Рейтинг теми:
  • Голосів: 1 - Середня оцінка: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Микола Рябчук - 11.10.2012
Пане Миколо, якщо ваша ласка - три запитання:

1. Ви згадували про те що спершу треба створити суспільство і націю. Наскільки це можливо без інструментів державного впливу, використовуючи громадські рухи?

2. Якщо для формування суспільства і нації не обійтись без державного впливу, а для обрання ефективної влади не обійтись без сформованого суспільства і нації - утворюється замкнене коло. Чим можна його розірвати?

3. Яке ваше визначення такого прошарку як "еліта суспільства" в сучасній Україні, який зарубіжний досвід процесів формування еліт можна успішно використати в українському контексті?

Дякую.
Відповісти
(11-10-2012, 15:54 )Студії хвілозофські писав(ла): Добридень! Таке - чи Ви ототожнюєте себе з якимось ідеологічним "-ізмом"?

Авжеж, я ліберал. Тобто - ліберальний націоналіст. Ну, і трішечки, з юних літ, дзен-буддистSmile

І друге - чи Ви взагалі вірите у можливість відсторонення регіоналів від влади мирним шдяхом? Cпасибі за відповіді

Вірю. Вже навіть у 2015. Хоча над цим доведеться добряяяче попрацювати...

Відповісти
(11-10-2012, 16:07 )pani писав(ла): Дозвольте полемізнути.

Я з 2003 року пишу не про ДВІ, а про ТРИ України. Дві як ваші (Європа-Азія, Совок-Майбутнє, і пр.), а от третьою всі нехтують. Це 20-30% людей, які взагалі не визначилися з різних причин, найчастіше то пофігісти. Дослідженням цієї категорії населення і їх стимулами взагалі ніхто не займається.

Чи згодні ви розглянути і третю Україну?

Дякую
Наталка Зубар

Можна й так глянути. Але я пишу про два проекти, дві ідеології. А в "третьої України" жодної виразної ідеології нема, проекту теж. Вона є радше об’єктом (за який змагаються "дві України"), аніж суб’єктом.
Відповісти
(11-10-2012, 16:10 )Юрко писав(ла): я наприклад Smile. А для Вас є такі? Практичніше кажучи, до когобб Ви дослухалися, почувши наприклад, "Миколо, час виходити на Майдан!" ?Wink

Це перебільшення. Я замолоду скоїв кілька речей, за якими жалкую Sad
Звісно, я, як і всі, маю своїх авторитетів. Це покійні Юрій Шевельов і Яцек Куронь, це Іван Дзюба й Євген Сверстюк, Борис Ґудзяк і Мирослав Маринович, Вадим Скуратівський і Кость Москалець. Але, припускаю, про Майдан мені ніхто з них не скаже. Я мушу сам це відчути.

Відповісти
(11-10-2012, 16:36 )Олександр Снідалов писав(ла): Пане Миколо, якщо ваша ласка - три запитання:

1. Ви згадували про те що спершу треба створити суспільство і націю. Наскільки це можливо без інструментів державного впливу, використовуючи громадські рухи?

Це важко, але можливо: більшість східноєвропейських народів/суспільств пройшли цей шлях. У тому числі Галичина.

2. Якщо для формування суспільства і нації не обійтись без державного впливу, а для обрання ефективної влади не обійтись без сформованого суспільства і нації - утворюється замкнене коло. Чим можна його розірвати?

див. п.1 Smile

3. Яке ваше визначення такого прошарку як "еліта суспільства" в сучасній Україні, який зарубіжний досвід процесів формування еліт можна успішно використати в українському контексті?

Дякую.

Еліта формується поколіннями, а в нас століттями знімали верхній шар ґрунту. Порахуйте, скільки серед ваших знайомих - інтеліґентів хоча б у третьому поколінні? Чи бодай уродженців міста? Тобто знову - питання часу (й зусиль). І знову - див. східноєвропейський досвід, від естонців до македонців.

Відповісти
Дякуємо за участь. Невдовзі повний текст - у "Статтях" Майдану.

Про наступні онлайн-конференції - слідкуйте за новинами Smile
Відповісти
(11-10-2012, 16:10 )Slavix писав(ла): Питання дещо світоглядні.
1. Після фактичного безвладдя за часів президентства Ющенка, сформувався суспільний запит на "сильну руку", що підтвердилося парою фіналістів та, врешті, остаточним вибором. Зараз цей запит вичерпується та формується новий. На вашу думку, в чому він полягатиме?

В Україні всі запити - амбівалентні: нібито й хочуть "сильну руку", але щоб не надто затискала, і т.д. Януковича, м.і., вибрали не якісь інші виборці, а ті самі, що й у 2010 (навіть на 400 тис. менше). Просто помаранчеві (понад 2 млн.) не пішли взагалі голосувати, бо не бачили принципової різниці між обома "сильнорукими кандидатами". В Україні є насамперед запит на чесного/справедливого/нескорумпованого політика.

2. Помічається тенденція до перекроювання політичної мапи світу. На Вашу думку,
а) які "нові кордони" можуть пройти по території України?
ніяких
б) яка буде роль вага України в нових глобальних процесах?
ніякою

3. Яким Ви бачите нове покоління, що займатиме місце "старої гвардії" в Україні і світі загалом та чи буде цей процес безболісним (наприклад, підвищення пенсійного віку спричиняє продовження соціального життя літніх, але спричиняє масове безробіття молоді; "затягування пасків"=позбавлення перспектив тощо)?
Не бачу проблеми, бо фізичне життя літніх в нас коротше поки що від соціального. Літні люди працювали й раніше, тільки отримували за це і зарплату, і пенсію, а тепер - лише зарплату. Та й паски в нас одвіку затягнуті, важко чимось здивувати. Що ж до поколіннєвих змін, то вони рідко бувають різкими. Я для таких стрімких змін не бачу в Україні жодних підстав.

[/quote]

Відповісти

Перейти до форуму: