Рейтинг теми:
  • Голосів: 0 - Середня оцінка: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Чому літери на клавіатурі розташовані не в алфавітному порядку?
#1
17 квітня 2017
https://udivitelnoe.temaretik.com/113602...-poryadke/


Кожен день ми стикаємося з десятками секретів. І щоб їх відшукати, зовсім необов'язково підглядати за чужим особистим життям і вивуджувати чиїхось скелетів з шаф. Досить просто озирнутися.
Одна з побутових загадок прямо зараз перебуває у вас під рукою. Чому літери на клавіатурі розташовані саме в такому дивному порядку?


[Зображення: fullsize.jpg]
Спробуємо розібратися.
[Зображення: fullsize.jpg]

Як думаєте, ви швидко набираєте текст на клавіатурі? А помилок багато робите? Можливо, будь букви розташовані в алфавітному порядку, справа просувалася б куди продуктивніше? Таке питання поставили японські дослідники і спробували з'ясувати, чому ж замість «нормального» розташування клавіш весь світ пользуете QWERTY (або в російській варіанті ЙЦУКЕН) розкладкою. Документи були підняті, відповіді - знайдені, а паралельно ще й розвінчано два популярних міфу про походження сучасної клавіатури.

Міф 1: QWERTY-розкладка була розроблена для швидкого набору і через низьку «популярність» окремих букв
Міф 1: QWERTY-розкладка була розроблена для швидкого набору і через низьку «популярність» окремих букв

[Зображення: fullsize.jpg]

Ця версія є найпоширенішою і цілком логічною. На перший погляд. Але практичні дослідження показали, що якщо випробовувані протягом деякого часу користувалися виключно спеціально розробленої клавіатурою з іншим розташуванням букв, вони звикали до неї. І швидкість набору практично не відрізнялася від роботи з QWERTY.
 
Міф 2: клавіатура - нащадок друкарської машинки, а там порядок QWERTY допомагав уникнути «підвисань»

[Зображення: fullsize.jpg]


Ця версія була повністю протилежна першій. Її суть полягала в тому, що незвичайне і «нелогічне» розташування клавіш на машинці повинно було злегка збивати друкарок з пантелику. Вони не могли друкувати з великою швидкістю і, відповідно, машинка не зависала. І всі були задоволені. Але контраргумент цікавої теорії лежить на поверхні: механічна пам'ять. Що довів і експеримент з попереднього пункту. Згодом ми адаптуємося до будь-яких умов, так що навчитися набирати швидко і майже наосліп можна і на «нелогічній» клавіатурі.


Правда: спасибі морзянці

[Зображення: fullsize.jpg]

Виявилося, що перші прототипи сучасних клавіатур забезпечили якраз-таки алфавітною розкладкою. І почали їх «відчувати» на операторах телеграфного зв'язку. Тестировщики, яким доводилося швидко транскрибувати повідомлення, знайшли алфавітний порядок дратівливо незручним. І щоб працювати з морзянкою ефективніше, запропонували свій варіант - QWERTY. Пропозиція була почута, і вже через кілька років весь телеграф перейшов на QWERTY. А за ними і весь інший друкований світ.
===============
"All Safety Rules Are Written By Blood"
Відповісти


Схожі теми
Тема: Автор Відповідей Переглядів: Ост. повідомлення
  Про внесення зміни до п.26 Порядку присудження наук. ступенів і присвоєння вченого звання ст. наук.співроб. stryjko_bojko 7 3178 09-01-2013, 18:24
Ост. повідомлення: E-st

Перейти до форуму: