Рейтинг теми:
  • Голосів: 0 - Середня оцінка: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Ми не помітили, як змінились." - День
#1
Безперечно, це свята правда!

Не лише не "помітили", але й не свідомі наших змін.
Я тільки торкнуся мовної справи.  
В Україні мова стала "твердою" з двох причин, зміна вимови слів та присвоєння англо-саксонських слів.   
Словники ще в 50-тих роках писали "лямпа, плян, парлямент, платня" та богато інших, що тепер, як подає ВТС-СУМ, стали "лампа, план, парламент, зарплата".   
Вивчена верства Києва твердить, що в наші мові не має чистого звуку букви "Г", там наче троха звука "Х".  Це очевидний вплив московської мови, бо в них тільки буква "Х".  
Також дивні мовні правила правопису, що до користування букви Г та Г(G) де часто буква "H,h" переходить на українське "Х", а латинське "G, g", переходить на українське "Г, г" (тільки тут правила трохи помішані).  І так Богдан, обов'язково пишуться Bogdan.  Кажу що помішані, бо назва міста Hagen перетворена на українке "Г(g)агин". Я розумію що певні імена не міняються (Berlin, Берлін), другі дещо (Vien, Відень, Vienna), але щоби перекинути Texas та Hagen на Техас та Г(g)агин є не імовірним.    
Ну й присвоєні англо-саксонські слова роблять нашу мову твердою.  І так "жалоба" стала "трауер", "панахида" тепер "реквієм", "початок" тепер "старт", "на закінчення" тепер "на фінішові", навідь слово "чар" чомусь нам не подобається, бо у ВТС-СУМ є слово "шарм" (charm).

Змінився народ змінився і не свідомий того.  Мовні закони заміть служити мові, то ті закони обмежують мовний розвиток.  .
Відповісти


Схожі теми
Тема: Автор Відповідей Переглядів: Ост. повідомлення
  СБУ попереджає: день виборів - день державного перевороту Torr 2 140 22-02-2019, 22:55
Ост. повідомлення: Torr
  ТОМОС - День hrushka 0 145 06-01-2019, 17:52
Ост. повідомлення: hrushka
  Ви помітили як задьоргалися пєдроти у зв'язку з блокадою луганди? Sych 11 593 15-02-2017, 20:31
Ост. повідомлення: Бойко

Перейти до форуму: