Рейтинг теми:
  • Голосів: 1 - Середня оцінка: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Руйнівники (різуни) і будівничі (польські посіпаки)
#19
(31-12-2015, 08:43 )nykyta писав(ла): (проводячи паралелі із сьогоденням, ясна річ):

Цитата:Якби перший розкол в ОУН не відбувся, й молодше покоління націоналістів зреклося своїх принципів заради єдності, наша історія була б зовсім інакшою. Поголовно прийнявши лінію А. Мельника, націоналісти не пішли б на протистояння з німцями, не створили б УПА, не підготувалися б до протистояння з більшовиками і, врешті-решт, не залишили б нам легенди. Це не означає, що Мельник і мельниківці були поганими. Вони були жертовними патріотами, які прагнули блага для своєї Вітчизни. Проте внаслідок цілком об'єктивних причин вони не могли прийняти позицію революційного крила. Тому розкол був неминучим і необхідним.

http://banderivets.org.ua/kompleks-yednosti.html

1. Мельник не мав особливих ілюзій щодо німців. Його ОУН-м мало контакти з розвідслужбами Великої Британії.

2. Бандерівці мали протистояння з німцями, але також мали контакти з гітлерівськими спецслужбами. Рико Ярий був, дуже імовірно, агентом Абверу. Шухевич з батальйонами "Нахтіґаль" і "Роланд" був підзвітний командуванню Вермахта.

3. УПА не була заснована бандерівцями. Перші бойові частини УПА (яка тоді називалася "Поліська Січ") були сформовані у 1942 р. під проводом колишнього петлюрівського офіцера, полковника Тараса Боровця (псевдо "Тарас Бульба"). Він не тільки не належав до бандерівців, а й не був навіть членом ОУН.

4. Так, без розколу наша історія, цілком можливо, була б іншою. Але навряд чи вона була б гіршою.

5. Як пише в цій гілці п. Анатоль, проблема не стільки в самому розколі, скільки в ворожнечі, яка досягла крайніх форм (викрадання людей, їх катування, страти, видача їх Ґестапо). Це не можна виправдати. І не дай Бог, щоби це повторилося сьогодні чи завтра. Уявімо собі козака Гаврилюка, якого роздягнули догола на морозі і катують люди, які називають себе "справжніми" (або "революційними") націоналістами, а його - "несправжнім."
Відповісти


Повідомлення в цій темі
Добре, ось Вам про феодалів - Автор gvp - 09-12-2015, 15:46
Заміна знання історії революційним пафосом :( - Автор gvp - 31-12-2015, 17:27

Перейти до форуму: