Рейтинг теми:
  • Голосів: 0 - Середня оцінка: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Роза Люксембург об Украине
#1
Известная немецкая и польская социал-демократка, впоследствии — одна из основательниц коммунистической партии в Германии, Роза Люксембург в специальной статье о революции в России, написанной сразу после заключения большевиками Брестского мира и оккупации немцами Малороссии, отмечала:«Украинский национализм в России был совсем иным, чем, скажем, чешский, польский или финский, не более чем просто причудой, кривляньем нескольких десятков мелкобуржуазных интеллигентов, без каких-либо корней в экономике, политике или духовной сфере страны, без всякой исторической традиции, ибо Украина никогда не была ни нацией, ни государством, без всякой национальной культуры, если не считать реакционно-романтических стихотворений Шевченко. Буквально так, как если бы в одно прекрасное утро жители «Ватерканте» (побережье Северного моря, где население говорило на нижненемецком диалекте. — СР.) вслед за Фрицем Рейтером (писателем, писавшем на том же диалекте. — СР.) захотели бы образовать новую нижненемецкую нацию и основать самостоятельное государство! И такую смехотворную шутку нескольких университетских профессоров и студентов Ленин и его товарищи раздули искусственно в политический фактор своей доктринерской агитацией за «право на самоопределение вплоть» и т.д. Первоначальной шутке они придали значимость, пока эта шутка не превратилась в самую серьезную реальность, впрочем не в серьезное национальное движение, которое, как и прежде, не имеет корней, но в вывеску и знамя для собирания сил контрреволюции! Из этого пустого яйца в Бресте вылезли германские штыки».
Відповісти
#2
... можна сказати про такі держави, як, скажімо, Фінляндія чи Норвегія?

Вони ж теж не були державами аж до ХХ століття. Фінляндія була частиною Російської Імперії, де тільки бідне, напівдике сільське населення говорило фінською мовою. Міське населення, інтелігенція, армія, уряд говорили шведською і російською. А от у 1917 році з"явився такий собі Карл Густав Маннергейм, друг Павла Скоропадського по російській імператорській гвардії, етнічний швед - і зробив державу під назвою Фінляндія. Адміністративним порядком ввів фінську мову в усіх школах, в армії (хоч сам нею не володів настільки, щоби віддавати накази), на вуличних позначках, вітринах тощо. І стоїть ця держава (офіційно двомовна - фінсько-шведська) досі. І в 1939-40 рр. чинила шалений спротив Червоній армії, назважаючи на перевагу в людських ресурсах з боку Сталіна десь 100:1. І тепер одна з найбільш розвинутих країн світу, а за якістю шкільної освіти посідає перше місце у світі.

Норвегії теж не було. Територія нинішньої Норвегії належала Данському королівству. В 1815 році Данію "покарали" за те, що вона виступила на боці Наполеона: забрали в нею норвезьку територію і передали її Швеції. За етнічною ознакою, населення цієї території практично не відрізнялося ніі від данійців, ні від шведів. І мови "норвезької" теж фактично не було, були різні діалекти мови Норзе (так само як і у Швеції - про Данію не впевнений). Більше того, навіть тепер нема якоїсь однієї офіційної норвезької мови, а є Bokmål і Nynorsk. Але от люди захотіли своєї держави, і, після досить довгої і впертої боротьби отримали її у 1905 році.

Щодо суто української державності: так, її дуже довго не було, тому що землі теперешньої України (за винятком Дикого Поля) входили у склад тодішніх європейських супер-держав, Великого Князівства Литовського і (з 1569 р.) Речі Посполитої. Але на протязі кількох століть існувала суто українська військова і культурна еліта. Вона не називала себе українською (тоді були прийняті терміни "руська," "русинська," "gente Ruthenus"), але це була еліта і етнічно, і культурно відмінна від еліти Московського князівства. Князі Острозькі, Вишневецькі, Корецькі, Четвертенські, Сангушки, Збаразькі, Порицькі, Пронські, Заславські, бояри-пани Кирдеї, Чапличі, Ходкевичі, Немиричі, Козинські, Гулевичі, Мокосії-Дениски, Горностаї, Семашки, Олізар-Волчковичі і інші навряд чи мали багато спільного з тодішньою московською князівсько-боярською елітою (Тургєневими, Булгаковими, Баскаковими, Басмановими, Аксаковими тощо). Ну і, звичайно, весь спосіб життя, вся ментальність gente Ruthenus були абсолютно відмінними від московитських. Gente Ruthenus були європейці. Вони прагнули особистої свободи, мали поняття про права, власність, добровільність. Московити ж були всі, від найбіднішого селянина до найзнатнішого й найбагатішого боярина чи князя, за їх власним зізнанням, "ХОЛОПьЯМИ" абсолютного монарха-самодержця.

(19-06-2014, 11:26 )big24 писав(ла): Известная немецкая и польская социал-демократка, впоследствии — одна из основательниц коммунистической партии в Германии, Роза Люксембург в специальной статье о революции в России, написанной сразу после заключения большевиками Брестского мира и оккупации немцами Малороссии, отмечала:«Украинский национализм в России был совсем иным, чем, скажем, чешский, польский или финский, не более чем просто причудой, кривляньем нескольких десятков мелкобуржуазных интеллигентов, без каких-либо корней в экономике, политике или духовной сфере страны, без всякой исторической традиции, ибо Украина никогда не была ни нацией, ни государством, без всякой национальной культуры, если не считать реакционно-романтических стихотворений Шевченко. Буквально так, как если бы в одно прекрасное утро жители «Ватерканте» (побережье Северного моря, где население говорило на нижненемецком диалекте. — СР.) вслед за Фрицем Рейтером (писателем, писавшем на том же диалекте. — СР.) захотели бы образовать новую нижненемецкую нацию и основать самостоятельное государство! И такую смехотворную шутку нескольких университетских профессоров и студентов Ленин и его товарищи раздули искусственно в политический фактор своей доктринерской агитацией за «право на самоопределение вплоть» и т.д. Первоначальной шутке они придали значимость, пока эта шутка не превратилась в самую серьезную реальность, впрочем не в серьезное национальное движение, которое, как и прежде, не имеет корней, но в вывеску и знамя для собирания сил контрреволюции! Из этого пустого яйца в Бресте вылезли германские штыки».
Відповісти
#3
Цитата:RE: Роза Люксембург об Украине
"All Safety Rules Are Written By Blood"
Відповісти
#4
(20-06-2014, 00:01 )stryjko_bojko писав(ла):
Цитата:RE: Роза Люксембург об Украине

Та звичайно ж ні. Але, пане Стрийку, ми отута бачимо Ватніка. А для них "розумне" все, що проти України. Якби вони могли записати на магнітофон якусь жабу, яка б, маючи в голові якийсь програмуючий чіп, могла кумкати, "Українинемаукраїнавигадканаціоналістівіавстрійськогогенштабу... КВВВВВААААА!" - вони б і цієї жаби "одкровення" надіслали б на цей форум. Ну, добре, хай тужаться. Поки цей ватнік прямо не порушує наших правил, хай кумкає.....
Відповісти


Перейти до форуму: