Рейтинг теми:
  • Голосів: 0 - Середня оцінка: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ще до історії наших мерзотників-різунів... тобто "борців за народ"
#21
(25-04-2016, 07:22 )Фенікс писав(ла):
(24-04-2016, 22:14 )gvp писав(ла): Нам є ким пишатися в нашій історії і без цих проданих нам різними ррреволюціонерами "героїв."
Пишатися Яремою Вишневецьким - катом українського народу? Вибачете, але це садомазохізм.

Ні, це не садомазохізм. Князь Ярема був катом не українського народу, а посіпак скаженого Хмельницького, який зрадив лицарській присязі і залив Україну кров"ю, а потім віддав її на поталу московитам. Жорстокостями того страшного часу пишатися не треба, але і звинувачувати в них тільки один бік - "польський" - це підла традиція ррреволюціонерів.

Я дуже хотів би, щоби нові покоління українців нарешті оцінили значення справжніх будівничих України - таких, як князі Острозькі, лицар-вчений Немирич, геніальний дипломат Кисіль, гетьман Виговський і інші. А для такої справедливої оцінки треба перш за все перестати сприймати діячів нашої історії через призму, нав"язану нам різноманітними "борцями за народ."
Відповісти
#22
Посіпаки скаженого Хмельницького це і є український народ. То ви проти українського народу і за польского холуя Вишневецького?
Відповісти
#23
(25-04-2016, 23:04 )Фенікс писав(ла): Посіпаки скаженого Хмельницького це і є український народ. То ви проти українського народу і за польского холуя Вишневецького?

Дуже шкода, що Ви (як і більшість з нас) все ще живете рррреволюційно-демократичними міфами. Князь Ярема аж ніяк не був "польським холуєм." Він був сином воєводи Руського і київського каштеляна князя Михайла Вишневецького - тобто з батькового боку він був етнічний "русин," або українець. Його матір"ю була Раїна Могилянка (https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%D0%...0%BA%D0%B0), дуже шляхетна і європейськи освічена жінка-меценатка, дочка господаря Молдови. Після смерті чоловіка, князя Михайла Вишневецького, княгиня Раїна - яка, очевидно, не дуже палала любов"ю до тодішнього польського короля Сігізмунда ІІ Вази, - була разом з дітьми вислана з їx Вишнівця на Волині до міста Лубни, тоді дикої пустки на східних околицях Республіки. Коли князь Ярема виріс, він став з неймовірною енергією розбудовувати свій новий край. За його коротке життя (він помер у 39 років) населення "Вишневеччини" (теперешньої Полтавської області і частин Київської і Черкаської областей) збільшилося у 20 разів. Сільське господарство розквітло буйним цвітом, з"явилася інтенсивна торгівля і перші промислові підприємства (зокрема здобування поташу).

Польську шляхту князь Ярема не любив. Є свідчення, що він під час засідання польського суду, де слухалася справа про якісь суперечки за землю між ним і польським магнатом Конєцпольським, наказав своїй корогві у випадку несправедливого судочинства "поляків рубати, і якби серед них навіть і король був, то й короля рубати." Але ще більше князь Ярема не любив деяких українських "народних героїв" типу Павла Острянина ("Павлюка"), який з бандою головорізів за хабара від митрополита Ісайї Копинського, лютого ненависника стрийка князя Яреми, митрополита Петра Могили, вчинив веремію на Вишневеччині, спалив багато господарств і вбив багато людей, які служили Вишневецьким і Могилам.

Князь Ярема після смерті матері (дуже віруючої православної) став католиком, імовірно під впливом своєї дружини Грізельди Замойської, але також і через те, що був "європейцем," любив науку, і бачив католицький світ передовішим і гуманнішим за світ Копинських і Павлюків. Але він і після прийняття католицизму багато жертвував на православні храми, монастирі, братські школи і шпиталі. Взагалі він не був релігійним фанатиком; навпаки, показував рідкісну для тих часів віротерпимість (на відміну від Хмельницького).

Коли почалася Хмельниччина, князь Ярема дуже розлютився на зрадника Зінька, і повів свою корогву на повсталих проти Республіки. Багато писали про його "звірства" по відношенню до бідних-нещасних пригноблених селян, яких він за допомогу Зінькові саджав на палю. Але Хмельницький насправді робив точно те саме. Наталія Яковенко у своїй книзі "Українська шляхта" цитує Зінькового листа до князя Яреми (так, вони листувалися!), де він пише, "княже, ну ти ж лицар, тобі не годиться так із селянами розправлятися. Це мій Кривоніс таке робить, але ж він простак, а ти високого роду!"

Вмер князь Ярема Вишневецький за досить загадкових обставин - можливо був отруєний агентами Ісайї Копинського. Вже після його смерті його син, князь Михайло Вишневецький-Корибут, був обраний соймом Республіки на посаду короля (в "Річі Посполитій," тобто Республіці, короля обирали). За роки королівства Михайла Вишневецького Республіка успішно воювала з Туреччиною. На жаль, він, як і його батько, теж помер молодим (у Львові).
Відповісти
#24
Атож, всі, крім українського народу, для вас хороші, а ми, значить, мерзотники-різуни, за виключенням чесних працьовитих кріпаків, які добросовісно працювали на шляхетних панів і їх здирників-управителів жидів. Дивна позиція, як для українця.
Відповісти
#25
Такі, як Ярема Вишневецький і є справжні запроданці українського народу. І зараз їх також повно. Хто є найбільшим прихильником "русского міра"? Не росіяни, а хохли-запроданці. Також, як і Ви і ваш Ярема, вони люто ненавидять український народ тільки за те, що він український.
Відповісти
#26
А ваші гуманісти-шляхтичі?

Не із пальця ж висмоктав Тарас слова української дівчини: "Батька ляхи замучили, а мене боюся, боюся згадати ...".

"Звір тільки виє по селу, гризучи трупи...".

А це все спогади земляків Тараса із тих же вишневецьких країв.
Відповісти
#27
(26-04-2016, 06:34 )Фенікс писав(ла): Атож, всі, крім українського народу, для вас хороші, а ми, значить, мерзотники-різуни, за виключенням чесних працьовитих кріпаків, які добросовісно працювали на шляхетних панів і їх здирників-управителів жидів. Дивна позиція, як для українця.

В Республіці (Речі Посполитій, лат. Res Publica) мешкали три народи: русини (українці), литвини (білоруси), і поляки. Князь Ярема Вишневецький, боярин Юрій Немирич, воєвода Адам Кисіль були такими самими представниками українського народу, як і башибузуки-різуни Наливайко, Павлюк, чи Хмельницький. Ну чому ми все ще вперто ототожнюємо наш НАРОД з темною масою пригнічених кріпаків? Чому ми героїзуємо тих злочинців, які штовхали ту бідну кріпацьку масу на підпали, погроми, різанину жінок і дітей, "експропріацію експропріаторів?" Хіба чимось добрим це закінчилося?

Вишневецький будував Вишневеччину - Зінько за свій засраний Суботів перерізав половину України, а недорізану продав москалям. Виговський з Немиричем будували Велике Князівство Руське у складі Республіки - бравий рубака і політичний ідіот Сірко все розвалив, надихнувши запорожців на повстання проти європейця Виговського і на допомогу "рідній" московській орді. Максим Березовський, Артем Ведель, Дмитро Бортнянський творили шедеври музики бароко - Карманюк палив винарні і займався рекетом, за що був ррреволюціонерами-демократами прославлений як герой і борець за народні маси.

Скільки вже можна?
Відповісти
#28
(26-04-2016, 06:55 )Фенікс писав(ла): Такі, як Ярема Вишневецький і є справжні запроданці українського народу. І зараз їх також повно. Хто є найбільшим прихильником "русского міра"? Не росіяни, а хохли-запроданці. Також, як і Ви і ваш Ярема, вони люто ненавидять український народ тільки за те, що він український.

Ні князь Ярема, ні я в жодному разі не ненавиділи наш український народ. Я люблю мій український народ і віддаю праці на його користь чимало часу і сил. Просто я відмовляюся ототожнювати мій народ виключно з масою бідних, поневолених, темних людей з їх часто звірячими інстинктами. Вважаю, що це надзвичайно несправедливо по відношенню до тих, хто стільки сил приклав для добробуту того народу. Ще раз, малий князь Ярема прибув до міста Лубни (у заслання!), коли це була дика, безлюдна околиця. За роки його життя і господарювання Лубни стали квітучим, великим містом, а край став нарешті добре заселеним (а ким? чи не тим самим українським народом?) і показував зразковий стан сільського господарства і навіть промисловості.

Так, ми всі виховані на отому "кандали порвіте і вражою злою кров"ю..." Тільки не розуміємо, ЩО це за кандали і чия зла кров є ворожою. Тому й чується досі, "да ми же с русскім народом братья, нам нечего деліть. Ета все праклятиє олігархі нарочно нас раздєлілі, чтоби ми за іх мілліарди ваевалі. А ані все жіди."
Відповісти
#29
(26-04-2016, 07:04 )Фенікс писав(ла): А ваші гуманісти-шляхтичі?

Не із пальця ж висмоктав Тарас слова української дівчини: "Батька ляхи замучили, а мене боюся, боюся згадати ...".

"Звір тільки виє по селу, гризучи трупи...".

А це все спогади земляків Тараса із тих же вишневецьких країв.

Я не вважаю ВСІХ шляхтичів гуманістами. Барські конфедерати були, безумовно, бандитами, нічим не кращими за будь-яких інших бандитів. Але шляхтич-українець Юрій Немирич був вченим (тобто, можна сказати, дійсно гуманістом) і водночас лицарем. До речі, він вбив на дуелі одного справжнього ненависника українського народу, мерзотника на ім"я Самуель Лащ.
Відповісти
#30
Ради їх,

Людей закованих моїх,

Убогих, нищих ... Возвеличу

Малих отих рабів німих!

Я на сторожі коло їх

Поставлю слово ("Подражаніє 11 Псалму")


Ось хто є народом. А Шевченко справжній лицар-гуманіст, плоть від плоті свого народу.
Відповісти
#31
(26-04-2016, 21:21 )Фенікс писав(ла): Ради їх,

Людей закованих моїх,

Убогих, нищих ... Возвеличу

Малих отих рабів німих!

Я на сторожі коло їх

Поставлю слово ("Подражаніє 11 Псалму")


Ось хто є народом. А Шевченко справжній лицар-гуманіст, плоть від плоті свого народу.

Не тільки вони є народом.
Відповісти


Схожі теми
Тема: Автор Відповідей Переглядів: Ост. повідомлення
  Україна. Повернення своєї історії. Частина 1 (відео) nykyta 1 1669 26-08-2016, 17:08
Ост. повідомлення: gvp
  Україна може провести наступ на Росію у сфері історії - експерт. Відео stryjko_bojko 0 822 17-06-2015, 15:10
Ост. повідомлення: stryjko_bojko
  Невідомі "герої" української історії Киянин 2 1974 02-09-2013, 21:48
Ост. повідомлення: Киянин

Перейти до форуму: