Рейтинг теми:
  • Голосів: 0 - Середня оцінка: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Олекса Негребецький про сучасну українську мову
#1
Олекса Негребецький у своєму ФБ присвятив чимало постів українській мові. А тут хочу зафіксувати один його комент (щоб не загубився):
Цитата:Oleksa Nehrebec'kyj Проблема є: намагання, часом з найкращих міркувань, зробити з української мови непридатне для вжитку "диво калинове". Мова має бути мечем (згадаймо поетесу), а не солом'яним дідухом. А вона стає навіть не дідухом, а розтріпаним оберемком - така негарна, така нечітка, така не гостра й не гартована - з перебільшеною роллю кличного відмінка, зі зведенням в абсолют "правила дев'ятки", з добором найогиднішої, найнеприємнішої для слуху лексики. Де "мова ета вєлічава і праста"? Нема ні величі, ні простоти. А в Шевченка була.
https://www.facebook.com/Nehrebeckyj/pos...22R9%22%7D

"Эта мова величава и проста" (Маяковский)
Відповісти
#2
Він тут колись писав.
Відповісти
#3
Цитати з коментів:
... у решті термінів то не активні дієприкметники, а просто прикметники, і нема ніякої потреба вигадувати їм заміну. Це якщо не заглиблюватись у питання, чому існує такий страх перед активними дієприкметниками.

Іноді без них не обійтись, і вперте їх відкидання тільки шкодить мові. Ціле підрядне речення на місці одного слова - це так лажово...
узагальнюючий виступ,
дестабілізуючі чинники
синіючі далі;
ріжучий, сплячий, працюючий...

... "крокуючий екскаватор" - тут "крокуючий" - якісний прикметник, а не активний дієприкметник, і замінювати його нема жодної потреби.

Звідси: https://www.facebook.com/Nehrebeckyj/pos...22R9%22%7D
Відповісти
#4
Angry 
А особливо не прощаю тих нехороших людей, що поширили "правило дев'ятки" на власні назви; тих негідників, що переставили м'який знак з кінця абетки поперед Ю; тих падлюк, що колись зробили кантюперну розкладку з гаврилячим Ё, зате без Ґ та без апострофа; тих ідіотів, що придумали прийменник З між приголосними ЗАВЖДИ замінювати на ІЗ.
А про дальших ворогів і мови нема.

https://www.facebook.com/Nehrebeckyj/pos...2787392821
Відповісти
#5
яким неможливо висловити ні думки, ні почуття. Через те в нас нема ні гумору, ні кін, ні серіалів, що неможливо творити в межах відомих "знавцям" дев'яноста слів."
https://www.facebook.com/Nehrebeckyj/pos...22R9%22%7D
Відповісти


Схожі теми
Тема: Автор Відповідей Переглядів: Ост. повідомлення
  Чи ми свідомо знероджуємо нашу мову? hrushka 0 199 31-12-2018, 19:36
Ост. повідомлення: hrushka
  Часопис ДЕНЬ бере провідне місце відроджувати українську мову hrushka 0 390 07-07-2018, 16:42
Ост. повідомлення: hrushka
  Як можна нищити або розвивати нашу мову ... hrushka 0 373 04-06-2018, 17:21
Ост. повідомлення: hrushka

Перейти до форуму: