Рейтинг теми:
  • Голосів: 0 - Середня оцінка: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Синтаксично розібрати норму закону
#1
Хочу почути думку спеціалістів з української мови та юристів.

У пенсійному законі є така стаття про розрахунок пенсії 

За бажанням застрахованої особи частина розміру пенсії за віком за період страхового стажу, набутого до дня набрання чинності цим Законом, може бути визначена відповідно до раніше діючого законодавства, а частина розміру пенсії за період страхового стажу, набутого після набрання чинності цим Законом, - відповідно до цього Закону.

При цьому частина розміру пенсії за віком, обчислена за раніше діючим законодавством, не може перевищувати максимальних розмірів пенсій, визначених законом для відповідних категорій пенсіонерів, та не може бути нижчою, ніж розмір трудової пенсії за віком з урахуванням цільової грошової допомоги на прожиття, що діяли на день набрання чинності цим Законом.
На мою думку  
Друге  речення є складносурядним, тобто реченням, що складається з рівноправних частин.

Сполучник „та” в цьому реченні  з`єднує дві рівноправні частини, що несуть окремий смисл.
Друга рівноправна частина є складнопідрядним реченням, що складається із залежних одна від одної частин, з`єднаних сполучником „що”.  
Виходячи з аналізу речення, перша частина речення - „При цьому частина розміру пенсії за віком, обчислена за раніше діючим законодавством, не може перевищувати максимальних розмірів пенсій, визначених законом для відповідних категорій пенсіонерів”- стосується до діючого закону на даний час, а інша частина речення -„та не може бути нижчою, ніж розмір трудової пенсії за віком з урахуванням цільової грошової допомоги на прожиття, що діяли на день набрання чинності цим Законом” - має відношення до раніше діючого законодавства.
Реально потрібно розуміти так, що обчислена за раніше діючим законодавством пенсія не може бути нижчою за 50 грн(станом на 01.01.2004), та не може бути вищою встановленого максиму на теперішній час, тобто 10700 грн
Відповісти


Схожі теми
Тема: Автор Відповідей Переглядів: Ост. повідомлення
  До пікетів проти "мовного" закону приєднаються українці з США та Канади - VIDIA Майдан-Інформ 1 1303 26-07-2012, 13:44
Ост. повідомлення: Fruvajczyk
  Українці з цілого світу обурені прийняттям “мовного” закону - VIDIA Майдан-Інформ 0 1029 05-07-2012, 10:59
Ост. повідомлення: Майдан-Інформ

Перейти до форуму: