Рейтинг теми:
  • Голосів: 0 - Середня оцінка: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"999-е Китайське Попередження"
#1
(Останнє) китайське попередження - жартівливий вислів, що означає безплідні попередження «на словах», при цьому свідомо відомо, що ніяких дій не буде.

Вираз виник у зв'язку із загостренням американо-китайських відносин у 1950-1960-х роках, що стосувалися так званого тайванського питання. США, не визнаючи комуністичної влади в КНР (але визнаючи режим Чан Кайши), здійснювали розвідполіти над територіальними водами Китаю. Китай фіксував усі порушення свого повітряного і водного простору з боку США. На кожне таке порушення уряд Китаю по дипломатичних каналах посилав так зване «Попередження» американській стороні, проте ніяких дій не робив. Всі ці попередження нумерувалися. Оскільки в ті роки порушення з боку США китайського повітряного і водного простору, особливо в районі Тайванської протоки, були нерідкі, то і нумерація порушень зашкалювала за багато сотень. Точну кількість зроблених Китаєм попереджень оцінити складно. Відомо, що тільки до кінця 1964 їх було більше 900.

«Останні попередження» китайського уряду регулярно транслювалися інформаційними агентствами і стали притчею во язицех. З тих пір в російській мові вираз «(останнє) китайське попередження» став загальним. Використовуються різні варіанти цього крилатого вислову, наприклад: «647-е китайське попередження», «сімсот двадцять третє, останнє, китайське попередження» і т. п.

вікіпедія
"All Safety Rules Are Written By Blood"
Відповісти


Перейти до форуму: