Рейтинг теми:
  • Голосів: 0 - Середня оцінка: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ще до теми про глобалізм
#1
Іноді складається враження, що ці таємничі "глобалісти" хочуть ліквідувати національні культури, зробити всіх однаковими, та ще й розбавленими всякими "чурками."

Я не знаю. Минулого літа, мені пощастило побувати в Англії (Лондон, потім дуже сільська частина графства Дорсет біля Ла-Маншу a.k.a. Англійського каналу, і потім знову Лондон), і у Франції (Париж). Мене вразило, наскільки Англія і Франція - обидві країни члени ЄС, це ще було до Брекзіту - різні, наскільки вони не схожі одна на одну, хоча відстань між ними, враховуючи сучасні способи транспорту, крихітна.

Лондон і Париж не схожі один на одного просто нічим, за виключенням того, що і там, і там є повітря, сонце, рослини, асфальт і будинки з цегли або бетону. Лондон майже весь - це row houses, невисокі (не більше 4 поверхів, як правило 2-3), довжелезні, складаються з окремих секцій, з яких кожна - це квартира, з тилу відгороджена від сусідньої парканом, і з розкішними квітниками перед кожною. Париж - навпаки, це місто високих будинків, часто зовсім окремих один від одного, з купою "архітектурних надлишків" і без ніякого зовнішнього ділення на квартири. Лондонці, і взагалі англійці, найбільше цінують свою персональну "окремість," privacy. Парижани не справляють такого враження: вони екстровертні, балакучі, шумні, не особливо опікловуються privacy, люблять бути на вулиці (навіть у самісінькому центрі міста, де шалений вуличний рух, на набережних Сени завжди купа пішоходів і багато "компаній" веселих і галасливих людей). Мова англійців і французів відрізняється не тільки лексикою, а й інтонаціями, і, важливо, темпом: пересічний француз за одиницю часу скаже в кілька разів більше слів, ніж пересічний англієць. В Лондоні майже нема кафе чи ресторанчиків на свіжому повітрі - англійський "паб" завжди всередині будівлі, тоді як у Парижі всяких кафе, бістро, брассері на пленері тисячі й тисячі.

Іноземців багато і в Лондоні, і в Парижі. І так, є приїжджі з мусульманських країн. Багато з них носять свій традиційний одяг і з"являються на вулицях маленькими групками. Але ми не бачили, щоби вони когось чіпали. Також, у Лондоні ми одного разу пішли гуляти в районі Уайтчепел - це один з найбідніших районів центральної частини міста, де багато іноземців, у тому числі мусульман. Для вечері ми вирішили зайти до одного ресторану, де напис на дверях був, схоже, арабською мовою, і де відвідувачі були переважно "звідти." Нас обслужили надзвичайно швидко і ввічливо. Коли ми запитали офіціанта, чи нема в них спиртних напоїв (і додали, що ми зрозуміємо, якщо їх нема через ваші культурні чи релігійні принципи), офіціант одразу сказав, дуже хорошою англійською мовою: "ми не маємо ліцензії на продаж алкоголю, тому спиртних напоїв нема в нашому меню; але якщо ви бажаєте, ми швидко зганяємо до найближчої крамниці, де продаються спиртні напої, і принесемо вам все, що ви хочете, тільки скажіть нам, що саме." Через якихось 10 хвилин на нашому столі були пляшки з хорошими червоними і білими винами, і прекрасні англійські елі.

Сільська Англія, звичайно, дуже своєрідна, не схожа ні на Париж, ні на Лондон. Там все дуже тихе, мирне, неквапливе, повільне. Вразили стерильно чисті пляжі в Сітауні і Лайм Ріджісі, при тому, що народу там було багато. Нам пояснили, що майже всі пляжі в Об"єднаному Королівстві є власністю Її Величності, а вона дуже пильно слідкує, щоби було достатньо добре оплачуваних людей, які на цих пляжах прибирають.

Я також чув від друзів, що у скандинавських країнах теж велика увага приділяється суто національній культурі, і ці країни мають своє, ні на яке інше не схоже, обличчя.
Відповісти


Схожі теми
Тема: Автор Відповідей Переглядів: Ост. повідомлення
  Що таке глобалізм, анти-глобалізм, глобалісти, анти-глобалісти? gvp 14 1229 26-04-2017, 15:37
Ост. повідомлення: gvp
  Технічне про "кудись теми зникли" pani 33 2273 20-04-2017, 13:09
Ост. повідомлення: pani
  Кудись теми зникли. Анатoль 26 1938 18-04-2017, 15:24
Ост. повідомлення: Анатoль

Перейти до форуму: