Рейтинг теми:
  • Голосів: 0 - Середня оцінка: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Хочу запитати моїх "правонарізаних" друзів
(21-03-2017, 19:46 )gvp писав(ла): [quote pid='148605' dateline='1490112562']
"мене злочинна влада обікрала, хліба нема, діти голодні - хто мені що скаже, от візьму дрючка і вдарю по тій блятській вітрині," "

[/quote]

Намагаюся уявити собі Маманю Джоад зі стайнбеківських "Грон гніву" на місці тих петроградських жінок, що розбивали вітрини булочних. Ні, не можу.

Як хто не читав чи не пам"ятає, "Грона" описують кілька американських родин з Оклагоми, які, на піку Великої Депресії, щоби врятуватися від голодної смерті, здійснили дуже довгу і трагічно складну подорож до Каліфорнії. У центрі оповіді - велика сім"я Джоадів, три покоління дуже різних особистостей, характерів. Всі вони тяжко працюють, і не вдаються до насильства. Хоча у 1930-і роки у США скрізь активно діяли кремлівські агенти-агітатори, люди типу Джоадів зовсім не вірили у лозунг "грабуй награбоване." І в цьому, мені здається, їх корінна відмінність від теперешнього пост-совківського населення, або принаймні його великої частини. Джоадам не властива "жаба." Вони терплячі, вперті, цупкі, практичні, дружні одне до одного і взагалі до людей. Причому вони не релігійні; з них усіх віруючою є тільки одна старенька бабуся Джоад, яка належить, очевидно, до якогось досить дикого відгалуження п"ятидесятників. Але в усіх Джоадів є внутрішня гідність, яка проявляється в їх колосальній здатності терпіти і долати перешкоди, використовуючи, замість ррреволюції, свої власні сили. Це класичний американський характер. Мутація? Не знаю...
Відповісти

Схожі теми
Тема: Автор Відповідей Переглядів: Ост. повідомлення
  Хочу трохи цифр (хай приблизних!) gvp 14 354 12-03-2017, 03:00
Ост. повідомлення: Майкрофт Холмс
  13 друзів #ТрампНаш (/) McOgon 5 295 30-01-2017, 02:02
Ост. повідомлення: McOgon
  Порошенко компенсує втрачені кошти вкладників з користю для себе і друзів (л) McOgon 0 82 17-11-2016, 07:13
Ост. повідомлення: McOgon

Перейти до форуму: