісно, ні. Звідки ж оця проклята приреченість на убожество?  Цей папуасячий, поросячий страх, переляк недовідомо чого?
Які страшні, небезпечні у своєму мізерному розумі люди очолюють Українські теле- й радіоканали! Які страшні, небезпечні люди рулюють Українським інформаційним простором! Як безнадійно далекі вони від розуміння природи й сута інформаційного простору і які принципи повинні бути закладені в основу КЕРУВАННЯ ним! Або ховайся, або тра шось робити... Тому Форум треба назвати "Українська Мова й медицина" або "Українська медична мова".
Глупці з брудною водою виплеснули дитя: демонтуючи СРСР -- демонтували соціалізм, курви! Так сказали б і Бандера, й Че Гевара...
Відповісти
#2
15 лютого у Будинку звукозаписа радіо на Кловському узвозі був вечір пам'яти Володимира Сосюри. Вів вечір заступник директора Інститута літератури НАНУ академік Сергій Гальченко. Були промови, серед них Драча і Павличка. Дмитро Павличко серед іншого сказав, що пісню "Любіть Україну" повинно співати не ніжне тріо бандуристок, а як марш -- військовий хор і оркестр.
   По закінченню, коли народ, кучкуючись і тусуючись, потягнувся  до вихода, ми протиснулися до п.Гальченка й спитали, чому він назвав Сіверськодонецьк "сєвєродонецьком", адже це шизофренія?  "Мені 75 років, я старий шизофренік, що ви від мене хочете,  що ви тепер зробите зі мною й моєю шизофренією?" -- була відповідь Сергія Анастасовича.
   В першому ряді в оточенні прихильників сидів Іван Драч і вальяжно давав автографи охочим. В контексті думок про шизофренію згадалося, що то саме з уст Івана Драча у 90-х з трибуни Верховної Ради  ВПЕРШЕ пролунала думка про без'ядерний статус України й про здачу усієї ядерної зброї смертельному ворогу. В тому ж самому контексті думок про шизофренію пригадався й наш давній відкритий лист І.Драчу, на той час високопоставленому чиновнику. Вважаємо за корисне подати його тут:
         ВІДКРИТИЙ ЛИСТ ІВАНОВІ ДРАЧЕВІ               
ГОЛОВІ ДЕРЖАВНОГО КОМІТЕТУ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ, ТЕЛЕБАЧЕННЯ І РАДІОМОВЛЕННЯ УКРАЇНИ
   
   Іване Федоровичу! Наприкінці травня 2000 р. я приходив до Вас на особистий прийом і пропонував Вам від імени державного комітета офіційно підтримати мій і Ю.Костенка судовий позов про позбавлення ліцензії на право мовлення телеканала "Інтер", який є найбільшим в Україні злісним порушником закону про телебачення і радіомовлення, зокрема, його 9 статті про мову мовлення.
   Ви відмовилися, заявивши: "Ви хочете посварити мене з зінченком", а коли я згадав про патріотизм, Ви пояснили, що "патріотами можуть собі дозволити бути прості рухівці, а я -- державний службовець!"
   Гай-гай, Іване Федоровичу, видно ще далеко простим рухівцям до Вашого високого рівня мудрости і свідомости. Бо вони через простоту свою все ще керуються наукою Т.Шевченка як треба ставитися до України: "Я так люблю мою Україну убогу, що прокляну самого Бога, за неї душу погублю!" Але видно таки бувають іноді випадки, коли легше погубити душу, аніж посваритися з якимось зінченком, нехай би той і виймав душу з цілої України.
   Якби все воно було по-нормальному, якби був глузд у вчинках нашої влади, то не ми б, пересічні громадяни, а в першу чергу очолюваний Вами держкомітет рішуче й швидко поставив би ефірних хуліганів на чолі з "Інтером" на місце, хоч вдаючись, а хоч і не вдаючись до звернення в суд. Бо ж саме на те Ви й Ваш комітет приставлені. Але навіть коли інші прийшли до Вас і запропонували за Вас зробити Вашу роботу, Ви й тоді побоювання посваритися з зінченком поставили вище державної роботи. Ви й далі волієте лише приглядатися й "вивчати ситуацію". Ворог же не приглядається й не гає часу, він методично й цілеспрямовано діє, попльовуючи на 9 ст. "Закона України про телебачення й радіомовлення", яка однозначно гласить:
   "Телерадіоорганізації ведуть мовлення державною мовою. Мовлення на певні регіони може здійснюватися також мовою національних меншин, що компактно проживають на даній території.
   Мовлення на зарубіжну аудиторію ведеться Українською і відповідною іноземною мовою".
   Телесигнал "Інтера" покриває близько 90% території України, отже, мови про його мовлення "на певні регіони" бути не може. Це відпадає. Але якби навіть припустити таке, то й тоді в нього та інших не було б жодної підстави виходити ні московською, ні будь-якою іншою недержавною мовою, тому що в Україні НЕМА ЖОДНОГО за дуже сумнівним вийнятком Крима регіону, де б якась нацьменшина проживала компактно, тобто становила понад 50%.
   Закрадається підозра, Іване Федоровичу, що у Вашому комітеті так і не посіло належне місце розуміння такої простої речі, що московська мова в Українському інформаційному просторі є НАЙСТРАШНІШОЮ З УСІХ МОЖЛИВИХ загрозою державній безпеці України.
   От і виходить, що на Вашому боці і закон, і сила владної посади, а юридично безправні ефірні хулігани (м'яко кажучи) почувають себе на Ваших очах в нашому інформаційному просторі як риба у воді. Виходить, що в реальному житті не так важливий закон чи формальна влада, головне щоб було бажання досягти свого. Буде бажання -- і закон тебе не зупинить. Щоправда, це за умови, якщо закон "забезпечують" люди без політичної воли. Тобто без патріотизма.
   Тому у мене до Вас, Іване Федоровичу, друга пропозиція: або продемонструйте політичну волю на Вашій посаді, або поміркуйте, чи не краще поступитися місцем кому іншому, хто таки зможе належним чином захистити державний інтерес.
   Допускаю, що в глибині душі Ви можете й не зреагувати на мого листа, але принаймні сподіваюся, що на нього зреагує ширша Українська публічність.
                                                                                                                         Володимир Кузьменко                    2000 р.
Глупці з брудною водою виплеснули дитя: демонтуючи СРСР -- демонтували соціалізм, курви! Так сказали б і Бандера, й Че Гевара...
Відповісти
#3
Нещодавно Україна поставила нову радіощоглу в Чонгарі для віщання на Крим. І тут же ж дала частоту на ній татарам. Пам'ятаєте, один чоловік писав: крок уперед, два кроку назад... Це коли плоди діяльности купи не тримаються... Коли нема цілісного, герметичного (всі клепки на місці) мислення. Щогла -- це добре, мовлення на Крим -- добре. Але не татарами й не їхньою мовою... Бо це антиукраїнські дії. За великим рахунком. Це така сама дурня, як і названня аеропорта в Симферополі іменем татарського хоч і героя Султана. Бачте, аеропорт у Львові інтелектуально килові і ялові наші владці не спромоглися назвати іменем С.Бандери, коли їм залишалося лише пальцем ворухнути, а летовище в нашому питомому Симферополі  -- будь ласка -- легко віддали під чужу назву.
   Величезна дурня й антинауковість криється в словах "кримські татари". Ніякі вони не кримські, а банальні татари! Ніякий вони не корінний народ, а непрохані зайди в нашій хаті! (600 років) Мова їхня ніяка не "кримськотатарська", а тупо татарська -- той самий волзький "татарлар"! 
   Наша деградація відбувається щораз швидшим темпом. Пригадуєте, на початку 90-х питання автономії в Криму просувалося туго, з рипом. Вагалися на суспільно-мислительній розвилці: запроваджувати автономію чи не запроваджувати? І таки припустилися стратегічної помилки -- запровадили, безголові! Це помилка з ряда інших стратегічних помилок як от стосовно флоту, ядерної зброї тощо... Спочатку кримська автономія була ніяка, але тепер з кожним днем вона наближається, щоб стати татарською, пся крев! А це значить -- неукраїнською, тобто антиукраїнською! Дурка з дурок -- дозвіл меджліса. Дурка з дурок -- дозвіл телеканала АТР та інших татарських теле- й радіоканалів. А сьогодні на мислительну розвилку потихеньку виповзає вже нова, чергова проблема: дозволяти чи не дозволяти татарам їхні власні, їхні національні збройні формування... Як гадаєте, якою буде відповідь інтелектуально проблемної України?
   Нема у нас більшого ворога за московію-моковію, але подивіться, як ПРАВИЛЬНО цей ворог діє: татарський меджліс в Кримі -- оголошений поза законом, оголошений терористичною організацією. Жодної мови про якусь автономію нема й бути не може!    "Ох мнє єті хахли, вєдь барани"... , а люблять патякати про унітарну Україну...
Та ж сама дурка щодня добиває Україну і по нашому радіо: і чого це безголові вважають, що передачі "Донбас-реалії", "Крим-реалії" та інші треба неодмінно вести язичієм ворога?
Глупці з брудною водою виплеснули дитя: демонтуючи СРСР -- демонтували соціалізм, курви! Так сказали б і Бандера, й Че Гевара...
Відповісти


Схожі теми
Тема: Автор Відповідей Переглядів: Ост. повідомлення
  Українська мова "простатська" чи за мало слів? hrushka 8 392 21-11-2018, 16:29
Ост. повідомлення: Волод
  Українська мова сучасна? hrushka 0 431 02-10-2018, 19:04
Ост. повідомлення: hrushka
  Наша мова нам не подобається. hrushka 1 452 26-03-2018, 15:02
Ост. повідомлення: Волод

Перейти до форуму: