Рейтинг теми:
  • Голосів: 0 - Середня оцінка: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Мовна війна
Волю та свободу використовують в залежності від контексту та милозвучності. В агліцькій наприклад можна сказати як individual liberties tak i individual freedoms, так і в українській можна замінити персональні свободи на вольності, чи там свободу на волю.

I'm not at liberty to disclose this information. - З баняцько-української: 'мені не вільно надати цю інформацію'

But:

I'm free to do something.

Виглядає що просто мовні приморочки.

(09-03-2013, 02:13 )pani писав(ла):
(09-03-2013, 02:04 )Sych писав(ла): Хоча ліберті перекладається і як воля і як свобода в залежності від контексту.

Я думаю ви зрозуміли як мій опонент намагається втерти що сила волі це і є та єдина воля про яку мріяли українці всю свою історію. Бо ж такі, ять, безвольні...

Мені ваш опонент давно пох... І вам того ж бажаю. Smile

Насправді питання про свободу і волю до мене прийшло в Будапешті, коли я слухала їхнього омбудсмена на зустрічі. Там був переклад, з якого я зрозуміла, що слово "сабатшаг" (лом дивитися spelling) це "свобода".

І я перепитала потім перекладача, а воно в якому сенсі "свобода" - freedom or liberty? Він не думаючи сказав "liberty" в сенсі "civic liberties".

Якось в мене ця розмова відклалася і я навіть зробила розвідку на тему "свобода і воля" в українській класичній літературі. Частково оприлюдню сьогодні вдень.

Але і досі в мене питання оцієї subtle difference між перекладом liberty - коли ж насправді то воля, в коли свобода???
#цинічнийбандера #цинічнібандери #cynicalbanderites http://coub.com/view/5lw0m
Відповісти
(09-03-2013, 03:09 )Гоголь писав(ла): Теліга, Хвильовий, Вовчок, Петро Скирда - Українці.

Ярий - ні.

Сіманєнка - ні (українське прізвище не завжди є ознакою українця), Бузина - ні, Колісниченко - ні, ми, Українці його своїм не вважаємо.
Розалія Ліфшиць - ні.

Щодо
(08-03-2013, 06:42 )Георгій писав(ла):
(07-03-2013, 21:30 )Гоголь писав(ла): визначальниками істини.

В СРСР більшість населення вважало комунізм - найкращим з ладів, однак, це не так.
Як для нас - слово "нація" - чуже, отже не варте занадто великої уваги.
Ми називаємося - народ, нам цього достатньо, кожен українець розуміє, що скільки би поколінь не жила жидівська сім’я на території України - вони українцями через це не стануть,

Рико Ярий нe був українцeм? Розалія Ліфшиць (дружина Винничeнка) нe була українкою? Сьогоднішній Мойсeй Фішбeйн нe є українцeм?

Натомість всякі Колєснічєнкі, Сіманєнкі, Бузіни - українці?

Етнічні росіянки Марко Вовчок, Олeна Тeліга - були українками, чи ні?

Напів-росіянин Микола Хвильовий (той, якому налeжить авторство лозунгу "Гeть від Москви")?
Відповісти
http://maidanua.org/2013/03/volya-v-tvor...i-huhelya/

Нарила то я давно, сьогодні вирила файл і поставила до....
Відповісти

Схожі теми
Тема: Автор Відповідей Переглядів: Ост. повідомлення
Video Американо-китайська війна теж гибридна Torr 0 66 11-04-2019, 23:25
Ост. повідомлення: Torr
  Мовна справа в Україні може бути пов'язана ... hrushka 0 275 10-01-2019, 02:53
Ост. повідомлення: hrushka
  Громадянська війна в Росії charly3091 12 983 18-10-2017, 16:20
Ост. повідомлення: Василь Васьківський

Перейти до форуму: