Рейтинг теми:
  • Голосів: 0 - Середня оцінка: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Чистота української мови має якусь вартість, якийсь вплив?
#3
(06-04-2018, 13:42 )Zara писав(ла): Бурик З. М. ~ Зоряна Бурик:

Вважаю, що важлива не так чистота мови (хоч, звісно, вона має значення), як те, яка кількість українців розмовляє нею. Нехай краще скрізь звучать «стімери»‚ «ростери»‚ «тріммери», але вплітаються поміж українських слів, а не російських. З*являються нові речі, поняття, і називати їх по-своєму, замість користатись загальнопоширеним варіантом , не дуже доречно. Наприклад, от який замінник можна придумати до слова «вестерн» ? «Фільм про дикий захід»? Занадто заморочено, як на мене.

Годжуся з загальною думкою, нехай народ розмовляє як вигідно, тільки нехай буде "украіниською".  Однак часописи повинні старатись користуватись грамитачною мовою.  Та'ж вони виховують та усвідомлюють народ, чи то ПОВИННІ.  

Що до "вестерн" фільмів та подібних виразів, то переклад в українське часто не може бути дослівним, то не значить що не можне щось придумати чи то "створити".  Наша мова доволі похідна та гнучка, слова мають певне значіння що не потрібно запамятовувати а значіння можна переношувати. "Вестерн" однак доволі легко підупадає слову "західний", котре слово може набрати ширше значіння.  Слово "ковбої" можна сприймити як пастухів американської скотини чи корів як також "gauchos" аргентинських пастухів (g-аучи).  Однак слова як стартувати та фінішувати як також древний та страховка чи навідь продовольство зовсім не повинні являтись в наших часописах.
Відповісти


Повідомлення в цій темі
RE: Чистота української мови має якусь вартість, якийсь вплив? - Автор hrushka - 08-04-2018, 16:53

Схожі теми
Тема: Автор Відповідей Переглядів: Ост. повідомлення
  Правопис української мови. hrushka 1 276 01-10-2018, 07:54
Ост. повідомлення: Волод
  Про мовну політику української влади Михайло Гетьманець 4 513 03-01-2018, 04:36
Ост. повідомлення: hrushka
  Десять гарних слів з української мови (/) Бойко 0 565 12-06-2017, 10:32
Ост. повідомлення: Бойко

Перейти до форуму: