Рейтинг теми:
  • Голосів: 2 - Середня оцінка: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Почему без намордника?" Нам знову хочуть заткнути рота – і в Інтернеті, і просто так.
#1

Десятки тисяч гривень за «образу» і заборона на професію (!) або тюрма на 5 років за «наклеп» - це може чекати кожного, хто пише в Інтернеті або хоч на паркані. Дуже скоро. Бо в Верховній Раді зареєстровано відповідний законопроект, який прямо декларує бажання переймати російський досвід боротьби зі свободою слова.

Пройшло рівно 9-ть (sic!) місяців опісля нашої статті Алярм! Свободі слова в Інтернеті винесено смертний вирок!, як свободі вираження зроблено… нову, кажучи зрозумілою теперішній пацанській владі пацанською мовою, «прєдьяву». 19.07.2012 р. н/д Журавський (між іншим , якщо вірити в цьому Вікіпедії - кандидат філософських наук, доктор політичних наук, доктор юридичних наук.) зареєстрував у Верховній Раді України під №11013 «Проект Закону про внесення змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України (щодо посилення відповідальності за посягання на честь і гідність людини)».

Принагідно нагадаємо, що не так давно у Закон України "Про судовий збір" влада вписала норму, відповідно до якої судовий збір за подання до суду заяви про відшкодування моральної шкоди не може перевищувати 3 розмірів мінімальної заробітної плати, відкриваючи перед приблизно такими ж вразливими, як н/д Журавський, приємні для них перспективи знищувати вільну журналістику позовами на захмарні суми.

Нагадаємо і широковідому теперішню практику залякування і тероризування ЗМІ і журналістів прокуратурою та податковою службою.

Все це свідчить, що  і на сьогодні влада та "еліта" створили собі непогані умови впливу на медіа та інших носіїв вільного слова. Але, як виявляється – деяким особливо вигадливим персонажам з особливо тонкою душевною організацією і того мало.

Вразливий нардеп Журавський пропонує доповнити Кримінальний кодекс дефініціями "наклепу" та "образи" і відповідними (мабуть його власним уявленням та комплексам)  санкціями:

 «Наклеп, тобто поширення завідомо неправдивих відомостей, що ганьблять честь і гідність іншої особи або підривають його репутацію»


  •  За «наклеп» н/д Журавський бажає карати штрафом від 500 до 5000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, виправними роботами від 1 до 2 років, арештом на строк від 6 до 8 місяців, позбавленням волі від 3 до 5 років (!), з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від 1 до 3 років.

«Образа, тобто приниження честі та гідності іншої особи, виражене в непристойній формі»


  •  За «образу» н/д Журавський карає «м’якше»: карати штрафом від 500 до 1000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, виправними роботами від 0,5 до 1 року.

Прощавайте, демотиватори про владу, прощавайте політичний сарказм та іронічна критика. Сядем усє, як той казав

Текст писаний, такі да,-- «по-дєбільному» (с). І з точки зору права, і з точки зору граматики.

Н приклад, «Наклеп, тобто поширення завідомо неправдивих відомостей, що ганьблять честь і гідність іншої особи або підривають його репутацію». Кого? Самого Журавського? Чи то н/д Журавський мимохідь відредагував граматику Української Мови, чи то його секретарка маніпулювала чимось більш цікавім, аніж авторучка, чи клавіатура комп’ютера вартістю за 11 тис. гривень.

Крім того, у визначенні складу того страшного злочину, зверніть увагу, відсутній критерій навмисності поширення тих "неправдивих відомостей". Отже, не маючи жодного умислу на когось "наклепати", а просто доброчесно і безвинно переповівши комусь новину, котра видасться вам стовідсотково достовірною – за новацією від тричі науковця Журавського ви станете злочинцем.

Далі автор вишкварює: «Однак, на жаль (!), сьогодні кримінальна відповідальність за «наклеп» та «образу» відсутня, що не сприяє запобіганню таких тяжких злочинів проти честі та гідності людини і громадянина.». І продовжує: «У цьому зв’язку, слід зазначити, що відповідальність за «наклеп» та «образу» була передбачена в Кримінальному Кодексі України від 28.12.60 р. (ст.ст. 125, 126). На жаль (!), ці злочини були декриміналізовані та вилучені. Більше того, така відповідальність не передбачена навіть і в Кодексі України про адміністративні правопорушення.»

 І закінчує ультра-патріотичною фразою: «До речі, Державна Дума Росії 13 липня цього року прийняла відразу в другому та третьому читаннях закон, яким відповідальність за «наклеп» повернута із сфери адміністративних правопорушень до кримінальних злочинів, різко збільшивши відповідальність за такий злочин, а також посилено відповідальність за «образу» Отже, в поданому законопроекті пропонується запровадити та криміналізувати відповідальність за «наклеп» та «образу», передбачивши її в Кримінальному Кодексі України, взявши за основу ст.ст. 125 та 126 попередньої редакції Кримінального Кодексу України від 28.12.60 р.».

 Отже, н/ж Журавський чітко формулює напрямок розвитку людських прав та громадянських свобод: «Back in USSR, вперед в Росію!», адже:

«Необхідність посилення відповідальності на посягання на честь і гідність людини та внесення змін до відповідних законів пояснюється слабкістю, по суті, повною неефективністю передбачених законодавцем заходів захисту честі і гідності людини та громадянина. Натомість, як засвідчує повсякденне життя, має місце зростання таких злочинів і правопорушень щодо особи, як «наклеп» та «образа». Нерідко «наклеп» чи «образа» тягне за собою такі наслідки, як за своєю шкодою, нанесеною людині та її сім’ї, незрівнянно тяжчі, ніж окремі злочини, передбачені Кримінальним Кодексом України.»

Як засвідчує повсякденне життя, громадянин А легко називає громадянина Б останніми словами, одначе, якщо громадянин Б не є політиком, або можновладцем, далі «сам дурак», або банального мордобою справа не йде. Ну не приходить в голову громадянину Б, якщо він не є політиком, або можновладцем пхатись до суду. Хіба що н/д Журавський живе не в Україні.

А от якщо громадянин Б є політиком, або можновладцем,-- отут і починається повсякденне життя а ля Журавський!

Отже, законопроект спрямований до залякування передусім журналістів, блогерів, громадянських активістів, а також до створення комфортних умов існування для продажних політиків та корумпованих чиновників всіх рівнів та їхньої обслуги.

Хоча дуже цікаво, як опісля штрафу, арешту, чи відбуття «справедливого покарання», і хто буде забезпечувати позбавлення права займатись певною діяльністю, на приклад, блогеру, або члену громадської організації? Хіба що буде створена потужна поліцейська структура, яка буде слідкувати за «наклепниками» та «кривдниками» цілодобово, вилучати в них папір, олівці, комп’ютери, вимикати електрику та доступ до Інтернету. Але тоді просто незрозумілим є оце твердження н/д Журавського: «Прийняття законопроекту не потребуватиме додаткових витрат з державного чи місцевих бюджетів.»

Свою пояснювальну записку н/д Журавський завершує патетичним акордом: «Прийняття законопроекту сприятиме попередженню від посягань на честь та гідність людини.». Додам від себе: «І я знаю, як звати ту людину! І не тільки я.»

 Отже, «текст по-дєбільному напісан» (с), одначе його сенс зрозумілий: залякати всіх незгідних з безчинствами влади та політикуму, запровадити самоцензуру у ЗМІ, повернути українське суспільство до часів совка, підрівняти його під російський ранжир.

Цікавим є перелік комітетів Верховної Ради, на які розписано законопроект.


  • Головний комітет: Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності.
  • Інші комітети: Комітет з питань правосуддя, Комітет з питань правової політики, Комітет з питань бюджету, Комітет з питань Регламенту, депутатської етики та забезпечення діяльності Верховної Ради України, Комітет з питань європейської інтеграції

Ані комітету з свободи слова, ані з прав людини. І це не дивно, бо тричі науковцем, доктором юридичних наук і заслуженим "християнським демократом" н/д Журавським (а чи тільки ним самим?) готується брутальне порушення і свободи слова, і  свободи вираження.

Ще 1986-го року у справі "Лінгенс проти Австрії" Європейський суд з прав людини встановив у контексті застосування ст.10 Конвенції з захисту прав людини і основоположних свобод таке таке: "межі допустимої критики є ширшими, коли вона стосується власне політика, а не приватної особи. На відміну від останньої, перший неминуче і свідомо відкривається для прискіпливого аналізу кожного свого слова і вчинку як з боку журналіста, так і громадського загалу і, як наслідок, повинен виявляти до цього більше терпимості”. Згідно з Законом "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" практика ЄСПЛ є в Україні джерелом права, а держава зобов'язана моніторити вітчизняне законодавство на предмет відповідності Конвенції та рішенням ЄСПЛ. Очевидно, що якщо новація від н/д Журавського стане законом і запрацює, це буде зовсім не "по-європейські" і ЄСПЛ отримуватиме нові скарги щодо України. Чи зупинить ця перспектива теперішню не надто правосвідому і не надто національно свідому владу? Не факт.

Наші колеги ще підготують детальний аналіз законопроекту з точки зору відповідності конституції і міжнародними правовим актам, які схвалила Україна. Але вже зараз ясно – що руками святоші н/д Журавського нам підготували НАМОРДНИК, щоб не вякали на владоможців.

Чи покірно прийняти того намордника чи ні – залежатиме від нас.

Чи готові ви, шановний наш читачу, щось робити для запобігання запровадженню жорсткої цензури в Інтернеті і не тільки? Наприклад, чи готові ви надіслати листа в відповідні комітети Верховної Ради? Напишіть в коментарях, або емейлом на admin[at]maidan.org.ua

Віктор Гарбар, Наталка Зубар, Олександр Северин


 Облікова картка законопроекту тут http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb_n/webp...3511=44065

Для тих, хто не пам'ятає, або забув совок, в який повертає цей законопроект. Ось звідки намордники

http://www.youtube.com/watch?v=hHZ-0Tf6PYE

Це кадри з радянського фільму«Кін-дза-дза?!» 1986 року випуску.

З Вікіпедії: Фільм являє собою похмуру, гротескну пародію на людське суспільство і може бути визначений як антиутопія. У ньому зображене зубожіле суспільство, притулком якого є пустельна планета з вичерпаними природними ресурсами. Тут панує система крайньої нерівності й гноблення, а кожна особа дбає лише про власні інтереси. Фільм став культовим у Радянському Союзі, а його гумористичні діалоги часто цитуються.


Оригінальна публікація: "Почему без намордника?" Нам знову хочуть заткнути рота – і в Інтернеті, і просто так.
Відповісти
#2
http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webpr...3511=43991
Проект Закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення (щодо встановлення відповідальності за пропаганду гомосексуалізму)

Номер, дата реєстрації: 10729 від 07.07.2012
Сесія реєстрації: 10 сесія VI скликання
Суб'єкт законодавчої ініціативи: Народний депутат України
Ініціатор(и) законопроекту: Журавський В.С. VI скликання


Я не здивований.
N.B. Це вже третій законопроект такого роду, зареєстрований у ВР.
Відповісти
#3
(26-07-2012, 11:19 )Kohoutek писав(ла): http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webpr...3511=43991
Проект Закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення (щодо встановлення відповідальності за пропаганду гомосексуалізму)

Номер, дата реєстрації: 10729 від 07.07.2012
Сесія реєстрації: 10 сесія VI скликання
Суб'єкт законодавчої ініціативи: Народний депутат України
Ініціатор(и) законопроекту: Журавський В.С. VI скликання


Я не здивований.
N.B. Це вже третій законопроект такого роду, зареєстрований у ВР.

Гомофобія завжди гарно уживається з ненавистю до свободи вираження.... Ну і свободи взагалі.
Відповісти
#4
Чи готові ви, шановний наш читачу, щось робити для запобігання запровадженню жорсткої цензури в Інтернеті і не тільки? Наприклад, чи готові ви надіслати листа в відповідні комітети Верховної Ради? Напишіть в коментарях, або емейлом на admin[at]maidan.org.ua

Віктор Гарбар, Наталка Зубар, Олександр Северин


Так, але в цьому вбачаю мало сенсу. Колись, ще в студентські роки, розробляв цю тему. При цьому, крім іншого, виявив дві цікаві закономірності.
1. В правовій державі (це не про нинішню Україну), саме наявність негрошового покарання забезпечить рівність осіб перед законом, адже, якщо уявити,що за наклеп або образу "світить", нехай, штраф 20 мінімальних заробітних плат, припустімо, є дві особи, статки яких відрізняються, нехай в 70 разів, то за умови звичайної "обоюдної" сварки, один - рік працюватиме на голодному пайку, щоб відробити штраф, інший - з легкістю заплатить і наступного ж дня знову "наклепає та образить" бо для нього це не дорога розвага. Власне, приблизно це зараз і відбувається з тією поправкою, що той в кого статки більші не притягається до відповідальності взагалі. От якби обом по 15 діб, незалежно від статків...
Але це суто теоретична утопія, яка має небагато спільного з практикою.
2. Норма про кримінальне покарання за образи та поклёпи в радянському законодавстві існувала поряд з можливістю анонімного звернення до органів влади, тобто, всі образи та покльопи йшли анонімками в парткоми/міліції/сільради і ніхто ніфіга за це по факту не відповідав, не зважаючи на заподіяну шкоду. Як то кажуть суворість закону компенсована необов"язковістю виконання. Ну а за цією нормою кримінального закону, теоретично, можна було написати заяву аби порушили кримінальну справу "за фактом" з відповідними компенсаційними наслідками для потерпілого (поновлення на роботі звільненого через анонімний покльоп тощо).

Ну, а в даній ситуації норма виглядає дійсно як переслідування інакомислячих та цензура. Якщо буде прийнято, то за кожною "підозрілою" тирадою типу "помаранчове бадилля", гласно чи анонімно, колективно чи одноосібно, написанням на папері або на паркані інформувати правоохоронні органи про такі висловлювання та вимагати перевірити та у випадку чого порушити справу, адже це було сказано певним розумником, ретрансльовано пресою, тобто достатнім для проведення перевірки та порушення справи без написання заяви, а участь громадян полягає лише у повідомленні джерела та його реквізитів.
РАШИЗМ - НІПРАЙДЬОТЬ! Wink
Відповісти
#5
Ото, сволота! Вона не зупиниться сама, якщо ми її не зупинимо. Запропоновані авторами коментарів заходи малоефективні і вже були у минулому, нічого не принісши. Думайте, козаки, думайте! Не випускайте пари даремно - надумаєте, переможете.
Відповісти
#6
(26-07-2012, 11:32 )pani писав(ла):
(26-07-2012, 11:19 )Kohoutek писав(ла): http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webpr...3511=43991
Проект Закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення (щодо встановлення відповідальності за пропаганду гомосексуалізму)

Номер, дата реєстрації: 10729 від 07.07.2012
Сесія реєстрації: 10 сесія VI скликання
Суб'єкт законодавчої ініціативи: Народний депутат України
Ініціатор(и) законопроекту: Журавський В.С. VI скликання


Я не здивований.
N.B. Це вже третій законопроект такого роду, зареєстрований у ВР.

Гомофобія завжди гарно уживається з ненавистю до свободи вираження.... Ну і свободи взагалі.
Це продовження того що зробила під вибори Путіна С-Петербурзька ФСБ - вони дуже вдало використали "гомо-тему" для того аби пересварити супротивників Путіна - наводилися відео з мітингів у С.Птб, де 100% офіцер ФСБ ліз на трибуну зразу після місцевих "рус-патріотів" і канав під "гея", а масовка провокувала скандал і бійку.

Бідних голубих призначили "новітнім пролетаріатом" для звершення світових і менших "революцій", і тепер лише залишається вчасно і перконливо нагадувати їм що саме вони і є оті "гнані і голодні", які повинні розвалити "до основанья" існуючий світ . Бо пролетарі зажралися, а пастеризоване пиво, на відміну від живого та елю, який жлуктався пролетаріатом на перломі ХІХ і ХХ віків надихає не на боротьбу і мордобій а на диван, телевізор і походи до холодильника.

Відповісти
#7
згадайте фільму Пазоліні "Salo, або ж 120 днів содому".

Зараз у ВР засіли особи, що нагадують персонажів цього фільму. І вони борються за те, щоб збоченцями вважали вас, а не їх. Хоча з психологічної точки зору, ближчим до збочення є BDSM. Бо вони на підсвідомому рівні не диференціюють дівчат і хлопців. І якщо не впіймають двірничку, можуть і двірника впіймати з тою самою метою. Якщо трохи модифікувати гасло "перед - усім" вийде: "перед - усім, в зад - кожного". Незалежно від згоди чи її відсутності...

Звичайно, тут є важливий нюанс. В BDSM можуть гратись двоє за взаємною згодою; тоді це їх приватна справа, чи до статевого акту вони в це граються, що є перверзією, а чи замість, що є збоченням, але жодним чином не порушує права інших осіб.

Якби в нас були правдиві скандальні журналісти, а не такі як працюють в Арфуша, вони б напевне накопали цікавого про статеве життя Журавського і подібних. Такого, що могло б здивувати кожного борця за суспільну мораль. І мене дивує, що просунуті знавці статевого життя з середовища LGBT досі про це мовчать. Я би підтримав ґєїв у боротьбі з підарасами в поганому сенсі. Хоча і є натуралом.
Відповісти
#8
(28-07-2012, 11:37 )ziggy_freud писав(ла): Якби в нас були правдиві скандальні журналісти, а не такі як працюють в Арфуша, вони б напевне накопали цікавого про статеве життя Журавського і подібних. Такого, що могло б здивувати кожного борця за суспільну мораль.
Навряд чи щось здивує правдивого борця за суспільну мораль, бо зазвичай ці борці повернуті на таких речах і розбираються в них значно краще за пересічних громадян Wink

А вже наші неохристияни - це таке неоране поле для психоаналізу!

На знаю, чи я вже писав, що депутат Голуб з КПУ, який так жваво захищає мораль, християнські цінності та канонічєскоє православіє - підор в обох смислах цього слова. Про це з деякими переконливими подробицями мене повідомив його особистий добрий знайомий, якому в цьому випадку я цілком схильний повірити.

А ось чудова ілюстрація того, як обстоять справи у конкуруючої до православ'я контори - неопротестантів (агов, Унгурян, Турчинов, Уколов, Журавський, Черновецький!) - які за рівнем гомофобної активності в нашій країні вже значно обішли решту правовірних:
Священник церкви Святых последних дней (мормоны) Андрей Левашов рекламирует свое тело на гей-сайте http://qguys.com/bogdan-boy под ником Богдан-бой Smile
Я увидел - был в шоке. Это один из деятелей мормонской церкви, который принимал активнейшее участие в изгнании меня из церковной общины изза моей причастности к ЛГБТ. Правда тогда он позиционировал себя как излечившийся гей. Я сразу подумал, может он опять вылечился уже в другую сторону? Навел справки - нет, он и отныне безупречный член церкви - преподаватель воскресной школы в приходе Обьединенный.
Відповісти
#9
З цікавістю виявив, що в передвиборчому списку КПУ, крім голубого Голуба, також нумером п'ятим значиться перший секретар ЦК ЛКСМ України Олександр Присяжнюк. Такі да, ви понялі. Еті люді защітят канонічєскоє православіє і покончат с гомосексуалізьмом на Украінє. Ну, в засобах массовой інформаціі, по крайней мєрє, а то народ сільно пєрєжіваєт.
Відповісти
#10
А ви очікували чогось іншого? Ще трохи, і всі чесні люди, які наважаться щось сказати проти чинної влади сидітимуть у тюрмах. Готуйте себе до цього. Або ховайтесь у нори, починайте підлабузнюватись, пишіть доноси, кланяйтесь і служіть. А як на мене - ідіть до кінця, правда переможе, вже небагато залишилось. Перед дітьми і онуками соромно не буде. Слава Україні!
Відповісти


Схожі теми
Тема: Автор Відповідей Переглядів: Ост. повідомлення
  Весна. Знову в Польщу на заробітки... antik 5 352 04-01-2020, 13:09
Ост. повідомлення: antik
  знову про Іловайськ Torr 4 282 23-06-2019, 17:57
Ост. повідомлення: Николай Шевченко
  Погані прикмети: Юля знову захіхікала Torr 0 177 08-03-2019, 00:50
Ост. повідомлення: Torr

Перейти до форуму: