Рейтинг теми:
  • Голосів: 0 - Середня оцінка: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Про мою православну християнську віру
(21-05-2017, 08:06 )Анатoль писав(ла): "Любіть ворогів своїх, не противитись злому, підставляти щоку, не рвати бурян, не судити..." - все це в Ісуса є.
А захищати себе чи рідних - нема.
НЕМА! 
А є Ваше небажання побачити суть Ісусового вчення.

Ви тут виступаєте, як якийсь "біблійний фундаменталіст." Типу як Свідок Єгови, або член Церкви Одинних П"ятидесятників ("Oneness Pentecostals").

В Біблії багато чого нема. Наприклад, нема концепції Тройці. Нема термінів "одноістотний" (хоча ми співаємо про "одноістотного з Отцем" на кожній Службі Божій), "іпостась," "Боголюдина."

Деякі, апелюючи до цього, кажуть, "давайте повернемося в часи апостолів, а то ми вже задалеко зайшли."

Але Церква на це відповідає: "А Ви хочете повернутися в той час, коли Ви носили слюнявчика і підгузника?" Smile

Церква - це живий організм, який РОСТЕ. Для цього зростання вона живиться і Святим Письмом, і документами Вселенських Соборів, і писаннями Отців, і літургічними текстами (до речі, книги Нового Завіту мають включення з Божественної Літургії свт. Йоана Золотоустого, яка була написана ще ДО того, як виник новозавітній канон), і музикою, і іконами, і навіть архітектурою.

Скільки не читайте Біблію, Ви там не знайдете такого детального пояснення, чому Ісус Христос є і Бог, і людина, як у заключному документі (оросі) Халкидонського Собору 451 р.

Недарма ж св. Іван Богослов писав, що якби хтось записав те, чого навчав людей Христос, не вистачило б місця, де скласти всі ті писання (Ів. 21:25).

Щодо мене особисто, я маю бажання побачити суть Христового вчення, але тільки разом з моєю Церквою, з моїм парафіяльним священиком, єпископом, синодом. Я не богослов, а просто стараюся бути слухняною дитною моєї Церкви і осягати спасительне Ісусове вчення не самотужки, а разом з нею.
Відповісти
(21-05-2017, 23:06 )gvp писав(ла): Щодо мене особисто, я маю бажання побачити суть Христового вчення, але тільки разом з моєю Церквою, 

Ви хочете не вчення Ісуса, а вчення церкви.
А це - зовсім різні речі.

Церква - це просто ідеологічна організація, задача якої (як і всякої ідеологічної організації) охмуряти побільше людей, поширюватись, поширювати свівй вплив, пристосовуватись до обставин для виживання і успішної експансії...

Саме ці цілі і задачі для неї мають значення.
А зовсім не слідування вченню Ісуса.
І навіть не виклад його вчення.
І навіть не розуміння суті його вчення.
Бо це зовсім церкві не потрібно.
Та навіть шкідливо.
Бо Ісусове вчення церкві піде лише на шкоду.
Намагаючись слідувати йому, чи навіть пропагувати його - церква зразу ж збанкрутує і розвалиться.
Від Ісуса там тільки бренд залишився.
Та й цього нема, бо говорять не про Ісуса, а про якогось Христа.
Відповісти
(22-05-2017, 07:40 )Анатoль писав(ла):
(21-05-2017, 23:06 )gvp писав(ла): Щодо мене особисто, я маю бажання побачити суть Христового вчення, але тільки разом з моєю Церквою, 

Ви хочете не вчення Ісуса, а вчення церкви.
А це - зовсім різні речі.

Церква - це просто ідеологічна організація, задача якої (як і всякої ідеологічної організації) охмуряти побільше людей, поширюватись, поширювати свівй вплив, пристосовуватись до обставин для виживання і успішної експансії...

Саме ці цілі і задачі для неї мають значення.
А зовсім не слідування вченню Ісуса.
І навіть не виклад його вчення.
І навіть не розуміння суті його вчення.
Бо це зовсім церкві не потрібно.
Та навіть шкідливо.
Бо Ісусове вчення церкві піде лише на шкоду.
Намагаючись слідувати йому, чи навіть пропагувати його - церква зразу ж збанкрутує і розвалиться.
Від Ісуса там тільки бренд залишився.
Та й цього нема, бо говорять не про Ісуса, а про якогось Христа.

Добре. Виконаю заповідь "якогось Христа" - підставлю іншу щоку. Smile

Кінець-кінцем, ця гілка була мною запланована тільки як розповідь про мою віру, а не як привід розбити вщент аргументи тих, хто її не поділяє і піддає критиці.

Мені завжди цікаво і приємно з Вами спілкуватися. Маємо багато, багато тем для розмови.
Відповісти
(22-05-2017, 16:44 )gvp писав(ла): Добре. Виконаю заповідь "якогось Христа" - підставлю іншу щоку. Smile

Це якраз заповідь Ісуса.

Християни її ніколи не дотримуються.

Хоча в художній літературі описані спроби жити за Ісусовими заповідями.
(Може десь колись і реальні спроби були).

Бачив колись кінушку про таку общину.
Десь в Штатах в пустинному місці, далекому від цивілізації була така община.
І все в них було добре.

Аж тут банда на конях. (Тікала від погоні, забрела в це пустинне місце і попала на цю общину).
І тут починається цікаве.
(Переказувати не буду, напевне бачили, чи й самі можете здогадатись..)
Відповісти
(19-05-2017, 22:54 )Вільнодум писав(ла): Для кращого розуміння і аналізу суспільного впливу, релігіями можна назвати всі ідеології, як-то, соціалізм, фашизм, лібералізм, фемінізм, буддизм. 
Для кращого розуміння хімією можна назвати всі науки, як-то, фізику, біологію, астрономію, математику, геологію, інформатику...
Це допоможе проаналізувати суспільний вплив пана Вільнодума.
Відповісти
(22-05-2017, 19:41 )Анатoль писав(ла):
(19-05-2017, 22:54 )Вільнодум писав(ла): Для кращого розуміння і аналізу суспільного впливу, релігіями можна назвати всі ідеології, як-то, соціалізм, фашизм, лібералізм, фемінізм, буддизм. 
Для кращого розуміння хімією можна назвати всі науки, як-то, фізику, біологію, астрономію, математику, геологію, інформатику...

Ні, хімією не можна назвати фізику, біологію, і т.д.  Це все різні НАУКИ. 

По тій же логіці християнством не можна назвати іудейство, мусульманство, фашизм, соціалізм, тощо.  Це все різні РЕЛІГІЇ.
Відповісти
(22-05-2017, 21:24 )Вільнодум писав(ла):

По тій же логіці християнством не можна назвати іудейство, мусульманство, фашизм, соціалізм, тощо.  Це все різні РЕЛІГІЇ.
Так про що ж і мова.
Що релігії є різновидом ідеологій, а не навпаки.
Як хімія є різновидом наук, а не навпаки.
Як християнство є різновидом релігій, а не релігії є різновидом християнства.
Як Микола є різновидом імен, а не імена є різновидом Миколи...
Відповісти
(22-05-2017, 23:11 )Анатoль писав(ла):

Так про що ж і мова.

Ви заперечуєте себе самого. Почитайте першу Вашу заяву, 
“хімією можна назвати всі науки....“
А тепер друга заява -
“хімія є різновидом наук...“

Це як сказати, що Анатоль є всіми людьми! (перша заява). 
А потім сказати, що Анатоль є різновидом людей! (друга заява). 

Я добавлю ще третю заяву -- Анатоль є представником людства, який любить іншим представникам людства морочити голови і забирати їх час від цікавим розмов власноручно генерованою дурнею!
Відповісти
(22-05-2017, 23:39 )Вільнодум писав(ла):

Так про що ж і мова.

Так це ж я на аналогії показував Вам хибність Вашого твердження "релігіями можна назвати всі ідеології".
Ви просто путаєте загальне і його окремі випадки.

Ідеологія - загальне.
А релігії - окремий випадок, підмножина ідеологій.

На прикладі хімії і наук я показав як виглядає Ваша помилка.
Це Ви розумієте, що хімія є окремим випадком науки.
А от що релігія є окремим випадком ідеології чомусь не розумієте.
Відповісти
(23-05-2017, 07:16 )Анатoль писав(ла):
(22-05-2017, 23:39 )Вільнодум писав(ла):
(22-05-2017, 19:41 )Анатoль писав(ла): Для кращого розуміння хімією можна назвати всі науки, як-то, фізику, біологію, астрономію, математику, геологію, інформатику...

Так про що ж і мова.

Так це ж я на аналогії показував Вам хибність Вашого твердження "релігіями можна назвати всі ідеології".
Ви просто путаєте загальне і його окремі випадки.

Ідеологія - загальне.
А релігії - окремий випадок, підмножина ідеологій.

На прикладі хімії і наук я показав як виглядає Ваша помилка.
Це Ви розумієте, що хімія є окремим випадком науки.
А от що релігія є окремим випадком ідеології чомусь не розумієте.

Я, вірніше не я, а Ю. Гірарі в своїй книжці "Sapiens" об’єднав релігії і ідеології в одне ціле і залишив для всіх релігій і ідеологій одну назву РЕЛІГІЇ, для кращого розуміння їх впливу на суспільства.  Таким чином в релігії, по означенню Гірарі, входять такі категорі: християнство, іудаїзм, мусульманство, соціалізм, фашизм, будизм, індуїзм. Це все РЕЛІГІЇ.  В релігії не входить “ідеологія“, як якась окрема складова, Зрозуміло, чи ще ні?
Відповісти
(23-05-2017, 15:30 )Вільнодум писав(ла):  1. об’єднав релігії і ідеології в одне ціле і залишив для всіх релігій і ідеологій одну назву РЕЛІГІЇ,

2.В релігії не входить “ідеологія“, як якась окрема складова,

Зрозуміло, чи ще ні?
По-перше, в реченні 1 переплутані назви загального і окремого. 

Але навіть якщо це прийняти, то Речення 2 суперечить реченню 1.

Щоб Вам зрозуміло було, що Ви написали приведу аналогію.

1.Обєднав овочі і рослини в одне ціле і залишив для всіх овочів і рослин одну назву ОВОЧІ.

2.В овочі не входить "рослина", як якась окрема складова.
Відповісти
(23-05-2017, 16:50 )Анатoль писав(ла):
(23-05-2017, 15:30 )Вільнодум писав(ла):  1. об’єднав релігії і ідеології в одне ціле і залишив для всіх релігій і ідеологій одну назву РЕЛІГІЇ,

2.В релігії не входить “ідеологія“, як якась окрема складова,

Зрозуміло, чи ще ні?
По-перше, в реченні 1 переплутані назви загального і окремого. 

Але навіть якщо це прийняти, то Речення 2 суперечить реченню 1.

Щоб Вам зрозуміло було, що Ви написали приведу аналогію.

1.Обєднав овочі і рослини в одне ціле і залишив для всіх овочів і рослин одну назву ОВОЧІ.

2.В овочі не входить "рослина", як якась окрема складова.

Я далі не буду пояснювати і “гратися“ з вами в Грецькі логічні ігри, типу “Ахілес не може перегнати черепаху!“  

КІНЕЦЬ.
Відповісти

Перейти до форуму: