Рейтинг теми:
  • Голосів: 0 - Середня оцінка: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Наукові соціальні мережі
#1
Підбірка соціальних мереж для учених, за допомогою яких будь-який дослідник може встановити співпрацю зі своїми колегами і отримати доступ до їх робіт.

1. Academia.edu
https://www.academia.edu/about
Соціальна мережа, яка позиціонується як ресурс для поширення власних досліджень, а також для пошуку учених і дослідників зі схожими інтересами. Цей сервіс поєднує функціонал соціальних мереж і функцію для мікроблогінга. Це дозволяє науковцям знаходити колег з близькими науковими інтересами, отримувати інформацію про їх наукові досягнення і стежити за активністю публікації конкурентів. Деякі роботи можна викачати у файлах формату PDF.

2. ResearchGate
http://www.researchgate.net/
Міжнародна соціальна мережа, присвячена дослідницькому процесу в області природних і точних наук. Спочатку ідея полягала в тому, щоб сприяти проведенню досліджень за допомогою комунікації, тобто користувач може ставити питання колегам, що цікавляться схожими завданнями. Необхідно вказати в профілі своє питання і поставити до нього якомога більше тегів, щоб хто-небудь з інших користувачів мережі зміг що-небудь підказати. За пости можна голосувати "лайком" і "дислайком", залежно від яких вони пересуваються в стрічці новин і отримують більше або менше переглядів. Тут публікують детальні списки наукових конференцій по всьому світу, а також пропонують користувачам розділ по вакансіях в різних наукових інституціях. Також можна публікувати власні наукові роботи або шукати чужі. База даних велика і співтовариство регулярно оновлюється. Сайт також рекламує себе як ресурс, що дозволяє не просто знайти спільників, але і інвесторів для втілення в життя ваших ідей і проектів. Істотна незручність - реєстрація. Аккаунт безкоштовний, але для його отримання слід відповісти на деяку кількість питань і вказати інститут або компанію, з якими Ви пов'язані, вимагається також ваш офіційний email від цієї організації. Саме на цю адресу мережа пришле підтвердження реєстрації.

3. Social Science Research Network
http://www.ssrn.com/
Є збіркою цілого ряду мереж, присвячених дослідженням в області соціальних і гуманітарних наук (право, економіка, політика, філософія, література, менеджмент, маркетинг, риторика, комунікації, фінанси, медицина та інші). Завдання сайту - допомогти користувачам знайти соратників і отримати доступ до інформації, що цікавить їх. Основний плюс цієї мережі - електронна бібліотека і база даних з різноманітних статей, монографій та інших наукових публікацій користувачів сайту. Більшість матеріалів знаходяться у вільному доступі і їх можна вивчити не реєструючись. Користувач може зв'язатися з будь-яким автором, а також послатися на нього у своїй власній роботі.

4. Соціальна Наукова Мережа
http://www.science-community.org/uk/
Серед всіляких сервісів, пропонованих сайтом, виділяється детальний і постійно оновлюваний розділ грантів, а також повний список наукових конференцій з вказівкою усіх подробиць. Розділи охоплюють різні країни, а пошук можна здійснювати за територіальною ознакою, з тематики або формату. Можна також додавати власні конференції. Є також список наукових вакансій. Соціальна складова включає обмін коментарями і створення профайла, який дозволяє брати участь в обговореннях. Можна читати статті і інтерв'ю учених. Сайт працює англійською, російською та українською мовами.
Приблизно такий сервіс бажано створити і в Україні.

5. myExperiment
https://www.myexperiment.org/home
Спеціалізована соціальна мережа орієнтована на комунікацію і обмін досвідом в області науково-дослідної діяльності і призначена для обміну досвідом експериментальних досліджень. Її основне завдання - допомагати ученим знаходити наставників, консультантів, наукових керівників для того, щоб підвищити якість і ефективність дослідницького процесу. Спілкування між учасниками здійснюється через створення профілів, мережу контактів, групи, робочі семінари і питання з обговоренням. Підтримується переважно європейськими проектами в області біології, інформатики і географії.

6. DeviantArt
http://www.deviantart.com/
Соціальна мережа для художників.

7. Computer Science Student Network
http://www.cs2n.org/
Проект ставить своїм завданням збільшити число студентів, що займаються комп'ютерними технологіями, інженерією і вищою математикою. Ідея полягає в обміні знаннями між користувачами на добровільній основі. Ресурс пропонує цілі курси і окремі заняття з різних дисциплін. Більшість з них безкоштовні. Анонси доступні незареєстрованим користувачам. Для студентів існує система значків (аналог оцінок), введена для заохочення роботи. Є також конкурсі, покликані підняти дух азарту. На сайті можна публікувати свої статті, роботи та інше.

Допоміжні сервіси:
- Mendeley
https://www.mendeley.com/
Сервіс для обробки бібліографічної інформації, є безкоштовним застосуванням для встановлення контактів з авторами на основі їх публікацій. Більшість учасників використовують цей ресурс для того, щоб розмістити свої статті, зробити підбірку чужих статей для майбутніх досліджень і упізнати наукові інтереси потенційних колег;
- Citeulike
http://www.citeulike.org/
Дозволяє зареєстрованим користувачам шукати бібліографічні посилання і ефективно ділиться ними. Цей інструмент зручний лише для зберігання посилань, їх пошуку і обміну посиланнями між користувачами. Також є можливість зберігати, організовувати і поширювати наукові статті різної тематики.

Вже припинили існування досить популярні наукові сервіси:
- UniPHY
http://www.aipuniphy.org/Portal/Portal.aspx
UniPHY закритий
http://scitation.aip.org/
Правда, відкрився новий сайт UniPHY
https://www.myuniphy.com/
- Connotea
http://www.connotea.org/
Connotea закритий
http://blogs.nature.com/ofschemesandmeme...ue-service
E-=(Відповідальність компетентного досвіду є гарантія швидкої якості)=-
Відповісти


Схожі теми
Тема: Автор Відповідей Переглядів: Ост. повідомлення
  Наукові дослідження стверджують - навчання в університеті робить вас дурнішими chronofag 0 714 21-02-2013, 13:02
Ост. повідомлення: chronofag
  Наукові обчислення: український OpenOpt Suite 0.39 Dmitrey 0 1180 15-06-2012, 17:49
Ост. повідомлення: Dmitrey

Перейти до форуму: