Рейтинг теми:
  • Голосів: 0 - Середня оцінка: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Просвітіть мене темного, хто знає
що таке "чичері"?
Гуглі видають або текст пісні або марку жіночого одягу.
Здавать біткоїни сюди: 18k4cyoGc54W17BfFq2hZ97zAjNjumZAM4    Smile
Відповісти
(16-03-2017, 23:42 )Slavix писав(ла): що таке "чичері"?

Відповідь від одного мого друга-гуцула з Facebook: "гарне волосся, гарна зачіска"
Відповісти
(16-03-2017, 23:57 )gvp писав(ла):
Відповідь від одного мого друга-гуцула з Facebook: "гарне волосся, гарна зачіска"
Бо по обговореннях на форумах пишуть шо завгодно: від північного вітру до цицьок...
Здавать біткоїни сюди: 18k4cyoGc54W17BfFq2hZ97zAjNjumZAM4    Smile
Відповісти
(18-03-2017, 02:16 )Slavix писав(ла):
(16-03-2017, 23:57 )gvp писав(ла):
Бо по обговореннях на форумах пишуть шо завгодно: від північного вітру до цицьок...
На мою думку, так і є - це є вітер. Нормально вкладається у текст пісні: Марічко вітер розвіяв мені волосся - зачеши мені кучері. Слово видно дуже давнє і десь серед словянського народу збереглося, а десь - ні. Або було занесене у Капати рештками римських поселенців чи печенігів. Потрібно знавця цих мов. Гуцули походять з римських поселенців, на мою думку десь гірських районів Сирії і Туреччини, може вони з арамеїв.
Наскільки я зрозумів, то ця пісня не має гуцульського походження, а лемківське, хоч можу помилятися, бо там є взаємні впливи на мову між гуцулами, бойками, лемками, закарпаттям та покутянами.
Розграбована Україна, бідна, не може прводити ніяких досліджень, все тримається на ентузіазмі, ті вчені бідні, аж сині. Але має найбагатшу у Європі історію. 
ЧИЧЕР Даль
ЧИЧЕР м. чичера ж. тул. орл. тамб. ряз. резкий, холодный осенний ветер с дождем, иногда и со снегом; хижа, мжичка.
. . .
Читати і писати російською не вмію.
Відповісти
Про що взагалі ця пісня?
Чия мати, і що знає?
До чого там когут?
Відповісти

Перейти до форуму: