Рейтинг теми:
  • Голосів: 0 - Середня оцінка: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Як завжди, цікаво й по суті, від О.С. Забужко
http://www.theinsider.ua/art/oksana-zabu...vi-nosyat/
Відповісти
(08-10-2015, 09:00 )Oleksa писав(ла): http://www.theinsider.ua/art/oksana-zabu...vi-nosyat/
Відповісти
Дякую. Цікава стаття.
Другу частину буде опубліковано наступного понеділка - 12 жовтня.
Відповісти
(12-10-2015, 03:12 )Киянин писав(ла): Другу частину буде опубліковано наступного понеділка - 12 жовтня.
І я Вам -- дякую навзаєм Smile -- шановний пане Киянине!

Прочитав (не часто, зараз, заходжу на "Майдан" -- тому реакція з запізненням).

Забужко, цікава, для мене, перш за все тим, що має, за моім відчуттям, "цілісну картину" того що відбувається (ну й громадянською позицією, звісно!). Слід віддати належне й великій її роботі з архівами ( це я про "дом Булгакова" згадав )...

Але стосовно Ліни Костенко -- щось "чисто жіноче" відчувається, як на мене (а як же інакше Smile ?). За всім тим, що -- скоріш за все-- має місце немає про Поета (але, можливо, це й не було -- скоріш за все! -- окреслено в рамках інтерв"ю). От Симоненко, Підмогильний... згадані в "розрізі" творчості, а Сверстюк, Гончар, та ж Костенко -- в "розрізі особистості" (частково, поверхнево, звісно). А Поет ( Творець), як на мене, його творчість, має розглядатися окремо від того, що за людиною він був/є...

Десь була тема ( чи не Вам й започаткована?), про те, чи може бути поет Пророком (на прикладі Симоненко). Я гадаю, що може -- але "не свідомо". Тобто в процесі Творчості, людина "ловить", якісь "елементи майбутнього", "оформлює їх", але -- неусвідомлено...

Я, колись, на форумі ФРД наводив приклад (теж зустрів в інтернеті) з віршем Жадана "Він був листоношею в Амстердамі". Після подій з МН17 як його сприймати? Ніхто (й сам Жадан) не скаже... Оскільки я є невиправним фаталістом Smile -- то схиляюся до думки, що могло "щось промайнути"...

Але є/були поети (Стус, наприклад), що -- задля "передачі Стану" -- використовували "нові слова"... І це -- гадаю-- не забаганка, а -- десь.... повернення до Істини ( іí "частинок"), може точніше -- СУТІ (тут приношу свої вибачення, що вставив це слово в заголовок теми. Коли перечитав -- оте "по суті"-- мені самому "різонуло слух", але вже не став виправляти Sad ).
До часів, що передували побудові Вавилонськоі Вежі. Часів,-- коли саме Слово ("комбінація звуків") Відповідало/Було Тим, що воно означало...
Відповісти

Схожі теми
Тема: Автор Відповідей Переглядів: Ост. повідомлення
  Юрій Нестеренко - поет завжди пророк Киянин 1 1020 17-05-2014, 22:45
Ост. повідомлення: Киянин
  Український художник Олександр Антонюк. Вельми цікаво, імхо (л) Kohoutek 0 951 05-02-2013, 18:39
Ост. повідомлення: Kohoutek

Перейти до форуму: