Рейтинг теми:
  • Голосів: 0 - Середня оцінка: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Як можна нищити або розвивати нашу мову ...
#1
Читаючи про Святий Грааль, не був певний що ходе про Holy Grail.  Тільки тут зауважив як слова міняються між різними мовами.  Berlin, без сумніву всюда Берлін,  однак Wien, Vienna та Відень все'ж таки можна пов'язати, однак Г(g)агин та Hagen ніяк не повяжеш.  В цім збірку  слів є слово TEXAS, що багато з перекладають як "Техас", що за жадну ціну жоден американець не впізнасть як ТЕХAS.  
В дані статті прочитав слово що ще з 1940 нігде не чув, себто "блюдо", що може бути посудина, тарілка або горщок.  Чув це слово в маленькім селі Копачили в Банат-Ромунія.  Знова з ішоі точки зору, в статті також прочитав "в цей момент ішла святкова меса", що мені нагадало вірш: "мшить не мшить, музика грає ксьондз горілку п'є ..." 
Дивно мені що ми так залюбки закидаємо нашу мову чужими словами.  Чому не ВІДПРАВА або БОГОСЛУЖЕННЯ а таки МЕСА, що ні з польського ні з англійського, а особливо не українського, зате як в Канаді кажуть Г(H)АФНАПІВ), чи як Васелина нам малятам обіцяла "половину-баючки-а-половину-співаночки"... 
Коли мої зауваги "розкинені" то таке на мене вражіння робить користання слів нашої мови нашими новимарами та звітівниками.  Граматичні правела створені щоби оправдати Вавилон.  
Відповісти


Схожі теми
Тема: Автор Відповідей Переглядів: Ост. повідомлення
  Як добре знаєте українську мову ..... ? hrushka 0 20 Вчора, 01:42
Ост. повідомлення: hrushka
  Чи ми свідомо знероджуємо нашу мову? hrushka 0 229 31-12-2018, 19:36
Ост. повідомлення: hrushka
  Часопис ДЕНЬ бере провідне місце відроджувати українську мову hrushka 0 414 07-07-2018, 16:42
Ост. повідомлення: hrushka

Перейти до форуму: