Рейтинг теми:
  • Голосів: 0 - Середня оцінка: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ще до історії наших мерзотників-різунів... тобто "борців за народ"
#5
Про реального, живого Робіна Гуда ми рівно нічого не знаємо. Ця постать дійшла до нас з балад, створених десь між 1200 і 1500 рр. Найпершою з них була, мабуть балада про Робіна (або Робена, французи вимовляють "іn" в закритому складі як носове "е") і "діву Маріан," створена у Франції біля 1200 р. Там Робен був чимось типу трубадура, який вирішив присвятити життя діві Марії, і зустрів дівчину Маріан, яка для нього була чимось на кшталт символа чистоти й непорочності Пресятої Діви. Значно пізніше з"явилися англійські варіанти легенди, де Робена вже називають на середньоанглійский манер, Robyn Hode (або Robyn Of Ye Hode). Там романс Робіна з дівою Маріан відступає на задній план, а на передній виходить його боротьба з шеріфом Ноттінгема (Shryff off Notyngham), який, за деякими баладами, претендував на руку і серце діви Маріан. Ще пізніше, аж наприкінці 15 ст., з"являються балади, де Robyn of Ye Hode змальовується ватажком компанії "веселих хлопців" (Маленького Джона, брата Тука, Мача - сина мельника, Уілла Скарлетта і інших).

Цікаво, що ЖОДНА з цих ранніх балад про Robyn of Ye Hode не має згадки про те, що він і його "лісові брати" віддавали награбоване дійсно бідним, пригніченим, затурканим феодалами селянам. В одній з балад є епізод, де "веселі хлопці" ловлять у лісі якогось лицаря і обчищають йодо до нитки. Але Робін, коли дізнається, що цей лицар славно бився за короля Річарда, і не нажив ніяких статків, наказує віддати бідолазі його гроші й рeчі, і ще, на додачу, дає йому ПОЗИЧКУ і каже, що відтепер він буде допомагати "бідним" ("of my good he shall haye some, yf he be a por man"). Навряд чи мається на увазі бідне селянство. Сам Робін Гуд був, за баладами, "йоменом," тобто вільним власником невеличої ділянки землі. Якщо він взагалі жив, навряд чи він навіть щось знав про якихось бідних кріпаків. Поезії про те, як Робін Гуд робив подарунки бідолашним селянам, з"явилися значно пізніше, вже в єлізаветинські часи, а особливо в епоху літературного сентименталізму.

Взагалі пафос ранніх легенд про Робіна Гуда не в філантропії. І сам Робін, і його "веселі хлопці" вважають себе вірними слугами короля Річарда Лев"яче Серце. Тому вони дуже не люблять вискочок типу шеріфа Ноттінгема, яких у відсутності короля за невідомо які заслуги пригрів молодший брат Річарда, принц Джон. Кoроль Річард насправді був чи не найгіршим з англійських монархів, тому що майже і не мешкав в Англії - проводив все життя в битвах за маєтки Плантагенетів у Франції або в Хрестових походах. Принц Джон (з 1199 р. король Йоан, пізніше прозваний Йоаном Безземельним) теж був не подарунок, але, принаймні, у 1215 р. підписав Хартію вольностей, яка гарантувала людині (принаймні незалежним землевласникам) права на життя, на власність і на захист у суді. Проте в народі - як це часто буває - ходили легенди про "доброго" і "справедливого" короля Річарда.

(24-03-2016, 17:15 )Анатoль писав(ла): Майданівці теж були "різунами-садистами".
Замість сидіти вдома і щось писати, писати, писати вони вбивали, калічили, палили...

Ні, майданівці не були різунами-садистами. Майдан почався як масовий МИРНИЙ протест. Він переріс у "збройне" повстання (з камінням, палицями і коктейлями Молотова) вже після того, як почалося брутальне насильство з боку режиму Януковича.
Відповісти


Повідомлення в цій темі
Так, бо він суто фольклорний персонаж - Автор gvp - 24-03-2016, 20:18

Схожі теми
Тема: Автор Відповідей Переглядів: Ост. повідомлення
  Україна. Повернення своєї історії. Частина 1 (відео) nykyta 1 1630 26-08-2016, 17:08
Ост. повідомлення: gvp
  Україна може провести наступ на Росію у сфері історії - експерт. Відео stryjko_bojko 0 812 17-06-2015, 15:10
Ост. повідомлення: stryjko_bojko
  Невідомі "герої" української історії Киянин 2 1947 02-09-2013, 21:48
Ост. повідомлення: Киянин

Перейти до форуму: