Рейтинг теми:
  • Голосів: 0 - Середня оцінка: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Новини" з передових "окопів" фізичного фронту!
#1
Video 
Даю підбірку для тих, хто не застряг в "канонічності":

"Фізики всерйоз замислилися, що Всесвіт – це чийсь гігантський мозок Науковці почали шукати докази того, що ми живемо в комп'ютерній симуляції дійсності. hipacc.ucsc.edu/BolshoiІдея про Всесвіт як "гігантський мозок" пропонувалася вченими і письменниками-фантастами протягом десятиліть. Однак тільки зараз фізики почали говорити, що можуть бути деякі докази того, що це насправді в деякому сенсі так, пише "Комсомольская правда". Згідно з даними дослідження, опублікованого в Nature's Scientific Reports, Всесвіт може рости так само, як гігантський мозок - з електричними розрядами між "дзеркальними" клітинами мозку в формі галактики, що розширюється. Дослідники змоделювали життя дуже раннього Всесвіту, відразу після Великого вибуху, розглядаючи як квантові одиниці "простору-часу", менші, ніж субатомні частинки, формують одна з іншою мережу під час розвитку Всесвіту. Вони виявили, що моделювання є дзеркальним відображенням інших мереж. Деякі посилання між аналогічними вузлами були результатом обмеженого росту, у той час як інші діяли як вузли для різноманітних зв'язків. Виявилося, що "природна динаміка росту", - шлях розвитку систем - один і той же для різних видів мереж – чи то Інтернет, чи то мозок людини чи Всесвіт в цілому. Співавтор дослідження Дмитро Крюков з Каліфорнійського Університету говорить, що такі системи дуже різні, але вони розвинулися схожим чином. В результаті, стверджують вчені, Всесвіт дійсно розвивається, як мозок. Цікаво, що раніше філософ та лауреат багатьох престижних премій припустив, що Всесвіт – це всього лише ігри надцивілізацій і ми й справді можемо жити в "матриці".

США/Німеччина, 12 жовтня 2012, 10:30 Друкувати
Фізики зібрались експериментально довести наявність Матриці
Науковці хочуть довести, що Всесвіт і все, що його населяє - це добре продумана комп'ютерна модель. Фізики знайшли спосіб довести, шо ми живемо в Матриці. Кадр з фільму "Матриця". Фізики зі США та Німеччини запропонували експериментальну перевірку того факту, що ми і Всесвіт, який ми бачимо, є достовірною комп'ютерною моделлю. Зазначимо, сама гіпотеза про симуляцію, про яку йде мова, була сформульована відомим шведським філософом-трансгуманістом Ніком Бостромом в статті 2003 року в журналі Philosophical Quarterly.
У ній він наводить аргументацію на користь наступного твердження: якщо припустити, що одного разу людство розвинеться в надцивілізацію, то поточний стан, з великою часткою ймовірності, є результатом моделювання процесу еволюції нашими наднащадками. У рамках же нової роботи вчені підійшли до так званого питання симуляції з точки зору фізики. Вони припустили, що обчислення надкомп'ютера майбутнього проводяться на основі квантової хромодинаміки на дискретній числовий сітці з дуже маленькою просторовою роздільною здатністю.
Читайте: Австралійські вчені хочуть скасувати теорію Великого вибуху
На часі моделювання такого роду проводиться для зон діаметром кілька фемтометрів з кроком 0,1 фемтометра. Таким чином, за розрахунками фізиків, зону розміром метр на метр з тим же кроком при збереженні сучасних темпів росту обчислювальних потужностей можна буде змоделювати через 140 років. Зазначимо також, аналіз учених показав, якщо Всесвіт являє собою комп'ютерну симуляцію, то в спектрі космічних променів на певних енергіях повинен бути обрив. Примітно, що такий обрив дійсно є - це межа Грайзена-Зацепіна-Кузьміна, який складає 50 ексаелектронвольт. Для того, щоб ця межа була артефактом комп'ютерної моделі, її просторовий крок повинен бути на 11 порядків менший за існуючі моделі. Крім того, розподіл космічних променів має наслідувати симетрію від сітки, на якій проводяться обчислення. Як наслідок, наприклад, якщо ця сітка кубічна, то розподіл має бути сильно неізотропним. Наскільки такого роду гіпотези можна перевірити існуючими технічними засобами, автори не говорять.

Позаземні цивілізації ховаються від нас в чорних дірах - російські вчені Росія, 14 січня, 02:56 Друкувати
Російський науковець припускає, що в чорних дірах, можливо, є своя "Земля".Вести Інопланетяни можуть жити в чорних дірах, вважає російський вчений. Співробітник московського Інституту ядерних досліджень РАН В'ячеслав Докучаєв вважає, що всередині чорних дір можуть існувати населені планети. "Згідно поширеній думці, чорні діри засмоктують у себе все, що опиняється навколо них, включаючи світло. Після чого все безслідно зникає", - написав учений у статті, опублікованій в онлайн-журналі Корнельського університету. За його словами, всередині чорних дір існують зони, де фотони здатні вижити в стійких періодичних орбітах. "Якщо існують орбіти для фотонів, то немає ніяких причин, які б могли спростувати наявність стабільних орбіт і для більш великих об'єктів - наприклад, зірок і планет, подібних до тих, які спостерігаються у видимій частині Всесвіту", - наводить слова науковця "Комсомольская правда".
Читайте: Чорна діра у центрі нашої галактики щодня харчується астероїдами
Науковець припускає, якщо там є планети, то, можливо, є й своя "Земля". Він також упевнений, що теоретично об'єкти всередині діри повинні обертатися так само, як і планети нашої Сонячної системи. Щоправда, на його думку, на відміну від звичайних орбіт, - мати не кругову, а більш складну форму, яка чимось нагадує вінок з пелюсток. "Планети, що обертаються на таких орбітах, можуть отримувати енергію не тільки за рахунок самої сингулярності, але й від фотонів, захоплених орбітою", - констатує науковець. За словами дослідника, на цих планетах можуть бути всі умови для формування складних хімічних речовин, а отже, є всі передумови для зародження життя, в тому числі у вигляді високорозвинених цивілізацій. "Вони можуть бути схожі на нас, а можуть мати і абсолютно інші форми. Для просунутих інопланетян чорні діри є ідеальним притулком, що не видає їх місце розташування. І вони там можуть ховатися", - вважає Докучаєв.
Водночас, скептики заперечують гіпотезу науковця, запевняючи, що експедиція в глибини чорної діри для людей безперечно стане квитком в один кінець. США, 8 січня, 09:56 Друкувати Астрономи виявили мільярди схожих на Землю планет На більшості з них, за словами вчених, за дуже високої температури і відсутності води не може бути життя

Astronomy Photographer of the Year Телескоп НАСА "Кеплер" обстежив частину зірок Чумацького шляху Астрономи виявили свідоцтва того, що в нашій Галактиці є близько 17 млрд планет, схожих на Землю. На більшості з них, за словами вчених, за дуже високої температури і відсутності води не може бути життя. На засіданні Американського астрономічного товариства автори дослідження розповіли, що космічний телескоп НАСА "Кеплер" обстежив частину зірок Чумацького шляху, за розміром приблизно рівних Сонцю. Виявилося, що на орбіті кожного шостого з вивчених небесних тіл є планети, за розміром відповідні Землі. Ці висновки вчені поширили на всю Галактику: таким чином з'явилося припущення про 17 млрд планетах, подібних до Землі. На більшості з них, за словами вчених, за дуже високої температури і відсутності води не може бути життя. На засіданні Американського астрономічного товариства автори дослідження розповіли, що космічний телескоп НАСА "Кеплер" обстежив частину зірок Чумацького шляху, за розміром приблизно рівних Сонцю.
Виявилося, що на орбіті кожного шостого з вивчених небесних тіл є планети, за розміром відповідні Землі. Ці висновки вчені поширили на всю Галактику: таким чином з'явилося припущення про 17 млрд планетах, подібних до Землі. Німеччина, 8 серпня 2012, 18:11 Друкувати

Науковці змогли дати пояснення тому, звідки беруться надмасивні зірки. NASA
Галактика Велика Магелланова хмара Науковці висунули теорію розгадки однієї з "найбільших" у буквальному сенсі таємниць Всесвіту, що стосується "зірок-велетнів". У 2010 році фахівці NASA виявили чотири зірки, в порівнянні з якими всі решта здаються карликами. Вони в 300 разів більші за наше Сонце і вдвічі перевершують за розмірами допустиму межу, яку не може подолати жодна зірка. Тепер же дослідники в Університеті Бонна в Німеччині визначили, як ці зірки розрослися до таких розмірів. Всі вони є частиною гігантського кластера R136 в галактиці Велика Магелланова хмара, розташованої від нашої на відстані, яка удвічі перевищує діаметр Чумацького шляху. Боннська група фахівців відтворила зоряний кластер, подібний до R136, за допомогою комп'ютерного моделювання. Він охопив понад 170 тисяч моделей зірок, причому спочатку всі вони відповідали "нормі" і супергігантів серед них не було. З урахуванням того, що при такій щільності нерідкі випадки зіткнення зірок, створена програма-модель шляхом багаторазового вирішення понад півмільйона рівнянь показала, як змінювався кластер з плином часу. Такий "зоряний" розрахунок дозволив отримати найвірогідніші результати, яким можна довіряти. Процес моделювання ускладнили ефектом ядерних реакцій і енергією, випущеною кожною зіркою. Але як тільки всі рівняння було розв'язано, стало зрозуміло, що надмасивні зірки більше не становлять загадки. Виявилося, що гіганти починають формуватися вже на самій ранній стадії існування кластера. При частих випадкових зіткненнях деякі зірки з'єднуються в один більш важкий об'єкт, пояснюють науковці.
Читайте: Астрономи знайшли в космосі клас гігантських зірок-вампірів
"Уявіть дві великі зірки, розташовані близько одна від одної, але яких утримує від зіткнення гравітація інших сусідніх зірок. Якщо ж їхня спочатку кругла орбіта розтягнеться до певного рівня, то зірки зіткнуться і об'єднаються в єдину надмасивну зірку", - сказав керівник наукової групи. Деталі же цього процесу належать до найскладнішої фізики. Зрештою, можна розслабитися, роблять висновок науковці. Виходить, що колишні припущення про те, що зірка в процесі еволюції може досягати маси лише в 150 разів більшої сонячної, виправдовуються. Вчені наголошують, що надгіганти народжуються тільки завдяки "злиттю і поглинанню", а не самостійно.

Колайдер таки дав пояснення походженню всесвіту Женева, Швейцарія, 5 липня 2012, 07:33 відео Друкувати Віднайдений дослідниками бозон Хіґґса сам автор ідеї його існування зустрів із сльозами на очах. Наукову сенсацію оголосили в Женеві Найбільша наукова сенсація за останні півстоліття – у Женеві оголосили про відкриття нової елементарної частинки. Фізики, схоже, знайши легендарний бозон Хіґґса, який дає відповіді на питання про походження матерії, йдеться в сюжеті ТСН. "Можу підтвердити, що ми знайшли сліди нової частинки, яка вкладається в теорію існування бозона Хіґґса", - проголосив керівник дослідницької групи Джо Інкаделла. Відкриття зробили на Великому адронному колайдері. Тому самому, який кілька років тому лякав людство апокаліпсисом. Кінця світу не сталося, а от кінець цілої наукової епохи – уже близький. "Скоро ми зможемо закрити цілий розділ у Стандартній теорії. Я думаю, ми знайшли її останній елемент", - визнав генеральний директор ЦЕРН Рольс Хоеєр. Бозон Хіґґса дає науковцям глобальну відповідь про походження маси. "Що це? Останній елемент моделі, яка описує всю матерію, що ми бачимо у світі навколо нас. Вас, мене, планети, галактики, зірки. Усе. Але цей опис має сенс тільки в тому разі, якщо бозон Хіґґса існує", - пояснює фізик-теоретик Джон Елліс. Шукали бозон майже півсторіччя. Для цього на шалених швидкостях у гігантських колайдерах зіштовхували елементарні часточки, але результату до часу не було. Щоб отримати бозон, потрібні надзвичайні енергії. А ще – сам бозон живе так мало, що розпадається раніше, ніж його можна побачити. "Це неймовірно, що нарешті, після стількох років пошуків, очікувань і досліджень, ми нарешті знайшли цю сполучну ланку, яка робить усі наші описання світу – такими, що мають сенс", - радіє науковець Елліс. Оголошені результати все ще вважаються попередніми, однак після їх оголошення вибухнули оплески, які більше пасували би для футбольного стадіону, аніж для лекційної зали.І тільки літній чоловік в окулярах ледь стримував сльози. Це був спеціальний гість церемонії, той самий Пітер Хіґґс, який півсторіччя тому припустив можливість існування частинки. Його ідеї відчинили двері для нових таємниць Усесвіту.

Вчені показали, як "кричать" зірки, потрапивши в чорну діру (фото) 7 серпня 2012, 18:47 Друкувати За словами вчених, потрапляючи в чорну діру, зірки розриваються від крику. NASA Це центральна чорна діра, яка розташована в карликовій галактиці "Велика Магелланова Хмара" Після цікавого експерименту, астрономи розповіли сценарій загибелі зірки поблизу чорної діри. Це центральна чорна діра, яка розташована в карликовій галактиці "Велика Магелланова Хмара". Ця галактика знаходиться на відстані 50 50 кілопарсек від нашої власної Галактики. "Зірка буквально розривається від крику при потраплянні в чорну діру" - говорять вчені, що проводили цей експеримент. Гігантська чорна діра, яка поглинала сусідню зірку, знаходиться на відстані 3,9 мільярдів років від нас у сузір'ї Дракона. Вчені помітили подібний феномен у космічному просторі, використовуючи рентгенівські телескопи (NASA і Japan's Suzaku, а також Europe's XMM-Newton). "Ми змогли більш детально відтворити картину пожирання зірки гігантською чорною дірою за допомогою методу комп'ютерної симуляції", - говорять науковці. За їх словами, гравітаційні сили розривають зірку, а матерія, що залишилася від неї, лягає на диск, який оточує надмасивну чорну діру.

Для створення Всесвіту рука Бога була не потрібна – вчені США, 27 червня 2012, 13:20 Друкувати Вчені можуть пояснити народження Всесвіту, однак досі не можуть пояснити звідки взявся Бог. Вчені вважають, що створення Всесвіту можна пояснити і без участі Бога Зовсім не потрібно вдаватися до чинника божественної участі, щоб пояснити походження Всесвіту. З такою заявою виступив американський астрофізик з Каліфорнійського університету Олексій Філіппенко на конференції SETI. Однією з найважливіших тем для обговорення стало питання "Чи потрібна була Великому вибуху божественна іскра?". Водночас, фізик не заперечує існування Бога, однак говорить що Всесвіт можна пояснити і без його участі. На думку Філіпенко, Великий вибух - масивне розширення, що мало місце 13,7 мільярда років тому, що підірвало простір немов гігантську повітряну кулю і призвело до утворення Всесвіту в такому вигляді, в якому ми його знаємо, - міг відбутися виключно завдяки законам фізики. Доводи вченого знайшли відгук і серед його колег. Так, старший астроном проекту SETI Сет Шостак пояснив, що в світі квантової механіки, що розглядає дії в субатомному масштабі, механічні коливання можуть виробляти речовини і енергії з нічого. "У квантовій механіці коливання здатні породжувати простір. Якщо, наприклад, перебуваючи в кімнаті, ви зможете спотворити простір і час потрібним чином, то ви можете створити таким чином новий всесвіт. Не факт, що ви в нього потрапите, але утворити його можна", - говорить астрофізик. Філіпенко також наголосив, що ми мало знаємо про походження законів фізики. Але, за його словами, якщо навіть "божественна іскра" породила закони фізики, то не відомо що породило божественну іскру. "Тому давайте вже краще зупинимося на законах фізики", - сказав Філіпенко, додавши, що існування Бога навряд чи можна довести або спростувати наукою.

23.08.2012 03:07 Ученые предложили альтернативу "Большому взрыву" Вселенная могла возникнуть не при Большом взрыве, как принято считать, а в результате «Большой заморозки» — подобно воде, которая превращается в лед. Такую теорию выдвинули физики из университета Мельбурна. По их мнению, понятие о трещинах во времени и пространстве можно получить, исследуя естественные трещины в ледяных кристаллах. Согласно новой теории, три пространственных и одно временное измерение как бы «застыли» на месте. Чтобы понять это, ученые предлагают представить раннюю Вселенную в виде жидкости. Поскольку Вселенная охлаждается, в ней «кристаллизуются» пространство и время, известные нам сегодня. И точно так же, как во льду, во Вселенной должны были по идее сформироваться трещины. Кроме того, теория «Большой заморозки» ставит под сомнение принятую в настоящее время версию Альберта Эйнштейна о непрерывности и плавности пространства и времени. Не исключено, что пространство имеет составные части — неделимые стандартные «блоки», наподобие крошечных атомов или пикселей в компьютерной графике. Эти «блоки» настолько малы, что их невозможно наблюдать непосредственно, однако в рамках новой теории происхождения Вселенной, в частности, можно обнаружить те самые трещины или дефекты, при наличии которых уже нельзя говорить о гладкости. Эти трещины должны преломлять или отражать свет и потоки других частиц. Ученые вычислили некоторые из таких эффектов и теперь попытаются доказать их экспериментально. Если это удастся, то может быть раз и навсегда решен вопрос о том, является ли пространство гладким или оно построено из крошечных неделимых частей. Ученые отмечают, что точно так же еще древнегреческие философы задавались вопросом о составе материи - является ли она непрерывным веществом или построена из отдельных атомов. Как известно, в современности было доказано, в том числе при помощи мощных микроскопов, что материя состоит из атомов. Австралийские физики не единственные, кто поставили под сомнение теорию рождения Вселенной в результате Большого взрыва. Ранее профессор Оксфордского университета Роджер Пенроуз и профессор Ереванского государственного университета Ваге Гурзадян предположили, что Большой взрыв — это всего лишь регулярно (по космическим меркам) повторяющееся событие, знаменующее зарождение нового цикла жизни Вселенной.
Согласно этой теории, Вселенная переходит из одной «вечности» в другую, что сопровождается столкновениями сверхгигантских черных дыр и Большими взрывами. В конце цикла черные дыры поглощают всю материю во Вселенной, после чего останется лишь энергия. А она, в свою очередь, вызовет новый Большой взрыв и новую «вечность», считают британский и армянский ученые.
Источник: Зеркало недели..."


Долучення
.jpg   фізики.jpg (Розмір: 55,76 KB / Завантажень: 10)
Відповісти


Схожі теми
Тема: Автор Відповідей Переглядів: Ост. повідомлення
  Гарні новини з Тернополя Вільнодум 4 565 29-05-2016, 19:25
Ост. повідомлення: Вільнодум
Video Слово захисникам та критикам "ефіру"="фізичного вакууму"_1 (/) філософ 84 9525 11-11-2013, 15:40
Ост. повідомлення: Василь Васьківський
Video Дещо із секретів про будову фізичного тіла_1...(/) філософ 2 2016 29-05-2012, 10:37
Ост. повідомлення: філософ

Перейти до форуму: