Рейтинг теми:
  • Голосів: 0 - Середня оцінка: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Философия (выводы) [2]
#1

.htm   нов_стр_2 Філософія (висновки) (выводы) [3] укр..htm (Розмір: 34,33 KB / Завантажень: 3)
.htm   нов_стр_2 Философия (выводы) [1] руск..htm (Розмір: 7,84 KB / Завантажень: 4)
.htm   nov_str_2 Philosophy (conclusions) [2] англ..htm (Розмір: 28,98 KB / Завантажень: 1) Философия (выводы) [2]
Відповісти
#2
(09-01-2017, 18:51 )Николай Шевченко писав(ла): Философия (выводы) [2]То яке з зачеплених вами питань ви хочете обговорити?
Відповісти
#3
(11-01-2017, 16:29 )jasvami писав(ла):
(09-01-2017, 18:51 )Николай Шевченко писав(ла): Философия (выводы) [2]То яке з зачеплених вами питань ви хочете обговорити?

Не хотів дискутувати (і не буду), але мушу сказати пару слів.

1. Положення, що філософія є наукою, досить спірне. Достатньо подивитися хоча б на праці Камю, Сартра, Лева Шестова.

2. Марксизм не зник одразу після смерті Маркса (Фромм, Горкгаймер, Маркузе і ін.). Інша річ, що розумні люди викинули з Маркса його божевільну ідею про класову боротьбу і пролетарську революцію. Але інші ідеї Маркса, наприклад його теорія "відчуження праці," його думки про необхідність повернення статусу праці як потреби вільної людини і як джерела радості нікуди не поділися. Більше того, вони були розвинуті у більш сучасному ключі; наприклад, Т. Адорно висунув базовану на деяких аспектах вчення Маркса теорію "культурної індустрії," яка залишається гостро актуальною.

3. Соціал-демократія має з комунізмом не більше спільного, ніж морська свинка зі свиноматкою. Хіба було щось спільне з комунізмом у діяльності Віллі Брандта, Улофа Пальме, Бен Ґуріона, братів Кеннеді, Беназір Бгутто? Звичайно, концепції соціал-демократії можуть подобатися чи не подобатися (в останні роки схоже на те, що вони більшості виборців не подобаються, див. http://www.gla.ac.uk/media/media_140581_en.pdf), але ставити соціал-демократію на одну дошку з совєцькою інтерпретацією марксизму (інтерпретацією справді тоталітарно-фашистською) все-таки не можна.

4.  Ідея, що саме Обама винен у зростанні ісламського фундаменталізму є надзвичайно спірною (і це ще м"яко сказано). Вона базується головним чином на різних "конспіративних теоріях," іноді просто шизофренічних. Обама зробив кілька дуже серйозних помилок, але ісламський фундаменталізм зростав би за будь-якого американського президента.
Відповісти


Перейти до форуму: