Рейтинг теми:
  • Голосів: 1 - Середня оцінка: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Павел Залевські - 22.02.2013
#21
(22-02-2013, 11:20 )pawelzalewski писав(ла): По- друге, наприкінці 1990-х років створили механізми, що ефективно обмежували корупцію.

А чи був в польському суспільстві запит на такі механізми? Чи голові виявилися люди самі відмовитися від корупційних практик? Яка була в цьому процесі роль громадських ораганізацій?
#22
(18-02-2013, 16:07 )DADDY писав(ла): Доброго дня, пане Павле. Як на Вашу думку оцінить Європейська Унія, і Європейська комісія зокрема, передачу української ГТС в управління московському Газпрому, а особливо такого унікального СТРАТЕГІЧНОГО об"єкту, яким є комплекс Підземних Сховищ Газу (ПСГ) на західному кордоні України. Чи не вважаєте Ви, що це буде мати жахливі наслідки для європейської енергетичної безпеки? Заздалегідь дякую за відповідь.

Це матиме, передусім, дуже негативні наслідки для незалежності України. Це суперечитиме принципам Європейської Хартії. Боюсь, що у наслідку Україна може вийти з Європейського енергетичного співтовариства. Якщо так станеться, то Угода про асоціацію не буде підписана, тому що розділ Угоди про асоціацію, що стосується енергетики, спирається на принципах Енергетичної Хартії. Дуже цього боюсь.
#23
Карина Бабенко Что, по его мнению, могут сделать сами украинцы, чтобы ускорить евро интеграцию,
#24
(18-02-2013, 16:44 )euro писав(ла): Доброго дня, шановний пане Залевські.
Скажіть, будь ласка, як Ви оцінюєте перспективи підписання угоди Україна-ЄС, в контексті озвучених планів українського Кабміну ревізувати т.з. "список Фюле" (перелік індикаторів, відповідність яким дозволяла б підписати угоду Україна-ЄС)
http://www.kommersant.ua/doc/2129992

Список Фюле є важливим, але сьогодні у 100 разів важливішим є рішення української влади про те, чи Україна бачить своє майбутнє в асоціаціїї з ЄС, чи в Митному Союзі. Всупереч декларації президента Януковича, боюсь, інакше, ніж рік тому, що сьогодні триває погодження умов із Росією.
#25
(18-02-2013, 18:50 )Буревісник писав(ла): Цього року свідомо та демократично обраний мудрим українським народом Президент України Віктор Янукович увійшов до списку 170-ти найвідоміших поляків сучасності та осіб, які мають польське коріння, складеного польською організацією Polski Network (PN) ( http://www.unian.ua/news/549007-yanukovi...yakiv.html ).

Пане Залевські, чи приємно Вам, що Ваш співвітчизник знову править країною, яка виконує роль буфера між імперською Росією та Вашою прекрасною незалежною Ойчизною - Польщею?

Як буває між братерськими народами, є поляки, які мають українських предків, та є українці, які мають польських предків. Для мене важливо, аби президент Янукович проводив реформи, що у наслідку призведуть до демократії та добробуту українців. А цього зараз, на жаль, не бачу.
#26
(19-02-2013, 10:02 )Mykyta писав(ла): Пане Залевскі, Україна давно прагне укласти угоду про асоціацію з ЄС. Які головні перешкоди для укладання такої угоди були за президента Ющенка і які, на Вашу думку, головні перешкоди зараз? Чи не було, на Вашу думку, помилкою ЄС фактична непідтримка президента Ющенка в цьому питанні?

Головною проблемою є відсутність волі до проведення реформ в Україні. Політиків слід оцінювати за вчинками, а не за словами. Ані Ющенко, ані Тимошенко, ані Янукович не призвели до обмеження корупції.
#27
(19-02-2013, 11:12 )Mykyta писав(ла): У Вашій статті "Націоналізм відриває Україну від Європи" в Газеті Виборчій від 31 січня 2013 року Ви пишете, що українцям треба зробити вибір і "відкинути бандерівську тотожність". В цьому контексті мене цікавить, чи ви вважаєте, що Польща відкинула пілсудську тотожність? Якщо так, що це означає щодо історичної оцінки особи Пілсудського?

До речі, Ваша стаття була перекладена українською ось тут http://texty.org.ua/pg/article/editorial...id_Jevropy
Там є редакційний коментар, який Вам може бути цікавим.

Дуже дякую за запитання. Це для мене важлива справа. Не можна порівнювати Бандеру з Пілсудським. Пілсудський одразу був соціалістом і демократом, потім утворив пів-авторитарну систему керування Польщею. Бандера, натомість, утворив тоталітарну та націоналістичну концепцію української держави, в ім'я якої у 1943 р. відбувся геноцид поляків, у якому загинули кілька десятків тисяч поляків.
#28
Випити кави, чаю або й міцнішого чогось. Подивитись залишки замків, печери...
#29
(20-02-2013, 10:34 )123 писав(ла): Тобто такі європейські політики та впливові чиновники, які проти підписання угоди з Україною саме тому, що це було б неправильно з міркувань підтримки та розвитку демократії в регіоні та світі зокрема ("підписання шкодитиме демократії", іншими словами)? Які насправді мають такі переконання, а не лише декларують таку риторику.

Мені існування настільки короткозорих та наївних людей видається сумнівним, тому й питаю.

(16-02-2013, 20:24 )pani писав(ла): У п'ятницю 22-го лютого, о 10:00 НА ЦЬОМУ ФОРУМІ відбудеться онлайн-конференція члена Європейського Парламенту Павла Залевські, співголови Форуму українсько-польського партнерства.

Біографію пана Павла можна прочитати тут
http://www.pawelzalewski.eu/ua/about-me.html

Деякі висловлювання пана Павла для ознайомлення

Угода про асоціацію Україна-ЄС має бути підписана якнайшвидше - євродепутат Залевський

Павел Залевскі: українська влада не хоче проводити реформи, але асоціацію з ЄС треба підписати

Націоналізм відрізує Україну від Європи

Питання ставити можна вже зараз


Довідка Майдану: пан Павел вже два роки є нашим добрим другом. Він знайшов нас якось сам.... Smile

Прізвища осіб в ЄС, що виступають проти підписання Угоди про асоціацію з Україною, добре відомі. Мотивація цих людей різна. Частина не відрізняє Україну від Росії. Частина не хоче мати нічого спільного з корумпованими українськими політиками. Частина не хоче ризикувати стосунками з Росією. Ніхто не підважує, натомість, той факт, що Угода про асоціацію всюди, не тільки у випадку України, є добрим інструментом демократизації та реформ.
#30
(20-02-2013, 10:43 )123 писав(ла): Відомо, що Луценко багаторазово і чітко заявляв про надзвичайну важливість підписання угоди з Україною, наголошуючи, що його ув*язнення в жодному разі не має бути приводом для непідписання і закликаючи європейських політиків не зволікати з угодою з посиланням на його ув*язнення.

Позиція Тимошенко з цього питання виглядає не такою чіткою, часом чуємо суперечливі заяви від її політичної сили з цього приводу.

Чи є у Вас чітке розуміння позиції Юлії Тимошенко з цього приводу? Чи маєте Ви (як один з прихильників угоди, як я то розумію) якійсь документ від Тимошенко, який би однозначно і остаточно забирав у опонентів угоди аргумент "Юлія сидить, тому мусимо відмовити угоді"- виглядає,що цей аргумент вважається чи не основним доводом проти угоди, і використовувати його тоді, коли б Тимошенко сказала як Луценко, було б набагато важче?


(16-02-2013, 20:24 )pani писав(ла): У п'ятницю 22-го лютого, о 10:00 НА ЦЬОМУ ФОРУМІ відбудеться онлайн-конференція члена Європейського Парламенту Павла Залевські, співголови Форуму українсько-польського партнерства.

Біографію пана Павла можна прочитати тут
http://www.pawelzalewski.eu/ua/about-me.html

Деякі висловлювання пана Павла для ознайомлення

Угода про асоціацію Україна-ЄС має бути підписана якнайшвидше - євродепутат Залевський

Павел Залевскі: українська влада не хоче проводити реформи, але асоціацію з ЄС треба підписати

Націоналізм відрізує Україну від Європи

Питання ставити можна вже зараз


Довідка Майдану: пан Павел вже два роки є нашим добрим другом. Він знайшов нас якось сам.... Smile

Позиція пана Луценко викликає мою найбільшу повагу.
Часто представники пані Тимошенко на Заході добивались непідписання Угоди про асоціацію, поки вона знаходиться у в'язниці. По-людськи розумію це. Натомість, ця позиція є легким претекстом для тих у Європі, що не хочуть асоціації України з ЄС.
#31
(20-02-2013, 14:48 )sean писав(ла): Що Ви відчуваєте, почувши чи почитавши слова "Річ Посполита"? І трохи якбитології, як Вам концепція Речі Посполитої ТРЬОХ народів? Smile

Ці слова викликають у мене великі емоції. Вважаю це як зобов'язання, аби в Річ Посполитій усі почувались як у себе вдома. А також, аби не повторювати помилок із історії. Найбільшою помилкою минулого було непризнання у 16-17 ст. шляхетських прав козакам. Тоді могла повстати правдива Річ Посполита Трьох Народів. Сьогодні всі живемо в національних країнах, але ми повинні як найближче співпрацювати.
#32
(20-02-2013, 14:54 )sean писав(ла): Чи не хтів би/не міг би пан депутат посприяти обміну досвідом між НУО України та Польщі (чи не тільки) щодо моніторингу і захисту політичних прав і свобод? Дякую

Нещодавно я став співголовою Польсько-українського форуму партнерства. Незабаром зустрічатимусь із представниками польських НУО, що займаються справи громадянських прав, аби порозмовляти щодо цього.
#33
(20-02-2013, 15:44 )Roman писав(ла): We just had a guest from Europe Pawel Kowal. He discussed the EU and Ukraine.
Pan Kowal said that Ukraine is walking a tightrope between EU and Moscow. Russia is doing everything in their power to prohibit Ukraine joining the EU.
Do you agree with him?

Thank you from US diaspora

Так. Але головною проблемою є брак бажання українських еліт до реформ та боротьби з корупцією. Майбутнє України не залежить від дій ані ЄС, ані Росії, але від рішучості самих українців. На жаль, таку рішучість бачу тільки в представниках українського суспільства, а не у владних елітах.
#34
(21-02-2013, 18:06 )Стасюк Богдан писав(ла): Пане Павле, сьогодні після зустрічі президента Коморовського з президентом Януковичем оголошено про компроміс щодо питання засуджених екс-прем'єра України Юлії Тимошенко і екс-глави МВС Юрія Луценка. При цьому польський президент розсипався в компліментах Януковичу.

Після цього стало відомо, що свідки прокуратури у справі Тимошенко перейшли на новий якісний рівень: з підслідчих осіб кримінальної зовнішності до вже засуджених і цілком сформованих бандитів.

http://www.pravda.com.ua/news/2013/02/21/6984024/

Чи не в цьому полягає компроміс? Чи може це будуть ще більш радикальні пакращення українського правосуддя?

Президент Коморовські рішучо домагається звільнення Юоії Тимошенко та Юрія Луценко. У цій справі час на дії, а не слова.
#35
Наразі запланованої години не вистачило.

Слідкуйте за оновленнями
#36
розумію що питання не зовсім Вам за профілем. проте можливо знаєте - які справи з видобутком сланцевого газу у Польщі? Питаю, оскільки нещодавно було декілька взаємовиключних новин - чи то про не підтвердженні запаси чи то про гальмування робіт.

Дякую
#37
1. Чи не вважаєте ви, що ваше трактування історії ОУН, УПА, польсько-українського конфлікту (війни) під час Другої світової війни, а також твердження про існування "бандерівської тожсамості" (що я зустрічаю вперше), які напевне базовані на польському політико-суспільному тлі, можуть ускладнити вашу діяльність як співголови Форуму українсько-польського партнерства, адже багато проєвропейськи та демократично налаштованих українців не погодяться з вашими твердженнями?

2. Чи пробували ви зрозуміти (різні) ставлення та оцінки цих явищ в Україні та бачення українцями подій Другої світової війни, а чи ви виходите з того, що вам краще знати?

Можливо варто спочатку спробувати зрозуміти українські бачення, а вже тоді висувати власні провокативні твердження, такі як ваша стаття про те, що "Націоналізм відриває Україну від Європи".

3. Чи вважаєте ви, що може існувати різне бачення нашої спільної історії, в Польщі і в Україні?
Це не виключає, а радше зобов’язує нас знати про бачення та оцінки сусіда і поважати їх. Висловлюючи шану та співчуття всім хто постраждав від рук AK, УПА, WIN чи будь-кого іншого, з тим, щоб в майбутньому не допустити повторення війни між нашими народами.

4. Чи не вважаєте ви, що політизація, тем які ви піднімаєте, тільки ускладнює та шкодить спільній справі, аніж допомагає?
#38
Вихід України з Енергетичної спільноти може призвести до зриву "асоціації" - євродепутат Залевський / http://www.ukrinform.ua/ukr/news/vihid_u...iy_1800001

Передача української ГТС в управління "Газпрому" може призвести до виходу України з Європейської енергетичної спільноти і, як наслідок, - до зриву підписання Угоди про асоціацію України з ЄС.
Про це у п'ятницю під час інтернет-форуму заявив депутат Європарламенту (група європейських народних партій) Павел Залевський, передає власний кореспондент УКРІНФОРМу в Польщі.
"Це (передача ГТС України у розпорядження "Газпрому" - ред.) матиме, передусім, дуже негативні наслідки для незалежності України, адже це суперечитиме принципам Енергетичної Хартії. Побоююсь, що в результаті Україна може вийти з Європейського енергетичного співтовариства. Якщо так станеться, то Угода про асоціацію не буде підписана, оскільки розділ Угоди про асоціацію, що стосується енергетики, спирається на принципи Енергетичної Хартії", - наголосив Залевський.
Нагадаємо, президент України Віктор Янукович у п'ятницю під час відеоконференції наголосив, що Україна не отримує ефекту від участі в Європейській енергетичній спільноті.

Вихід України з Енергетичної спільноти може призвести до зриву "асоціації" - євродепутат Залевський / http://1tv.com.ua/uk/specialnews/2013/02/22/8174
#39
(22-02-2013, 14:16 )Андрій Когут писав(ла): 1. Чи не вважаєте ви, що ваше трактування історії ОУН, УПА, польсько-українського конфлікту (війни) під час Другої світової війни, а також твердження про існування "бандерівської тожсамості" (що я зустрічаю вперше), які напевне базовані на польському політико-суспільному тлі, можуть ускладнити вашу діяльність як співголови Форуму українсько-польського партнерства, адже багато проєвропейськи та демократично налаштованих українців не погодяться з вашими твердженнями?

2. Чи пробували ви зрозуміти (різні) ставлення та оцінки цих явищ в Україні та бачення українцями подій Другої світової війни, а чи ви виходите з того, що вам краще знати?

Можливо варто спочатку спробувати зрозуміти українські бачення, а вже тоді висувати власні провокативні твердження, такі як ваша стаття про те, що "Націоналізм відриває Україну від Європи".

3. Чи вважаєте ви, що може існувати різне бачення нашої спільної історії, в Польщі і в Україні?
Це не виключає, а радше зобов’язує нас знати про бачення та оцінки сусіда і поважати їх. Висловлюючи шану та співчуття всім хто постраждав від рук AK, УПА, WIN чи будь-кого іншого, з тим, щоб в майбутньому не допустити повторення війни між нашими народами.

4. Чи не вважаєте ви, що політизація, тем які ви піднімаєте, тільки ускладнює та шкодить спільній справі, аніж допомагає?

1. Не уявляю собі, аби факт, що є люди, які не погоджуються з моєю позицією в історичних справах, може бути перешкодою для Форум. Це є форумом діалогу, а діалог, за визначенням, передбачає різні точки зору. Крім того, я не представляю свої приватнт погляди, але тільки реферую висновки істориків, що займаються цією проблемою.

2. Розумію, що Ви вважаєте мої тези контроверсійними. Тим не менше, для пересічного громадянина ЄС ці речі є очевидними. Я стараюсь пізнати та зрозуміти українські точки зору, які, наскільки я бачу, є дуже різноманітні. Ви чудово знаєте, що я безпосередньо спілкуюсь із українцями за допомогою соціальних мереж та особистих контактів.
Підкреслюю, що я в цій справі не презентую власну точку зору, тільки посилаюсь на ефекти праці істориків.

3. Різні інтерпретації історії формують нашу національну ідентичність. Це нормальне, що народи в цій справі різняться. Важливо однак, аби інтерпретації стосувались історичної правди, а не її фальшування .
А правда, задокументована істориками, є така. У 1943 р. УПА розпочала етничні чистки на Волині, де масово вирізували польські поселення. У відповідь дійшло до знищення польськими формуваннями кількох українських поселень та вбивство їх населення. Що я оцінюю як воєнний злочин. Однак говорити про те, що на Волині мала місце польсько-українська війна, а вбиті поляки є її жертвами, значить говорити неправду. Це не була війна, тільки масова екстермінація поляків, на яку поляки відповіли відплатними акціями.

4. Вважаю та радію з того, що польсько-українські стосунки є дуже добрими. Не тільки офіційні, але також і між народами. Однак пам'ять про волинську різанину є надалі для нас болючою. На жаль, до сьогодні ми не провадили суспільного діалогу. Ідеться про суспільний діалог, а не політичний, бо ця справа в жоден спосіб не повинна бути політизована. Волинська різанина є наслідком ідеології інтегрального націоналізму, яку промував Бандера. Вважаю, що є сенс, аби ми про це розмовляли, не тільки, щоб вшанувати жертви, але також і щоб подумати про цінності, які повинні керувати суспільствами.
У зв'язку з цим маю запитання до українських патріотів - як вони вважають, інтегральний націоналізм є чимось добрим, чи чимось злим? Якщо злим, то яким є їх ставлення до наслідків, до яких доправадив інтегральний націоналізм?
#40
(26-02-2013, 22:13 )pawelzalewski писав(ла): 1. ... Крім того, я не представляю свої приватнт погляди, але тільки реферую висновки істориків, що займаються цією проблемою.

2. ...Підкреслюю, що я в цій справі не презентую власну точку зору, тільки посилаюсь на ефекти праці істориків.

Чи могли б Ви дати імена істориків та назви (кількох) праць, на які ви посилаєтесь?


Перейти до форуму: