Рейтинг теми:
  • Голосів: 0 - Середня оцінка: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ще до історії наших мерзотників-різунів... тобто "борців за народ"
#11
Джессі Вудстон Джеймс (1847-1882) народився у штаті Міссурі (правильна вимова Мізурі або Мізура) в родині баптистського пастора. Коли він був ще дитиною, його батько помер, і його мати вийшла заміж за лікаря, доктора Рубена Семюела. Доктор Семюел був заможною людиною, мав багато землі і кількох рабів. У 1861 р., з початком громадянської війни між Союзом і Конфедерацією, Джессі і його брат Френк приєдналися до "бушвакерів" - партизанської армії, яка нищила прихильників Союзу і противників рабовласництва.

"Бушвакери" вкрили себе соромом, коли вони в серпні 1863 р. вчинили страшну різанину в містечку Лоренс, штат Канзас. Під час цієї різанини "бушвакери" вбивали не тільки солдатів армії Союзу, а й біля 200 поранених, хворих, жінок і навіть дітей (наймолодшій жертві було 12 років). В наступному 1864 році брати Джеймси взяли активну участь ще в одній різанині, на цей раз в містечку Сентралія, Міссурі, де бандити вдерлися до військового госпіталю і скальпували 22 поранених солдатів Союзу, а потім порозрубували їх тіла на частини. Місцевий гарнізон, не готовий до опору, вирішив здатися, але різуни методично повбивали всіх солдатів гарнізону (біля 100 осіб).

У 1866 р. Джессі приєднався до банди грабіжників банків, яку очолював недавній командир "бушвакерів" Арчі Клеменс. Наприкінці року Клеменса застрелив поліцейський, і Джессі Джеймс став ватажком банди. Горлорізи грабували головним чином невеличкі приватні банки, де не було сильної охорони. Їх не хвилювало, що в тих банках не було багато грошей - зате тих банків було багато, тож загальна "виручка" була чималенькою. Під час грабувань бандити вбивали касирів і інших службовців банків, а іноді навіть ні в чому не винних перехожих, які трапилися на вулиці поблизу пограбованого банку. Такими невинними жертвами стали, зокрема, мер і двоє його помічників у місті Річмонд. Після цього вбивства за голову Джессі Джеймса було призначено нагороду.

Починаючи з 1873 року, Джеймс і його товариші переключилися з грабування банків на грабування пасажирських поїздів. При цьому бандити вдягалися в білі балахони Ку-Клукс-Клану, граючи на почуттях ображених, принижених перемогою Союзу мешканців американського Півдня і Середнього Заходу.

У 1875 р. операцію проти банди Джессі Джеймса очолив знаменитий детектив Аллен ("Нат") Пінкертон. Поліції вдалося підсадити свою агентуру до маєтку його дружини Зерельди. Було організовано напад на садибу Зерельди, під час якого загинув родич Джессі, Арчі Джеймс, і було вибухом гранати відірвано руку його старенькій матері. Детективи також підпалили будинок. Це викликало бурхливий протест місцевого населення, яке все ще сприймало Джессі як борця за права пригноблених південців. Був складений білл про амністію Джеймса і його поплічників, але Конгрес штату Міссурі цей білл не прийняв, хоча проти нього голосувало тільки трішечки більше конгресменів, ніж за цей білл.

Втім, люди помалу почали прозрівати. Коли банда Джеймса у 1876 р. пограбувала банк у місті Нортфілд, зарізавши касира, вона втекла за межі міста, і по дорозі для чогось (очевидно, через алкогольне сп"яніння) вбила подружжя Ґустаффсонів і спалила їх садибу. Міссурійці тоді організували полювання за бандою, але воно не увінчалося успіхом. Навпаки, тікаючи від переслідування, негідники спалили аж чотирнадцять невеличких місцевих промислових підприємств, чим зробили безробітними тисячі ні в чому не винних людей. Гонитва продовжувалася; банда Джеймса втекла з Міссурі до штату Місісіпі, а потім до штату Луїзіана. Відбулося ще кілька сутичок між бандою і поліцією, де загинуло багато осіб з обох боків, але Джессі вижив і перебрався до свого рідного штату Міссурі.

Кривавий розбійник, грабіжник, вбивця і маніпулятор Джессі Джеймс був кінець-кінцем застрелений своїм власним товаришем на ім"я Роберт Форд 3 квітня 1882 р. Форд таким чином сподівався на полегшення своєї долі після арешту, і недарма: його спіймали, судили, і, за численні вбивства, присудили до повішення, але губернатор Міссурі офіційно дарував йому повне помилування.

Як і про "дитинку Біллі," про Джессі Джеймса створено багато поезій, пісень, написані книжки, поставлені кінофільми. Але дуже мало хто з американців вірить, що цей негідник був народним героєм. Американському Півдню все-таки довелося змиритися зі своєю поразкою у громадянській війні 1861-1865 р. Це було дуже важко, особливо через те, що за часи так званої Реконструкції 1865-1880 рр. Південь страшно занепав, збіднів, і втратив багато своїх мешканців, які перебралися до великих індустріальних міст Півночі. Тепер ще є окремі "героїзатори" чи "романтизатори" боротьби Півдня проти "Північної агресії," але їх мало, та й серед них Джессі Джеймс і подібні до нього різуни не є героями.
Відповісти


Повідомлення в цій темі
Ще одна "легенда," Джессі Джеймс - Автор gvp - 25-03-2016, 18:09

Схожі теми
Тема: Автор Відповідей Переглядів: Ост. повідомлення
  Україна. Повернення своєї історії. Частина 1 (відео) nykyta 1 1628 26-08-2016, 17:08
Ост. повідомлення: gvp
  Україна може провести наступ на Росію у сфері історії - експерт. Відео stryjko_bojko 0 808 17-06-2015, 15:10
Ост. повідомлення: stryjko_bojko
  Невідомі "герої" української історії Киянин 2 1946 02-09-2013, 21:48
Ост. повідомлення: Киянин

Перейти до форуму: