Рейтинг теми:
  • Голосів: 0 - Середня оцінка: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Євромайдан: програма дій (конкретні ідеї)
#8
Доброго дня!

Дуже дякую Усім за думки - і радий, що дискусія ведеться нормально, без образ і пафосу.

Відповім на кілька порушених різними дискутантами тем.

1. Дійсно, дивує брак політичної програми опозиції. Питання про відставку уряду за провал переговорів можна було винести. Але наступним кроком мало би бути винесення згаданих мною постанов про негайне відновлення переговорів, їх засади та звітування уряду та ВР про результати. Тим більше, що голосів за відставку уряду було досить багато. Якщо таку саму більшість вдалося б зібрати, голосуючи за пакет "Єврозаконів", то це був би чудовий результат. Тим більше, що дійсно серед регіоналів могли б знайтися деякі особи, які проголосували б за такий проект.

Це дещо підтверджує мої сумніви відносно мотивів опозиції та її далекоглядності взагалі. Якщо це тільки спроба зробити "вуличні" вибори у ВР чи призначити "свій" новий уряд, то вона приречена на поразку. Більше того, за умови "невирішеної" битви за владу тепер (а так, здається, все закінчиться) ніхто з цих лідерів на наступних виборах не матиме шансів. І навпаки, примушення влади до конкретних дій, навіть якщо вона залишиться у цьому ж складі, може ім дати кращі шанси на майбутніх виборах.

2. Угода про асоціацію перерозгляду не підлягатиме. Вона парафована Україною в результаті багаторічних переговорів. Євросоюз свої побажання, вимоги та застереження висловив. Україна погодилася. Даного слова назад не беруть. Таким чином висловлюються всі посадовці ЄС та країн-членів. Нагадаю, що власне Україна "стукає" у двері ЄС, а не навпаки. Тому варто вшанувати позицію ЄС, і це зовсім не означає приниження національної гідності України. Через це пройшли усі країни-члени, і, як видно, суверенітет цих країн не постраждав. Хто проситься жити у спільному домі з іншими, мусить дотримуватись правил, які встановлені попередніми мешканцями.

Тому намагання лідерів опозиції/Майдану "вторгувати" щось ще з ЄС (справа віз та ін.) було б таке ж нереальне і недоречне, як і спроба Януковича та його уряду вторгувати додаткові позики напередодні саміту у Вільнюсі.

Європа за сам факт повалення Янувича, Азарова та ін. НІЧОГО не дасть. Не прискорила вона процесу інтеграції після 2004 р., не прискорить і тепер. Перша вимога ЄС - дотримання Україною правил, хоча б тих, які вже обговорені і погоджені.

3. Я сумніваюся відносно "проєвропейських" намірів Януковича у контексті кампанії 2015 р. Затягнути переговорний процес він міг і без зайвих рухів, не привертаючи уваги суспільства. Януковичу особисто все одно, куди піде Україна. Тільки так складається, що тепер усі - чи то Захід, чи Росія позичають гроші та надають пільги дуже неохоче. А попередні кредити вже "проїли".

Тому треба визначатися і входити у якісь економічно-торгівельні та правові союзи. Інакше можуть втратити роботу ті ж 400 тис. людей, а може й набагато більше. У Росію на правах губернії Янукович не хоче, як не хотів і "багатовекторний" Кучма, і навіть Лукашенко. З очевидних причин. Більше того, на правах губернії чи тим більше УРСР ніхто туди Україну вже не хоче. За 20 років підхід змінився - тоді говорили про повернення до "братерського" союзу, тепер з перспективи Росії Україна виглядатиме як жебрак, якому дали місце десь у сінях у кутку, погрітися та поїсти. Це розуміють навіть Янукович і оточення.

Тому Європа - теоретично найкращий вихід. Теоретично, бо МВФ вимагає урізати бюджет, ліквідувати пільги і т.п. МВФ і ЄС вимагатимуть звітності, обмеження чиновницького свавілля і т. д. Тобто, проведення непопулярних серед "рядового" населення реформ та обмеження влади міських, обласних та інших "царьків" (з адміністрацій, МВС, всіляких інспекцій та ін.). Можливо, погодилися б Янукович та його оточення й на це. Але хотіли вторгувати таку суму допомоги, яка б дозволила їм запихати різні бюджетні дірки до 2015 р., а на це згоди не отримали.

І вирішили повестися так, як на базарі. От, ми, мовляв, відвернемося і не підпишемо. І ще будуть нас просити, щоб ми туди увійшли. А їх ніхто не попросив...

Одним словом, без ПОЛІТИЧНОГО тиску відносно ухвалення конкретного "Європакету" постанов у ВР нічого з самих протестів не вийде. А при грамотному координуванні дій у парламенті - і за підтримки вулиці можна поступово домогтися змін відносно інтеграції. Якщо змін не буде, то тим очевидніше буде некомпетентність влади і тим більшу підтримку знайде ідея відставки уряду і/або дострокових виборів.
Відповісти


Повідомлення в цій темі
RE: Євромайдан: програма дій (конкретні ідеї) - Автор amicus - 04-12-2013, 16:34

Схожі теми
Тема: Автор Відповідей Переглядів: Ост. повідомлення
  Олег Верник та Віталій Кулик про перспективи лівої ідеї в ефірі First Ukraine!-відео zakhystpratsy 1 414 08-06-2016, 03:59
Ост. повідомлення: Sych
  Анархо-синдикаліст Медведчук: програма народних общин - народного сепаратизму (/) McOgon 0 459 18-04-2016, 03:57
Ост. повідомлення: McOgon
  Гарне вирішення ідеї емігрантів пропонує тут один політик pani 4 747 15-11-2015, 17:40
Ост. повідомлення: nykyta

Перейти до форуму: