Рейтинг теми:
  • Голосів: 0 - Середня оцінка: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Українська мова сучасна?
#1
Х1. Коли я був у Харкові в 1991 р, то мене переконували що українська мова не "сучасна", вона літературна, але не "сучасна", як це мова Московщини. 
2. Московщена понежала нашу мову століттями. 
3. Члени орхестр та хорів що приїжджають до Америки, то члени хорів та орхестри з українцями в Амкриці розмовляють украінськю, але в присутності американців відвідувачі між собою переходять на московську, бо їм леше.  
4. Часописи часто вживають чужі слова, мовляв в українські нема правильних відповідників.
5.  Недавно довідався що багато із нас вживаємо чужі слова заміст наших питомих щоби не звучати "простатськи". 
Не розумію що дійсно причина надмірно користуватись як також навідь впроваджувати чужі слова в щоденні розмові, головно англосаксонські.  

Я переконався що причина є таки КРИМЛЬ.  Московщина все своє існування творила заколот у себе, а особливо поза своїми межами.  Як все проче, що в Украіні не гаразд, в чім москалики роблять у нас роздор, і так нам накинули москалі не вигоду з нашою мовою, а то й відразу.  Але це не була проста справа.  Материкових мешканців треба було переконати що всі слова в межах держави таки ІХ.  Тому у ВТС-СУМ все сміття затримали.  Тепер можна в часописах бачити чужі слова, хоть в тім же словнику є дуже добрі питомі відповідники.  Чужі слова, тепер можна пояснювати, для того щоби не бути "простатським". а то навіть звучати поступовим (прогресивним) чи навідь високо образованим, освідченим.  Ніхто не подумав який це може мати вплив на наш умовий стан та наше поведення, умовий стан українського народу, навід не Зібрання (Конвенція) мовознавців у Львові, під заголовком "Проблеми Української Термінології".  Подумаймо, навід простенькі слова як КЛЯСА, ЛЯМПА набрали твердий московський звук КЛАСА, ЛАМПА, як також слово "ТЕРМІНОЛОГІЯ" замість "ТЕРМІНОЛЬОГІЯ".  Що більше вивчена верства України твердить що в українські мові не має чистого звуку "Г" як в слові "голова", там троха звуку "Х" як в слові "хата", і тому'ж украінці на "hotdog" таки кажуть "хотдог".  Однак материкових украінців не переконати що нищуть КОЗАЦЬКУ МОВУ, співаючи "... МИ БРАТЯ КОЗАЦЬКОГО РОДУ".

Додаю:

Люди добрі, чи ми свідомі які наслідки наша звихнена мова може мати?  Не забуваймо вагу слів Тараса Шевченка:  МОВА ЦЕ ДУША НАРОДУ!
Відповісти


Схожі теми
Тема: Автор Відповідей Переглядів: Ост. повідомлення
  Українська мова "простатська" чи за мало слів? hrushka 8 730 21-11-2018, 16:29
Ост. повідомлення: Волод
  Наша мова нам не подобається. hrushka 1 555 26-03-2018, 15:02
Ост. повідомлення: Волод
  Звідки в Києві взялася українська мова? stryjko_bojko 2 1034 20-01-2018, 11:33
Ост. повідомлення: Волод

Перейти до форуму: