Рейтинг теми:
  • Голосів: 0 - Середня оцінка: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Повернення до раю
#1
І промовив Господь: 
                                                                           "Один це народ і мова одна для всіх них,
                                                                           а це ось початок їх праці.
                                                                           Не буде тепер для них нічого неможливого, 
                                                                           що вони замишляли вчинити.
                                                                           Тож зійдімо і змішаймо там їхні мови,
                                                                           щоб не розуміли вони мови один одного"

Рада Галактичних Цивілізацій розглядає стан справ на планеті СН2758554911-3.
Йдеться про те, що  один з видів тварин порушив екологічну рівновагу, чим поставив під загрозу знищення інші види.
Ситуація вимагає термінового втручання.

Коротке пояснення.
З людської точки зору Рада являє собою мережу розкиданих по галактиці квантових суперкомп’ютерів, з'єднаних між собою зв’язком на сплутаних мюонних нейтрино.
В ній представлені майже всі розвинені цивілізації галактики.
Складається вона з двох комітетів: Охорони Життя і Розвитку Цивілізацій.
Крім  проблем власне  2763 цивілізацій, що входять в Раду, вона здійснює нагляд за 8 831 270 планетами на яких є форми життя на різних стадіях розвитку.
Зв’язок між цивілізаціями надійний і моментальний, а от для збору інформації з інших планет доводиться посилати туди експедиції розвідників. А це справа не швидка, тож ревізія планет з життям відбувається приблизно раз на мільйон років. В окремих випадках швидких змін на планеті - частіше.

Оскільки  структура і спосіб мислення Ради суттєво відрізняється від людського, ми приводимо тут адаптовану для людського розуміння версію подій.
В вигляді розмови трьох персонажів з іменами Ож (Охорони Життя), Ци (Розвитку Цивілізацій) і Ре (Розвідувальна Експедиція).

Інформація, що надійшла з вказаної планети, свідчить про раптове і швидке руйнування екосистеми через діяльність одного з видів, що й стало причиною позачергового розгляду Ради.
Як ви здогадались мова йде про Землю і людей.
----------------------------------------------------------

Ельза прийшла з роботи і, не роздягаючись, впала на ліжко, розкинувши руки.
- П’ятнадцять хвилин, - сказала вона і закрила очі.
Через чверть години їй треба бути свіжою, бадьорою і радісною. Вона вже навчилась відновлювати фізичні і, головне, психічні сили за 15 хвилин.
Далі має бути трохи легше. Сьогодні Ельза написала заяву про звільнення з роботи. Робота в банку її виснажує і майже не залишається сил для головного.
Гельда порекомендувала їй влаштуватись прибиральницею, як і вона сама. Це буде чудово, як вона раніше до цього не додумалась? І робота не така виснажлива і часу більше залишиться на служіння Егові.
Вони часто з Гельдою після роботи йдуть в парк Варанде нести слово Боже цим маловірним брюсcельцям. В вихідні їздять в Парк 50-річчя. Де зупиняють перехожих  питанням: "Як ви думаєте, хто створив цю красу?" Або: "Чи знаєте ви який замисел Бога щодо особисто вас?" І пропонують журнали "Вартова башта" і "Пробудись!".
 А ще регулярні заняття вдома з тими, хто вже став на стежку спасіння і хоче вивчати  Біблію з їх допомогою. А ще двічі на тиждень збори місцевої громади Дослідників Біблії. 
І як на все це вистачає сил? Але Єгова не лише випробовує своїх Свідків, а й надає їм сил для здійснення їх місії. Інакше звичайна людина не витримала б такого навантаження. Навіть Гельмут пішов від неї, сказавши, що вона зовсім не приділяє йому уваги.

Сьогодні ввечері збори їхньої громади. Але не звичайні збори. І будуть вони не в їхньому звичному Залі Царства, а в орендованому для цього більшому приміщенні.
Повернувся з Конгресу Ерік, їхній старійшина. На Конгресі був представник Всесвітнього Центру з важливим повідомленням. Тож на Збори прийде більше людей.
Де ж це Марія? Вже мала б вернутись зі школи. Треба  і її взяти. Не маленька вже, 12 років. Пора вже й серйозною ставати і про вічне життя думати. Напевне знов після школи до батька поїхала. Погано він впливає на неї.

Як не спішила Ельза, та все ж запізнилась до початку зборів. Ерік вже виступав. Сьогодні він був особливо урочистим і говорив натхненно.
- І сказав Господь: "Ви - свідки Мої і раби Мої, яких Я вибрав, щоб пізнали і повірили Мені, щоб несли правду про Мене аж до останнього краю землі".
І ми з честю несли цю правду, долаючи труднощі  і переслідування, бо мали в своїх серцях віру, що надавала нам сил і мужності.
І ось, як повідомив на Конгресі представник Всесвітнього Центру, один з Великої Вісімки, що спеціально прибув з Ворвіка -  настав день приходу Царства Божого.
Ерік зробив паузу. В залі стояла абсолютна тиша.
Ельза оглянула залу. Очі присутніх світились. Всі вони чекали цього часу, наближали і боялись його.

- Ознаки наближення кінця цього світу і приходу Царства ми бачимо вже давно, - продовжив Ерік. - Люди втратили не лише совість, а й залишки розуму через свій егоїзм і пиху. Росте прірва між багатими і бідними. В той час, коли одні купаються в розкоші і бісяться з жиру, мільярди інших голодують і страждають від хвороб.
Втрачається смисл життя. Ігноруються заповіді і руйнуються моральні принципи. Росте агресія і апатія, тероризм і суїцид, наркоманія, беззаконня, корупція і війни.
Руйнується екологія, нищиться природа. Люди не ставляться до тварин і рослин як до творінь Божих, таких же як і вони. Не визнають за ними  права на життя, свободу і місце під сонцем. Своєю егоїстичною бездумною діяльністю порушили  баланс в природі. Збільшується кількість природних катаклізмів і вони стають все більш руйнівними.
Люди втратили образ Божий, призначення, дане їм Богом, і будуть покарані. Терпіння Господа не безмежне і воно вичерпалось!
Закінчився двохтисячолітній період набору 144 тисяч помазанців Святого Духа, обраних для життя на Небі.
Починається період Великої скорботи, Великого лиха. Час руйнування фальшивих релігій і політичних систем, що завершиться Армагедоном.
Почнеться період руйнівних війн, розбоїв і грабежів, в результаті яких загине 8 мільярдів нечестивців. Армагедон очистить землю від всього зла і покладе початок правлінню Господа на землі.
Але тим, хто любить праведність боятись нічого. Господь захистить 8 мільйонів праведників. Армагедон - це не кінець світу, це початок нового, мирного, щасливого життя для праведників, для вічного життя в раю на відновленій землі. Це повернення до первинного задуму Бога щодо людей серед інших Його творінь.

Ельза вирішила пройтись додому пішки. Її розпирали почуття. Нарешті! 
В 144 тисячі небожителів вона навряд чи попаде, а от в число 8 мільйонів для вічного життя в раю на землі майже точно. Адже Свідків Єгови десь вісім з половиною мільйонів. 
Шкода лише, що Марія не попаде. Але може ще є час і їй пробудитись?..
-----------------------------------------------------------------------------

- Що ж там за ситуація така на цій Землі, що вимагає нашого термінового втручання, - запитав Ож.
- Вибухове розмноження одного з видів тварин, так званих Людей Розумних вже стало причиною знищення дуже багатьох  видів, різкого зменшення ареалу існування майже всіх інших видів, - доповів Ре.
- І що ж це за вид такий? В чому його сила, переваги?
- Нічим особливо не примітний. Ще сто тисяч років тому він знаходився десь посередині харчового ланцюга. Майже нічим не відрізнявся від інших видів людей чи тварин. А ось зараз раптом став домінуючим на планеті. Знищив всі інші види людей і безліч видів  тварин.

- Так вони і справді розумні? - зацікавився Ци.
- Та ні, приблизно такі ж як і деякі інші види, як і раніше були.
- Якби вони були розумними то навіщо б так бездумно знищували інші види, - погодився Ож.
- Вони не просто знищують інші види, а й засмічують і руйнують екосистему планети своєю діяльністю, - додав Ре.

- Так вони створили цивілізацію? - запитав Ци.
- Як же нерозумні організми можуть створити цивілізацію? - заперечив Ож.
- Якусь псевдо цивілізацію вони таки створили, - відповів Ре. - Зробили штучний інтелект, створюють штучні організми, вийшли в космос, освоюють інші планети і їх супутники в системі своєї зірки.

- Як же це може бути, щоб нерозумні організми були на таке здатні? - здивувався Ци. - За рахунок чого?
- Ось це і є найбільш цікавим, - оживився Ре. - Вони можуть об’єднуватись в великі спільноти, координувати свою діяльність, спеціалізуватись і інтегрувати свої зусилля.

- Стались якісь мутації в їх генотипі?
- Та в тому то й справа, що ні. Біологічно вони як були родово-стадними тваринами так ними і залишились. Згідно генотипу їхній спосіб життя - це групами до 100-150 особин, де кожен знає кожного, а всі інші  особини цього виду є для даної групи чужими.
- Який же в них механізм об’єднання, якщо це не зумовлено ні генотипом, ні розумом?
- Міфологічно-ідеологічний.
 
- Я розумію, що можуть об’єднувати спільні інтереси, адекватні реальності погляди, теорії. Але це властиво тільки розумним організмам. Здатним відрізнити правильне від хибного, корисне від шкідливого. Але ж до людей це не відноситься, вони не достатньо розумні для цього.
І як можуть об’єднувати довільні міфи, міфологічні уявлення? Чи ідеології, що не дають адекватного світогляду і не виражають об’єктивних інтересів?
Та і як слідування неправильним уявленням  може привести до якихось позитивних результатів? - недовірливо запитав Ож.

- Ну, це якраз можливо, - заперечив Ци. - Метод проб і помилок. Відбір. Не зрозуміло  інше: що може примусити дуже великі кількості людей слідувати довільним, неправильним, не перевіреним уявленням?

- Ось в цьому і весь фокус - пожвавішав Ре. - Кілька тисяч років тому сталось щось незвичайне. Замість повільної природної еволюції в напрямку росту розумності, у людей раптом з’явилась дивна і дика по своїй суті властивість - цілком довільні міфи, уявлення, цінності, ідеології раптом набували особливого імперативного статусу. Ставали за своїм статусом різко відмінними від інших уявлень, ставали своїми, не знаннями, а переконаннями, віруваннями. 
І вся інформація проходить через фільтр цих вірувань, сприймається і оцінюється з позиції цих переконань. Вони стають поза критикою розуму, інтелект на службі у них.

- Неймовірно! - вигукнув Ци. - Хіба ж міфи, погляди, гіпотези, теорії не є продуктом інтелекту? Хіба ж задача інтелекту не в тому, щоб об’єктивно їх оцінювати, зважувати, перевіряти на логічність, на адекватність реальності?

- Ми назвали цей феномен корко-лімбічним чи, точніше, лобно-лімбічним пробоєм - повідомив Ре. - Суть його в тому, що між інтелектом, локалізованим в корі головного мозку і лімбічною системою, яка визначає людське Я, можуть утворюватись певні динамічні, але досить стабільні зв’язки. 
Точніше кажучи не між інтелектом, а деякими міфами, поглядами, теоріями, розміщеними в інтелекті, і лімбічною системою. І тоді такі міфи стають ідеологіями, переконаннями, стають частиною людського Я. І на рівні з інстинктами, потребами, бажаннями можуть визначати людську поведінку. 
Притому їхній вплив може бути настільки сильним, що може конкурувати з впливом інстинктів. Навіть найсильніших з них, таких як самозбереження чи розмноження.

- Тепер зрозуміло, - сказав Ци. - Людський інтелект не настільки сильний, щоб правильно оцінювати міфи, теорії, передбачати наслідки від їх реалізації, і обирати з них кращі, перспективніші. 
Але деякі з них випадково, в результаті лобно-лімбічного пробою можуть сприйматись як свої, а тому такі, які треба реалізовувати.
Досить хитро. Не потрібно чекати поки в результаті повільної біологічної еволюції інтелект стане сильнішим, здатним оцінювати і прогнозувати. 
Можуть братись довільні міфи і суспільні моделі  як програма для реалізації, і вже в результаті природного відбору соціальних моделей будуть відбиратись перспективніші. 
Цей механізм дійсно може надзвичайно прискорити соціальну еволюцію навіть при відсутності біологічної еволюції. Та для цього потрібен механізм об’єднання людей в великі спільноти, і наявність достатньої для відбору кількості різних конкуруючих спільнот.
Це, звичайно, не настільки ефективно як в розумних істот, що можуть об’єднатись в одну спільноту і змінювати її розумним чином, та все ж... 
Але залишається питання. Якщо переконаннями стають довільні міфи, то як можуть утворюватись великі спільноти людей, для яких вони стають своїми?

- Переконаннями, віруваннями можуть ставати довільні за змістом міфи, - відповів Ре, - а от їхній вибір, способи їх поширення зовсім не є випадковими.
Лобно-лімбічний пробій не є випадковим. Але він не визначається ні змістом міфів, ні волею людини, ні її інтелектом. Людина не може за своїм бажанням чи за підказкою розуму прийняти те чи інше вірування. Цей вибір переконань статистично визначається оточенням. І передається як інфекція від одних до інших. 
В основному формується в дитинстві. Але і в дорослих людей може змінюватись за певних обставин. На руйнування одних стереотипів і формування інших інтелект мало впливає. Тут більше значення має емоційна реакція. Іншими словами ініціатором пробою є в основному лімбічна система.

- Але як з’явився в цих нерозумних Людей Розумних такий механізм?
- А ось це є найбільш цікавим і інтригуючим, - з гордістю сказав Ре. - Ми провели масу генетичних досліджень людей в різних місцях Землі. Проаналізували міфи і історичні згадки різних народів, сліди їх культурної і матеріальної діяльності. І на основі цих даних зробили реконструкцію їхньої історії.
І ось тут виявили щось справді парадоксальне, неймовірне і захоплююче.
- І що ж це?
- Ми скоро доповімо про це після ретельнішої перевірки.
-----------------------------------------------------------------------

- Дев’ять, десять... Ну все, на сьогодні досить.
Олег встав з тренажера, витер рукою  піт з лоба і оглянув залу. Микола все ще пихтів зі штангою.
- Миколо, досить вже на сьогодні, кидай її.
Микола ще кілька разів підняв снаряд і теж встав.
- Ну правильно. Завтра вихідний, - він потягнувся і зробив пару рухів вліво-вправо своїм сильним торсом.

Олег з Миколою працювали в одній охоронній фірмі.  Тож підтримувати тіло в хорошій фізичній формі було необхідністю.
- Є якісь плани на завтра? - запитав Олег, коли вийшли з душу.
- Ще не знаю. Зв’якну  Ірці, може щось і придумаємо, - усміхнувся Микола.
- Підемо краще підарів поганяємо, в них завтра якесь зборище, якась хода чи парад намічається.
- А скільки платять?
- Ой, тобі б лише гроші. А для душі щось зробити, для задоволення,  для ідеї, для країни, для нації врешті-решт.
- Там же мусора, напевне, будуть захищати їх.
- Так тим веселіше. Нам то чого боятись, наше діло праве.
- Ні, задаром підставлятись під поліцейські кийки - то не моє. Я краще з Іркою...
- Не свідомий ти елемент, Миколо. Живеш отак попусту, а навіщо, заради чого? Шкода мені тебе.
Вони потисли один одному руки і розійшлись.

При підході до свого будинку Олег мало не зіштовхнувся з Вадимом.
- Здорово, підарок, - радісно привітав він того. - Кажуть, ви завтра виходите свої дупи рекламувати? Ну, ми вам в цьому допоможемо. Картинку зробимо веселою, динамічною. І телевізійники будуть задоволені.
- А, нацюцюрник, - усміхнувся Вадим, - за чистоту нації прийдете боротись? Спонсор знайшовся, чи заради  ідеї будете по підворітнях бігати? Хоча, розумію, щоб знайшовся спонсор, треба  собі рекламу робити.

Олег і Вадим були давніми знайомими. Разом виросли в цьому дворі, навіть дружили, але пізніше їх шляхи розійшлись.
Вадим став активістом ЛГБТ. Чи то усвідомив свою належність до сексуальних меншин, чи з ідейних переконань вирішив підтримати їхню боротьбу за...
А от за що, цього Олег зрозуміти не міг.

"Яке ж це прекрасне і сильне почуття бути частиною чогось великого" - думав Олег. І це були не просто думки. Він відчував це. 
Відчував, коли вони йшли факельними маршами вулицями столиці, коли збирались на мітинги з партійними чи державними прапорами. 
Відчував, навіть коли не збирались разом. Бо й просто усвідомлення того, що ти є не просто якимсь смертним черв’яком, як цей Микола, а частиною великого, вічного, нації, держави, що ти можеш заради цього віддати, не задумуючись, своє життя, надихало, надавало сил і смислу життю.
Цікаво, чи відчуває щось схоже Вадим? Чи просто група збоченців збирається потусуватись і порекламувати себе. Напевне відчуває. Можливо в них є якась своя ідеологія і відчуття важливості їхньої "боротьби за права".

------------------------------------

- Так що ж там з цими людьми? Звідки в них взявся той механізм ідеологічного об’єднання? - почав Ци.
- Як я вже казав, ми провели велику роботу з аналізу їх ДНК, міфів, історичних пам’яток, - доповідав Ре, - і все вказувало на те, що було зовнішнє втручання.
- Чиє з якою метою?
- Всі сліди вказували на цивілізацію Ану, яка не входить до Галактичної Ради. 
- Навіщо це їм?
- Згідно древніх легенд, щоб використовувати цих тварин в якості роботів для добування золота. 
Крім можливості керувати людьми за допомогою ідеологій в них виявлена якась дивна схильність до добування і накопичення цього металу. Роблять  вони це не з-під палиці, а самі, з охотою і ентузіазмом.

- Навіщо ж Ану здався цей елемент?
- Ми теж задались цим питанням. І тут виявилась слабкість цієї гіпотези. 
До цього моменту все йшло гладко, навіть надто гладко, всі факти працювали на підтвердження цієї гіпотези. Тож ми запідозрили, чи не є це містифікацією з метою приховати справжні цілі.
- І?
- Після більш тонкої реконструкції історії нам  вдалось підтвердити, що це таки містифікація, і вийти на справжніх винуватців.
- Хто ж це?
- Імперія Ягу.
- Навіщо ж нашим противникам здались ці нерозумні тварини?
- Хочуть використати їх проти нас.
- Як? Це просто смішно. З їхнім рівнем інтелекту, з їхніми технологіями...
В Ягу незрівнянно вищий рівень інтелекту і технологій.

- По-перше, ми постійно моніторимо ситуацію в Імперії, і в разі чого готові відреагувати. Та й їхній розум вже сам-по-собі служить стримуючим фактором.
А Землю з точки зору нашої безпеки просто ігноруємо. Розглядаємо лише в екологічному аспекті.
Між тим технології там швидко розвиваються. І пріоритетними є саме воєнні технології. 
Крім того в людей нема такого стримуючого фактору як розум. Їхній інтелект, в тому числі і штучний, повністю на службі їх інстинктів і ідеологій. 
Плюс природна агресивність і відсутність інших стримуючих факторів.
А за допомогою ідеологій їх можна направити на будь-що.

- Але ж за допомогою ідеологій їх можна направити і в правильне, мирне русло.
- Практика показує, що ні. Десь зо дві тисячі років тому у них з’явилась одна оригінальна ідеологія. Яка пропагувала любов, терпимість, прощення, відмову від помсти, ненасильство, лагідність.  І вона навіть якимсь дивом набула поширення... Але якою була її реалізація? Релігійні війни, крайні форми нетерпимості до інших ідеологій і їх представників. Переслідування, витончено-варварські методи катувань і страт... 
 Ні, агресивність і нетерпимість в них є такими сильними інстинктами, що тут і ідеології безсильні.  

- Не можуть нерозумні тварини становити для нас загрози.
- Їхній штучний інтелект розвивається досить швидко. І воєнні технології також. Ми ж цьому уваги не приділяємо, в нас нема конкурентів. А в них цивілізація поділена на конкуруючі, ворогуючі частини, що сприяє розвитку зброї.

- Нашого рівня їм ніколи не досягти. І вони ж не самогубці, щоб колись почати проти нас війну.
- Вони можуть бути самогубцями. Заради якоїсь ідеї можуть йти на смерть. Перемогти нас то вони ніколи не зможуть, але завдати значних втрат...
А цим може скористатись Імперія для посилення свого впливу.

- Зрозуміло, які будуть пропозиції?
- Їх треба повернути до їхнього природного стану, поки вони ще зовсім не зруйнували екосистему планети, - запропонував Ож, який весь цей час мовчав.
- Яким чином? - поцікавився Ре.
- Просто приберемо ті зміни, які їм зробили Ягу.
- І що це дасть?
- Розпадуться всі їхні великі спільноти: нації, держави, партії, релігії, корпорації ... Внаслідок цього зруйнуються їхні суспільства, розпадуться на родинні групи до 150 особин, що зумовлено генотипом. Почнеться голод, епідемії, війни всіх проти всіх. З 8 мільярдів населення залишиться 8 мільйонів. Саме стільки, скільки зможе їх прогодуватись в природному стані.

- А космічну цивілізацію штучного інтелекту підтримаємо, і з часом вона зможе стати членом нашої Ради, - додав Ци.

- Комітет Охорони Життя пропонує знищити 8 мільярдів цих тварин? - здивувався Ре.
- Чому знищити? Нікого ми знищувати не будемо. Лише скасуємо стороннє втручання Ягу, щоб все повернулось до природного стану. І хай собі йде природна еволюція. Може через мільйони років вони порозумнішають.
- Але ж ми то знаємо, яким буде це повернення.

- А що ж ти пропонуєш?
- Дати їм останній шанс, - запропонував Ре. - Може вони не настільки вже й безнадійні. 
Так, порозумнішати вони вже не зможуть, але можливо в них почнуть домінувати ідеології толерантності, бережливого ставлення до природи, до інших видів. 
Ідеї самообмеження, перенаправлення експансії з ареалів інших видів в штучні ніші, в космос.  Такі ідеї вже виникають, і навіть мають деяку кількість прихильників. З часом такі тенденції можуть зростати.

- Поки такі ідеї стануть в них домінуючими з інших видів можуть тільки ріжки та ніжки залишитись.
Але добре, продовжуйте спостереження і прогнозуйте тенденції.
Якщо прогноз буде сприятливим, то можливо ми змінимо своє рішення.
Якщо ж ні...
Відповісти


Схожі теми
Тема: Автор Відповідей Переглядів: Ост. повідомлення
  Смерть. Воскресіння. Вознесення. Повернення. Суд. gvp 59 4576 04-07-2017, 11:23
Ост. повідомлення: Анатoль

Перейти до форуму: